Co się dzieje, jak piszesz za mało wody – 8 oznak

Co się dzieje, jak piszesz za mało wody – 8 oznak. Wszyscy potrzebujemy wody, aby przetrwać. Bez wody nikt nie może żyć. Woda pomaga również zachować najwyższy kształt wewnętrznego ciała. Jednak powinieneś wiedzieć, że woda utrzymuje twoje nawodnienie tylko w czystej postaci. Aby zgubić 10 kg do Świąt zacznij pić wodę i zacznij się ruszać. Trening jest bardzo ważny i uzupełnianie wody jest bardzo ważne.

Tutaj w tym artykule pokażę Ci kilka znaków, które twoje ciało wysyła, gdy nie zużywasz wystarczającej ilości wody.

CZĘSTOTLIWOŚĆ ODDANA MOCZU

Zdrowa osoba oddaje mocz około 6 do 7 razy dziennie. Ta liczba jest inna u każdej osoby, ponieważ nie wszyscy piją taką samą ilość wody.

Ci, którzy oddają mocz mniej niż 2-3 razy dziennie lub nie oddali moczu w ciągu kilku godzin, muszą zacząć spożywać więcej wody. W ten sposób twoje ciało powie Ci, że nie zużywasz wystarczającej ilości wody. Nie spożywanie wystarczającej ilości wody może powodować wiele problemów dla nerek. Oznacza to, że twoje nerki nie będą w stanie odfiltrować wszystkich zanieczyszczeń z twojego ciała.

Dlatego jeśli chcesz, aby twoje ciało funkcjonowało prawidłowo, musisz pić odpowiednią ilość wody dziennie 12  szklanek dziennie.

SUCHA SKÓRA

Aby być mieć skórę śniącą i gładką, Twoja skóra potrzebuje wody. Aby zachować zdrowie, Twoja skóra musi być nawilżona przez cały czas. W ten sposób Twoja skóra nie będzie sucha i będzie miękka w dotyku. Jeśli masz suchą skórę, oznacza to, że jesteś odwodniona, a twoja skóra nie ma wody. Kolejnym objawem braku wody w organizmie jest suchość skóry nawet po nałożeniu na nią płynów lub balsamów, aby utrzymać ją w wilgoci. Dlatego jeśli chcesz, aby twoje ciało pozostało nawodnione, musisz co godzinę wypijać kilka szklanek wody. W ten sposób Twoja skóra będzie zdrowa i niesamowicie miękka i gładka.

BÓL GŁOWY

Może nie wiedziałaś o tym, ale z powodu odwodnienia pojawia się wiele bólów głowy. Ból głowy spowodowany odwodnieniem nieznacznie różni się od normalnych bólów głowy. Możesz go odróżnić od normalnego bólu głowy, ponieważ ten rodzaj bólu głowy staje się najgorszy przy każdym ruchu. Oznacza to, że kiedy próbujesz schylić się, aby coś odebrać, poruszać się szybko lub poruszać się po schodach, ból staje się najgorszy. Jeśli cierpisz na ten rodzaj bólu głowy, oznacza to, że twoje ciało nie ma wody. Zazwyczaj ten rodzaj bólu głowy występuje, gdy nie wypiłeś wystarczającej ilości płynów lub bardzo się pociłeś.

Dlatego gdy poczujesz ten rodzaj bólu głowy, musisz natychmiast wypić trochę płynów. Należy jednak pamiętać, aby pić powoli i systematycznie.

SUCHE USTA

Zmniejszenie śliny w jamie ustnej powoduje suchość w ustach. Jeśli ciągle masz suchość w ustach, twoje gardło i usta mogą zostać trwale uszkodzone. Suchość w ustach jest często spowodowana brakiem wody w twoim ciele. Jednak wysokie spożycie leków może również powodować mniejszą produkcję śliny w jamie ustnej. Dlatego jeśli ciągle masz suchość w ustach, zawsze powinieneś nosić ze sobą butelkę wody.

KOLOR MOCZU

Zmiana koloru moczu może być główną oznaką odwodnienia. Kolor moczu będzie wyraźny, jeśli jesteś dobrze nawodniony. Jednak jeśli jesteś odwodniony, kolor moczu znacznie się zmieni. Musisz natychmiast zacząć spożywać większe ilości wody, jeśli kolor moczu staje się coraz ciemniejszy. Jak widać, jeśli twój mocz jest brązowy, oznacza to, że jesteś odwodniona.

Jednak nie powinnaś  pić większych ilości wody w krótkim czasie, ponieważ zachorujesz. Powinieneś powoli pić wodę, aby twoje ciało stopniowo uzupełniło wodę w wymaganych narządach.

GŁÓD

Czy kiedykolwiek czułaś się głodna, mimo że właśnie zjadłaś? Prawdopodobnie  twoje ciało jest po prostu spragnione przekąsek. Ale tak nie jest! Kiedy przytrafia ci się ta sytuacja, powinieneś wiedzieć, że twoje ciało jest odwodnione. Czujesz głód, ponieważ często twoje ciało może pomylić pragnieniem głodu. Dlatego następnym razem, gdy poczujesz głód po zjedzeniu, spróbuj pić wodę zamiast jeść przekąski. Woda zaspokoi twój głód, ponieważ to nie był głód, to było twoje ciało proszące o wodę.

ZAWROTY GŁOWY

Czasami, gdy czujesz lekkość w głowie, nie musisz wpadać w panikę, ponieważ to prawdopodobnie oznacza, że ​​twoje ciało traci zbyt dużo płynów i brakuje wody. Pomimo odwodnienia powinieneś wiedzieć, że gromadzenie się płynu w twoim uchu wewnętrznym może powodować zawroty głowy. Dlatego kiedy masz zawroty głowy, wszystko co musisz zrobić, to wypić szklankę wody. Powinieneś również wiedzieć, że ten warunek jest bardzo powszechny wśród sportowców, którzy długo pozostają w słońcu.

OBJAWY CHRONICZNEGO ODWODNIENIA

Należy również wiedzieć, że istnieją pewne objawy wskazujące na chroniczne odwodnienie. Jest również bardzo ważne, abyś wiedziała, że każdy z tych objawów jest często pomijany z powodu bardziej widocznej i znacznie bardziej doświadczonej postaci odwodnienia.

TE OBJAWY SĄ:

Infekcje dróg moczowych
Przedwczesne starzenie
Zamieszanie / Niepokój
Wysoki cholesterol
Zaparcia

Jeśli masz te objawy, koniecznie zacznij po prostu uzupełniać wodę w organizmie. Niech zacznie być Twoim nawykiem. Każdy z nas wie, że bez treningu nie da rady schudnąć bez efektu jo-jo. Jeśli nie wiesz jak ułożyć sobie plan dietetyczno-treningowy napisz do mnie na m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk