Brzuch + Boczki + Nogi = Trzy – Miesięczna Metamorfoza

Brzuch + Boczki + Nogi = Trzy – Miesięczna Metamorfoza. Kolej moja podopieczna, która zrobiła mega postęp w ciągu trzech miesięcy. Waga i hormony się wyregulowały, brzuch ładnie się wchłoną bez żadnych rozstępów, boczki zniknęły, a nogi ujędrniły się i już nie ma żadnego cellulitu.

Trzy miesiące temu Monia wraz z mężem postanowili zmienić swoje życie i zacząć dbać o siebie. Napisali do mnie wiadomość, że chcieliby się umówić na konsultacje  osobistą w Londynie u nich w domu. Generalnie w Londynie jesteśmy co tydzień, takie jest zainteresowanie konsultacjami i współpraca osobistą w Anglii, wiec dla nas nie było problemu, aby dojechać do Tej Pary do domu.  Ustaliliśmy datę, godzinę i cenę.

Pierwsza konsultacja dla osób, którzy podjęli decyzję, aby zmienić życie na zdrowsze jest zawsze stresujące.  Moi podopieczni ( a mam ich bardzo dużo ) nigdy nie wiedzą czego się spodziewać na takich konsultacjach, wiec się bardzo denerwują. I tak było i tym razem. Siedząc przy stole z nimi pełnych papierów od lekarza, różnych badań , opowiadali całą swoją historię przygód z lekarzami, pseudo trenerami i dietetykami. NIKT IM NIE UMIAŁ POMÓC! Leszek miał już takie boleści pleców, że nie mógł sie podnieść z łózka, nie mówiąc o pracy na budowie. 

Brzuch + Boczki + Nogi = Trzy – Miesięczna Metamorfoza. Po wstępnej konsultacji postanowiłam, że najlepszym dla nich rozwiązaniem będzie, aby się zapisać na siłownie i ustalić im plan treningowy dostosowywany do ich potrzeb.  Jako, że panami się nie zajmuje tylko Damian ( absolwent AWF ), Ja zajęłam się Moniką, a Damian Lesiem. Pojechaliśmy od razu na siłownie i tu zaczął się prawdziwy cyrk. Żadne z nich nie potrafiło wykonać zwykłego skłonu, Moni zwyczajnie przeszkadzał duży brzuch, a Lesiu ból w plecach. Nie mówiąc o jakimkolwiek wskoku na step czy wymachu ciężarku 1 kg w górę….była to dla nich duża trauma, bo myśleli, że są w lepszej kondycji….Konsultacja trwała 3h, na której ustaliliśmy cały plan treningowy i dietetyczny na cały miesiąc.

Tak spotykamy się raz w miesiącu, aby zobaczyć postępy tej pary i zmieniać cały plan treningowy i dietetyczny. Trening jest ważnym czynnikiem wpływającym na rozwój sylwetki. Jest on bodźcem do tego aby nasze mięśnie się rozwijały. Pewnie teraz niektórzy myślą, a co to jest trening wystarczy pójść na siłownie pomachać ciężarkami i gotowe. Otóż nie! Aby w pełny sposób wyeliminować bóle kregosłupa, nie tylko trzeba ćwiczyć, ale trzeba wiedzieć jak ćwiczyć. Trening na siłowni bądź fitness polega na doprowadzeniu mięśni do oczekiwanego przez nas stanu. Bardzo ważne jest, aby rozumieć biologiczny rozwój mięśni.

 Jak trenować?

Zanim zaczniemy rozpisywać treningi czy dietę,  musimy zastanowić się nad celem, jaki chcemy osiągnąć tak jak to zrobiła Monika i Leszek. Sukces osiągniemy tylko wtedy, kiedy na konsultacji rozpiszemy sobie treningi na okres np. roku. Wtedy możemy logicznie uporządkować swój czas spędzony na siłowni. Nie ma żelaznych zasad w tej dziedzinie, powinniśmy obserwować swoje ciało tak jak my to robimy spotykając się co miesiąc. My dalej ciśniemy, bo 3 miesiące to dopiero mały początek do dużego sukcesu.

Nie czekaj na jutro, ten dzień nie nastąpi. Pamiętaj, że to Twoje zdrowie i to jak będziesz  wyglądała i czuła się na starość decyduje TU I TERAZ, A NIE JUTRO. 

Wszystko jest możliwe, ale tylko trzeba chcieć! 

 

GOSIA KLOS

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk