Bolące Plecy – Zrób te Ćwiczenia i Ból Znika – Tylko 10 minut Dziennie

Bolące Plecy – Zrób te Ćwiczenia i Ból Znika – Tylko 10 minut Dziennie

Od dzieciństwa wbija się nam w głowy, że powinniśmy „trzymać proste plecy” i „przestać się garbić!” Okazuje się, że w tych dokuczliwych słowach jest więcej prawdy, niż myśleliśmy.

Właściwa postawa ma kluczowe znaczenie dla utrzymania zdrowego kręgosłupa, jednak zbyt wielu z nas nie jest w stanie zastosować tego nawyku w praktyce. Aby zrównoważyć nacisk, jaki wywieramy na nasze kręgosłupy każdego dnia, ćwiczenia mogą pomóc złagodzić i poprawić zdrowie kręgosłupa.

Według American College of Sports Medicine wystarczy 10 minut dziennie, aby wykonać proste ćwiczenia wzmacniające kręgosłup. Wypróbuj je pod kątem rozmiaru. Utoruj sobie drogę do silniejszego kręgosłupa Piłki stabilizujące zapewniają dodatkowe wsparcie potrzebne do wykonywania tego typu ćwiczeń.

Rozciąganie to kolejny etap do zdrowego kręgosłupa. W każdym wieku można ćwiczyć 20 czy 70 lat….Problemem jest tylko twoja świadomość, że tabletki czy maść, którą przepisze Twój lekarz, to tylko chwilowa ulga, a przecież nie będziesz ciągle młoda, a to jak za młody zapracujesz dla swojego organizmu, na starość to odczujesz.

To samo tyczy się osób po 50 – rokiem życia. Świadomość kobiet w tym wieku i późnej jest bardzo mała tym bardziej w małych wioskach. Co ludzie powiedzą jak będę ćwiczyć, będą się śmiali ze mnie. Taka jest jeszcze mentalność ludzi starszych. a plecy bolą, biodra bolą…

Jeśli mieszkasz w małej wiosce i jeszcze się wstydzisz chodzić na zajęcia lub z innych powodów nie możesz ćwiczyć w grupie, wykorzystaj moją wiedzę i poćwicz z tymi 3 ćwiczeniami najlepiej rano.

1.Po rozgrzewce 10 minutowej, połóż się na macie na brzuchu, unieś nogi i ramiona do góry i zrób nożyce nóg i ramion 10 sekund w 3 seriach.

2.Usiądz na podłodze z jedną nogą ugiętą w kolanie, przerzuć rękę za kolano tej ugiętej nogi i delikatnie się skręć. Tą pozycje przytrzymaj po 20 sekund na każdą stronę w 4 seriach.

.

3. Ćwiczenie jest proste. Wystarczy, że położysz się na brzuch, ramiona wzdłóż ciała, oczy są skierowane są na matę. Delikatnie unieś górną część ciała 10 razy w 3-4 seriach.

Pamiętaj, że jeśli masz duże problemy z plecami, ból jest tak duży, że nie możesz usiąść czy wstać z łóżka, skontaktują się z lekarzem, bo może jest jakiś inny problem związany z bólem. Może masz przepuklinę, może miałaś kontuzję i tu już zalecałabym konsultację, aby nie pogorszyć sobie swojego staniu zdrowia.

U mnie konsultacja kosztuje 300 zł z dobraniem odpowiednich ćwiczeń. Jeśli chcesz umówić się na taką konsultację? Napisz do mnie klikając TUTAJ.

 

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk