Co jest lepsze – Ćwiczyć Rano czy Wieczorem?

plank na dłoniach

Co jest lepsze: ćwiczyć rano lub ćwiczyć wieczorem? Prawda jest taka, że ​​podczas gdy obie pory dnia mają swoje zalety i wady, najlepszym czasem dla Ciebie jest czas, w którym możesz ćwiczyć konsekwentnie. Kluczem do wyeliminowania tłuszczu i zachowania zdrowia jest wytrwałość i spójność. Najlepszy czas dla ciebie to czas, w którym będziesz mógł efektywnie ćwiczyć.

Spójrzmy jednak na zalety i wady obu harmonogramów, aby można było podjąć mądrą decyzję.

Zalety porannego treningu:

1.Trening wczesnego ranka na czczo pomaga przyspieszyć odchudzanie i zwiększyć poziom energii.
2.Wczesna praca oznacza, że ​​dostajesz więcej światła słonecznego, co jest kluczowe w ustalaniu wewnętrznego rytmu okołodobowego organizmu.

Wady porannego treningu:

1.Wielu z nas może czuć się leniwie rano, a pomijanie treningów jest szkodliwe dla wszystkich twoich wysiłków.
2.Twoje ciało może czuć się sztywne rano.

Zalety wieczornego treningu:

Badania wykazały, że ćwiczymy ciężej wieczorem, więc jeśli jesteś konsekwentna z czasem stracisz więcej tłuszczu. W innym badaniu stwierdzono również, że ćwiczenia 1,5 godziny przed snem wiązały się z szybszym zasypianiem, mniejszym budzeniem się w nocy i lepszym nastrojem.

Wady wieczornego treningu:

1.Ze względu na nasze napięte harmonogramy, konsekwentne znajdowanie czasu na ćwiczenia może być trudne.
2.Po długim dniu pracy możesz czuć się zbyt zmęczona, aby ćwiczyć.

Ja lubie ćwiczyć rano jak jest gorąco na dworzu, a zimą znowu na odwrót. Więc to jest kwestia czy w ogóle lubimy ćwiczyć, czy wiemy jak ćwiczyć niezależnie od pory dnia. Oczywiście szybciej tracimy na wadzę jak ćwiczymy rano po przebudzeniu na czczo, a wieczorem musimy tyle ćwiczyć aby spalić tkankę tłuszczową i to co zjedliśmy w ciągu dnia, więc wysiłek musi być o wiele większy.

Jakie inne ćwiczenia próbowałaś jako początkujący? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami z siłowni w komentarzach poniżej.

Sukces ma wiele ojców i wiele matek. Musisz wierzyć w ten cel i on nie bierze się ze szczęścia. On bierze się od porażki do porażki, aż osiągniesz swój cel. Życie jet piękne i trzeba być pozytywnej myśli.  Jeśli nie wiesz jak trenować to zapraszam do współpracy na treningi online Skype. Razem możemy dużo, motywacja i wycisk jest Gratis. Kliknij Tutaj!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk