Px90 WORKOUT – TRENING

Px90 WORKOUT – TRENING to domowy program fitness, którego głównym celem jest wypracowanie szczupłej sylwetki i zmiana nawyków żywieniowych. Trening P90X trwa 90 dni i składa się z 12 wyselekcjonowanych ćwiczeń o różnej intensywności oraz specjalnie opracowanej diety. Treningowi P90X swoją nienaganną sylwetkę zawdzięcza m.in. piosenkarka Pink. Sprawdź, na czym polega trening P90X i dla kogo jest przeznaczony. Jak wygląda plan treningu P90X?

Czym jest plan treningu P90X?

P90X (Power 90 Extreme) to 90-dniowy, domowy trening siłowy fitness, który został opracowany w latach 2002-2004 przez Tony’ego Hortona – amerykańskiego guru fitnessu i członka zespołu trenerów . Program treningowy bardzo szybko zyskał popularność wśród Amerykanów. Sprawdź, w czym tkwi sekret programu P90X.
P90X – zasady treningu.

Px90 WORKOUT - TRENING
Podstawową zasadą treningu P90X jest wprowadzanie w mięśniach tzw. zamętu („muscle confusion”), którego celem jest przełamanie treningowej rutyny. Monotonię, która często towarzyszy kilkumiesięcznym treningom, przełamuje się różnymi ćwiczeniami. Plan P90X zakłada bowiem wykonywanie treningu siłowego na przemian z treningiem krzyżowym, na który składają się: sztuki walki, ćwiczenia z hantlami, joga, stretching oraz gimnastyka zdrowotna, a także ćwiczenia plyometryczne. W ciągu 90 dni zmienia się ilość ich powtórzeń i czas przeznaczony na odpoczynek mięśni. Dzięki tym ciągłym modyfikacjom mięśnie nie „przyzwyczajają” się do ćwiczeń, a co za tym idzie – cały czas się rozwijają, a trening jest bardziej efektywny.

Na program treningowy P90X składa się także 3-fazowy plan odżywiania, którego celem jest wspomaganie w procesie spalania tkanki tłuszczowej i budowy mięśni. Każda faza trwa 30 dni.
1 to dieta wysokobiałkowa, dzięki której szybko spalisz tłuszcz i rozpoczniesz budowę masy mięśniowej;
2 – zrównoważone połączenie węglowodanów i białka daje potrzebny zastrzyk energii;
3 to tzw. dieta sportowca, która składa się z bardziej złożonych węglowodanów i białka chudego, potrzebnych dla maksymalnej wydajności organizmu.

Podaj mi swój email, abym mogła informować Cię o nowościach na blogu :)

 


Email :
Imię :

 

ZAPRASZAM NA DOMOWY TRENING – POSLADKI I UDA 😉

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk