8 nawyków, które pomogą Ci utracić nadmiar kilogramów

8 nawyków które pomogą ci utracić nadmiar kilogramów

8 nawyków, które pomogą Ci utracić nadmiar kilogramów. Jeśli jesteś niezadowolona ze swojego ciała, mogą istnieć inne czynniki, które uniemożliwiają uzyskanie figury swoich marzeń. Oczywiście, nie mówię tutaj o osobach, którzy jedzą wszystko, co chcą i nadal wyglądają niesamowicie. Takich też poznałam, ale po 40 wszystko staje się inne i bardziej spowolniony jest metabolizm i Ci co mogli jeść wszystko i nie przytyli, robi się wszystko na odwrót. O tym tez kiedyś napiszę ciekawy artykuł.  Jest wielu ludzi, którzy zmagali się przez całe życie, aby utrzymać idealną sylwetkę. Wymienię w tym artykule najgorsze nawyki, które wpływają na wagę, więc możesz wziąć je pod uwagę następnym razem, gdy zastanawiasz się, co dzieje się z twoim ciałem.

1.Stres

O tak, jest najgorszy i z pewnością stres wpływa na metabolizm. Sprawia, że twoje ciało i umysł tęsknią za jedzeniem, a kończysz jedząc to, co przyjdzie ci do ręki. Jedzenie nie jest rozwiązaniem twoich problemów. Spróbuj znaleźć inny sposób rozwiązania tego, co Cię niepokoi. Ten stan jest wyjątkowo wyrazisty u niektórych osób. Uwolnij swój stres i wszystkie twoje pragnienia znikną.

2. Systematyczne jedzenie

Większość ludzi myśli, że jeśli spożywa mniej jedzenia, to jest to sposób  na uzyskanie pięknego  ciała. Jest to bardzo szkodliwe dla twojego zdrowia. Ludzie wolą opuścić swoje śniadanie, co jest absolutnie złe, ponieważ jest to najważniejszy posiłek dnia. Pomijanie śniadania sprawi, że będziesz jeść więcej w ciągu dnia. Spróbuj zjeść 5 mniejszych posiłków dziennie i upewnij się, że nie jesz po 8 wieczorem. To może być również powód, dla którego nie możesz stać się cieńszy.

3. Szybkie jedzenie

Szybkie jedzenie powoduje długotrwałe problemy. Powinnaś wiedzieć, że musisz przeżuć jedzenie 30-40 razy przed połknięciem. Proces ten był kwestionowany przez wiele lat, ale jest to najlepszy sposób spożywania posiłków. Twoje ciało potrzebuje około pół godziny, aby strawić jedzenie i wysłać ci sygnał, że jesteś pełny. Nie spiesz się podczas jedzenia, a tym samym łatwiej schudnąć.

4. Spanie

Powoduje to chaos hormonalny w twoim ciele, a szczególnie wpływa na leptynę i grelinę. Pierwszy wysyła sygnały do ​​mózgu przypominające twoje ciało, że jesteś pełny, a grelina pobudza uczucie głodu. Spanie pozbawia oba hormony tego, czego potrzebują, aby chronić swoje zdrowie. Może to być powodem, że masz tendencję do jedzenia tak późno, i aby tego uniknąć spróbuj spać co najmniej 7 godzin dziennie.

5. Nadmiar kofeiny

Nadmierne spożycie kofeiny zwiększa wydzielanie kortyzolu, znanego jako hormon stresu. Powoduje to apetyt na cukier i tłuszcz. Czy możesz sobie wyobrazić, co to powoduje? Jeśli twoja odpowiedź przybiera na wadze, tak, masz to prawo. Zachowaj ostrożność przy spożywaniu kofeiny, ponieważ z pewnością robi to więcej, niż nie pozwalając ci się obudzić.

6. Nadmierne spożycie przetworzonej żywności

Twoja otyłość może być wynikiem nadmiernego spożycia przetworzonej żywności. Produkty te są bogate w tłuszcz i cukier, co z pewnością nie pomaga w utracie wagi. Ciastka, chipsy, ciasta i mrożone potrawy sprawią, że zyskasz jeszcze większą wagę. Unikaj tych, a na pewno zauważysz różnicę w centymetrach i lustrze.

7.Picie wody

Główną przyczyną może być to, że po prostu nie pijesz wystarczającej ilości wody. Ludzie nie wierzą, że ich ciała najbardziej potrzebują wody i czerpią z napełnionych cukrem napojów, które tylko zwiększają ich wagę. Upewnij się, że pijesz 2 litry wody dziennie. Poprawi to metabolizm i oczywiście pozostawi mniej miejsca w żołądku. Wykazano, że woda zmniejsza ryzyko zawału serca, bólu głowy, a także odtruwa organizm. Pij więcej wody.

Zrezygnuj z tych złych nawyków, a zobaczysz niesamowite rezultaty. Każda aktywność fizyczna jest więcej niż mile widziane. I to jest idealna recepta na zdobycie ciała swoich marzeń. 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk