Co naprawdę oznaczają te białe paski w twoim kurczaku

kurczaki

Co naprawdę oznaczają te białe paski w twoim kurczaku. Kurczak.  jest doskonałym źródłem białka. W rzeczywistości, USDA informuje, że 1 szklanka pokrojonej w kostkę piersi z kurczaka zawiera 43 gramy białka. Białko pomaga budować mięśnie i sprawia, że czujesz się pełniejsza, dlatego jest to tak popularny wybór mięsa dla osób dbających o zdrowie. Jednak niedawny raport Oxford Academic wskazuje na zwiększoną obecność białych pasków w piersiach z kurczaka na półkach sklepowych. Podczas gdy to białe paski są bezpieczne do spożycia, zgodnie z AOL Lifestyle, obecność tego pasków w mięsie może wskazywać, że kurczaki były zmuszane do zbyt szybkiego wzrostu (dosłownie).

Na powyższym wykresie pierś z kurczaka A jest normalna. Jest niewiele lub nie ma białych pasków. Pierś B ma umiarkowane pasy, a piersi C ma grube paski. Obecność białych pasków wskazuje na znacznie wyższą zawartość tłuszczu (do 224% więcej niż piersi bez białych pasków) i twardsze mięso, zgodnie z Oxford Academic.

Oxford Academic donosi, że wskaźnik wzrostu kurcząt wzrósł o 400 procent od 1957 roku. Raport wskazuje, że wzrost ten jest w dużej mierze oparty na genetyce (jak selektywna hodowla), chociaż część wzrostu jest prawdopodobnie przypisana wprowadzeniu hormonów. Hodowcy kurcząt poddają swoje kurczaki hormonom i ulepszeniom genetycznym, które zmuszają kurczęta do wzrostu w niezdrowym tempie, co powoduje dysfunkcję mięśni. Mięso jest w porządku do jedzenia, ale osoby zaniepokojone traktowaniem zwierząt hodowanych do konsumpcji mogą chcieć dokładniej sprawdzić ich mięso, gdy następnym razem pójdą na zakupy spożywcze.

 

My zaczęliśmy zwracać uwagę przy kupowaniu już na wszystko. Zawartość cukru i soli na opakowaniach, skąd są produkty dostarczane do sklepu, jaja i mleko, kurczaki  kupujemy z farm, warzywa i owoce tylko, które leżą luzno na półkach, a nie w foliowych opakowaniach, w ogóle nie kupujemy soków w kartonach tylko sami je robimy. Pijemy tylko wodę. To coś o tym świadczy, gdyż ostatnio miałam robioną Gastroskopię w Polsce – Katowice ( po 1h miałam wyniki ) i mój żołądek i jelita są idealne, bez wirusów, bez wrzodów na żołądku itd. Jak na mój wiek, to sam lekarz się zdziwił, że wszystko jest w porządku.

My wiemy co jeść, jak jeść i jak wszystko przygotować sobie, aby dożyć i być zdrowym przez całe życie.  Dlatego namawiam was, abyście zadbali również o siebie wtedy kiedy nie jest jeszcze za późno i nie macie problemów zdrowotnych, bo jak już są to się robi wszystko wolniej i ciężej. Zgłaszajcie się do nas na konsultacje i porady online Skype. Nie robicie tego dla nas, tylko dla swojego zdrowia.

m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg Twój Dietetyk

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk