Cellulit jak zwalczyć?

JAK ZWALCZAC CELLULIT

Cellulit jak zwalczyć? Niedoskonałości wyglądu potrafią wprawić nas w bardzo poważne kompleksy być przyczyną niskiej samooceny. Zamiast pogłębiać swoje zniechęcenie, powinnyśmy zaakceptować to, jak wyglądamy lub postarać się poprawić w miarę możliwości wszystko, co nam przeszkadza. Przyczyn cellulitu jest wiele, o czym doskonale wiedzą panie, które podjęły próbę poznania największego wroga idealnego wyglądu. Obok problemów związanych z gospodarką wodną organizmu wskazać należy podłoże hormonalne. Na posiadanie cellulitu na udach i pośladkach szczególnie narażone są zatem kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną. Istnieje wiele ćwiczeń na cellulit na udach i pośladkach. Mięśnie pupy możesz ćwiczyć również stojąc na przystanku autobusowym. Wystarczy, że będziesz ściskała pośladki na kilka sekund i robiła serie powtórzeń.

JAK ZWALCZAC CELLULIT

Innym pomysłem jest położenie się na brzuchu. Podnoś na kilka sekund do góry raz jedną, a raz drugą wyprostowaną nogę. Ćwiczenie to powtarzaj w kilku seriach.
Mięśnie pośladków możesz również ćwiczyć na stojąco. Stań przy ścianie bokiem i wykonuj wymachy zewnętrznej nogi do tyłu. Po kilku powtórzeniach zmień stronę.

Możemy również sięgnąć do doskonale nam znanych ćwiczeń. Na pośladki znakomicie działają przysiady. Pamiętajmy jednak, aby zachować wyprostowane plecy, a ćwiczenia wykonywać seriami regularnie.
Podczas codziennego prysznicu bardzo dobrym pomysłem jest zastosowanie naprzemiennych natrysków z zimnej i ciepłej wody. Łącząc przyjemne z pożytecznym, poprawia się cyrkulacja krwi, przez co organizm szybciej pozbywa się szkodliwych toksyn. Jeśli pomimo stosowania tych wszystkich metod cellulit nadal będzie widoczny, można ratować się profesjonalnymi zabiegami, takimi jak np. masaż próżniowy.

 

Podaj mi swój email, abym mogła informować Cię o nowościach na blogu :)


Email :
Imię :

 

Zapraszam na trening zwalczjący CELLULIT 😉

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk