Co Próbuje Powiedzieć Twój Język – 12 Oznak Chorób

język

W niektórych tradycyjnych lekach jednym z głównych narzędzi stosowanych przez lekarzy do określania przyczyny choroby jest diagnoza języka lub ocena języka. Język jest pierwszym krokiem w przewodzie pokarmowym, który rozciąga się na 1-15 cm. Skanując język, jesteśmy w stanie określić, co dzieje się pod naszą wewnętrzną skórą.

Wewnętrzna skóra trawienna odnosi się do skóry, która wyścieła nasz przewód pokarmowy. Jest to również najważniejszy czynnik determinujący nasze ogólne zdrowie. Oto krótka lista najważniejszych rzeczy, za które odpowiada nasza zdrowa wewnętrzna skóra trawienna:

Przenosi bilionów korzystnych mikrobów
Pochodzi 95% serotoniny dla zdrowia nastrój
Bariera ochronna chroniąca przed toksynami środowiskowymi
Dostarczanie wszystkich witamin, minerałów i składników odżywczych
Reguluje zmiany genetyczne i epigenetyczne ludzkiego genomu

Problem z diagnozowaniem wewnętrznej skóry polega na tym, że nie możemy jej zobaczyć – czy możemy? Język może dać nam szybkie i użyteczne wskazówki na temat stanu naszego trawienia.

W oparciu o normalne różnice między typami ciała, idealny język będzie:

1.Różowy – nie blady, szkarłatny lub czerwony.
2.Różowawy kolor byłby spójny na całym języku.
3.Możesz zobaczyć małe cylindryczne kubki smakowe na całej górnej powierzchni języka.
4.Nie byłby zbyt mokry i niezbyt suchy – byłoby dobrze!
5.Nie zobaczysz żadnych pęknięć na języku.
6.Na języku będzie bardzo cienka biała powłoka śluzu.
7.Po bokach języka nie byłoby śladów zębów.

Częścią twojego ciała najbardziej bezpośrednio związaną z wyglądem twojego języka jest nabłonek żołądka. W końcu jest to kolejny krok po jedzeniu po przejściu przez usta. Często jakość podszewki śluzu jest widoczna na podszewce języka.

Język gwiazdy filmowej

Język gwiazdy filmowej wygląda na czerwony, gładki i wilgotny – prawie idealny, gdy tak naprawdę nie jest. Kiedy w żołądku pojawia się nadmiar kwasu, język odzwierciedli to, zmieniając kolor na czerwony. Twoje kubki smakowe również się cofną, nadając mu gładki wygląd. Twój język staje się wilgotny z powodu ilości śluzu wytwarzanego przez twoje ciało w celu ochrony błony śluzowej żołądka.

Język IBS

Język IBS wygląda gładko, mokro i blado, odzwierciedlając podrażnienie jelit i stres. Omówiliśmy już, dlaczego język wygląda gładko i mokro, ale bladość odzwierciedla żołądek, który powstrzymuje produkcję kwasu żołądkowego, aby chronić ścianę jelit przed dalszym podrażnieniem.

Kwaśny Język

Kwasowy język reprezentuje objawy sporadycznej zgagi. Kiedy kwas żołądkowy gromadzi się i zaczyna się poruszać w górę, podrażnia żołądek, przełyk, usta i język. Pozostawia twój język bardzo czerwony, suchy i gładki.

Jak więc wyleczyć tarczycę i wiele innych chorób? Zgłoś się do mnie, a ja ją wyleczę, a ty będziesz mnie słuchać. Jeśli i ty chciałabyś naprawdę przejść metamorfozę mentalną i fizyczną na długie lata to napisz do mnie

KLIKNIJ TUTAJ.

Trawienny język

Bagnisty język jest zwykle reprezentatywny dla problemu trawiennego, który został rozwiązany. Rezultatem jest blady, mokry, pokryty, a nawet spuchnięty język w zależności od typu ciała.

Język złego wchłaniania

Język ten ma zwykle ślady zębów po bokach języka. Wygląda także na odbarwiony, czerwonawy w jednym obszarze, blady w innym i różowy w innym miejscu.

Język stresu

Ten język będzie miał wiele małych pęknięć i będzie bardzo suchy.

Język stresu kręgosłupa 

Gdy głębokie pęknięcie spływa po środku języka, może to stanowić przewlekły stres w ośrodkowym układzie nerwowym lub stres kręgosłupa spowodowany urazem.

Blady język

Blady język sugeruje brak dobrego kwasu żołądkowego i enzymów trawiennych potrzebnych do prawidłowego trawienia pokarmu i dostarczania minerałów, witamin i składników odżywczych potrzebnych do optymalnego zdrowia. Czasami może to być również oznaką niedokrwistości.

Suchy język

Suchy język pokazuje, że żołądek nie ma odpowiedniego nawodnienia, którego potrzebuje do prawidłowego trawienia pokarmów. Bez odpowiedniego nawodnienia żołądek nie wytwarza kwasu, a język często staje się bardzo suchy i lekko blady.

Mokry język

Mokry język może być spowodowany nadmiarem śluzu z silnie podrażnionej błony śluzowej żołądka, ściany jelita, niestrawionych białek, takich jak kazeina lub gluten, lub z nadmiernego stresu.

Spuchnięty język

Obrzęk języka może sugerować przekrwienie układu limfatycznego cofające się do szyjnych węzłów chłonnych, migdałków, migdałków i języka. Sprawdź inne objawy zastoju limfy, aby to potwierdzić.

Następnym razem, gdy poczujesz się zle lub będziesz zestresowana, spójrz na swój język. Możesz być zszokowany tym, co próbuje ci powiedzieć!

Pamiętaj o jednym, samą dietą nie zrobisz wiele, ale z treningiem możesz nawet uratować swoje życie.

Jak więc wyleczyć tarczycę i wiele innych chorób? Zgłoś się do mnie, a ja ją wyleczę, a ty będziesz mnie słuchać. Jeśli i ty chciałabyś naprawdę przejść metamorfozę mentalną i fizyczną na długie lata to napisz do mnie

KLIKNIJ TUTAJ.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk