Chcesz Schudnąć – 10 produktów unikaj jak Ognia

duży tyłek

Chcesz Schudnąć – 10 produktów unikaj jak Ognia. Aby nie torturować się surowymi dietami, nowocześni dietetycy zalecają jedzenie zdrowej żywności i ćwiczenia czyli ja. Eksperci stworzyli także tabele i listy produktów w oparciu o ich właściwości odżywcze. Wszyscy wiemy, że biały chleb, smażone jedzenie, słodycze i napoje gazowane są zakazane, ale w rzeczywistości jest więcej produktów, które powinny znaleźć się na liście zabronionych produktów spożywczych.

Mogę cię zaskoczyć faktem, że niektóre z tych produktów mogą być naprawdę szkodliwe. A najbardziej nieoczekiwany jest bonus.

1. Wafle ryżowe

Wafle ryżowe są zawarte w wielu dietach, ponieważ nie zawierają prawie żadnego tłuszczu. Kilka lat temu popularne czasopisma zalecały nawet zastępowanie chleba waflami ryżowymi.

Niestety, wafelek ryżowy ma wysoki indeks glikemiczny, więc naprawdę czujesz głód wkrótce po jedzeniu. W rezultacie możesz jeść więcej kalorii niż powinnaś uzyskać dodatkową wagę.

2. Mleko orzechowe

Mleko migdałowe, kokosowe lub z orzechów brazylijskich zawiera dodatkowy cukier i aromaty oraz, oczywiście, dodatkowe kalorie. Przed zakupem produktu zapoznaj się ze wszystkimi składnikami. Jeszcze lepiej byłoby kupić mleko w orzechach w sklepach ekologicznych.

3. Kukurydza

Po wielu różnych badaniach naukowcy doszli do wniosku, że zmodyfikowana kukurydza wpływa na organizmy lądowe i wodne. Zauważyli nawet, że pyłek ze zmodyfikowanej kukurydzy zawiera szkodliwą truciznę. W wielu krajach ten rodzaj kukurydzy jest nawet zakazany.

Nie zaleca się jedzenia kukurydzy z puszek ani żadnego innego produktu w puszkach.

4. Źle przyrządzone ryby

Ryby są prawie wolne od szkodliwych tłuszczów i zawierają przydatne tłuszcze, takie jak kwasy tłuszczowe Omega-3. Naukowcy z University of Hawaii zbadali strukturę chemiczną najpopularniejszych potraw z ryb i doszli do wniosku, że gotowanie lub pieczenie ryb oszczędza największą ilość przydatnych substancji. Amerykańscy kardiolodzy twierdzą, że smażone, wędzone i słone ryby są naprawdę szkodliwe.

5.Winogrona

Może to zabrzmieć dziwnie, ale winogrona nie są zdrowe. To ich słodycz sprawia, że jemy całą masę na raz, co powoduje, że nasz organizm otrzymuje za dużo cukru na raz.

Powinnyśmy mądrze mieszać winogrona z innymi produktami. Nie powinniśmy ich jeść razem z tłustymi potrawami, rybami, świeżymi ogórkami, melonami, piwem lub mlekiem.

6. Chipsy owocowe

Chipsy owocowe cieszą się coraz większą popularnością wśród zwolenników zdrowej diety, ale większość producentów stosuje tę samą metodę produkcji tych chipsów, jak przy produkcji chipsów ziemniaczanych: wytwarzają je przez smażenie ich w oleju. Zatem chipsy warzywne lub owocowe zawierają tyle kalorii, co chipsy ziemniaczane.

Te chipsy zazwyczaj wyglądają i smakują ładnie dzięki przetwarzaniu chemicznemu, które przechodzą przed suszeniem. Co więcej, proces ten wydłuża trwałość produktu o prawie 3 razy. Niestety, po przetworzeniu te owoce i warzywa w ogóle nie są użyteczne ani zdrowe.

Przed zakupem suszonych owoców należy zwrócić uwagę na ich jasny kolor, nienaturalny połysk, miękkość lub zapach. Oto cechy przetwarzania. Jeśli owoce zostaną wysuszone, nie będą jasne ani miękkie.

7.Sosy

Czy zauważyłaś kiedyś, jak różni się domowej roboty pasta pomidorowa od ketchupu kupowanego w sklepie? Majonez, musztarda i inne sosy nie stanowią wyjątku od reguły. Rzecz w tym, że wszystkie zakupione sosy zawierają cukier.

Dietetycy wyjaśniają: taniej jest dodawać cukier zamiast naturalnych pomidorów, aby wzbogacić smak. Zaleca się wybór oliwy lub oleju lnianego lub mielenie pomidorów i dodawanie przypraw.

8.Pietruszka

Pietruszka może być naprawdę szkodliwa. Niedoświadczeni kucharze nie powinni dodawać go do sałatek i ubierać w majonez, śmietanę lub olej, ponieważ pietruszka może zacząć emitować azotyny i dosłownie zamienić się w truciznę w ciągu 30 minut.

Dietetycy zalecają, aby nie dodawać pietruszki do żadnych potraw przed podaniem, aby zachowała wszystkie użyteczne elementy.

9.Ryż

Mówi się, że ryż jest prawie jak chleb i, pod względem żywieniowym, biały ryż jest najmniej korzystny. Zawiera ogromną ilość prostych węglowodanów, które mogą powodować przyrost masy ciała.

Dietetycy twierdzą, że ryż może być dla ciebie dobry, ale powinien być naprawdę wysokiej jakości.

10.Słodkie jogurty

Pożywne produkty mleczne nie są słodkie. Tak, jogurt jest naprawdę dobry dla naszego organizmu, ale lepiej go jeść bez dodatku cukru lub owoców. Słodki jogurt może być deserem, ale nie jest to konieczny produkt mleczny. Ostatnio na zajęciach z Dietetyki mieliśmy testy 5 jogurtów. Badaliśmy smak, węch, kolor, wygląd i wygrał ten co miał jak najmniej składników na opakowaniu.

Zalecam unikanie produktów mlecznych zawierających zagęszczacze i skrobię. Zamiast tego dodaj trochę świeżych jagód, przypraw i ekstraktu waniliowego do naturalnego jogurtu.

Bonus: jedzenie zbyt dużej ilości awokado jest również szkodliwe.

Pamiętaj, że tylko surowe awokado zapisuje wszystkie przydatne składniki. Po obróbce termicznej jest mniej użyteczne. Spożywanie zbyt dużej ilości awokado może również zmniejszać działanie leków przeciwzapalnych i zmniejszać poziom krwinek czerwonych.

Czy jesz któryś z tych produktów? Czy jesteś gotowa zmniejszyć ich ilość w swojej diecie?

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk