Bolą Cię Plecy – Mam dla Ciebie Ulgę – Wykonaj Te Ćwiczenia

Działaj Rościągnij plecy tym sposobem-kopia

Bolą Cię Plecy – Mam dla Ciebie Ulgę – Wykonaj Te Ćwiczenia

Kręgosłup jest pierwszym, który cierpi i boli, kiedy nie ćwiczysz czy siedzisz w pracy 8 godzin. Rzeczywiście, ponad 80% pracowników biurowych skarży się na ból pleców. Lekarze uznali, że to brak aktywności fizycznej i siedzący tryb pracy są głównymi przyczynami problemów z kręgosłupem.

Jedynym sposobem na utrzymanie silnych i zdrowych pleców jest regularny relaks i ćwiczenia. Dla tych, którym brakuje czasu na masaż i długotrwały relaks, pomocne będą ćwiczenia rozciągające dla zdrowia pleców, które można wykonać bez wstawania z krzesła biurowego.

Pamięatm kiedy klientka mi opowiadała, że u niej w pracy jet 30 min przerwy na ćwiczenia w ciągu dnia. Właściciel dużego biurowca nawet wyremontował pomieszczenie, w którym można było sobie pocwiczyć przez 30 minut. Rewelacyjny pomysł, bo nikt nie narzekał na ból pleców.

Ty możesz w pracy się porozciągać, wewntualnie w domu przed pracą lub po pracy. Nie potrzebujesz żadnego sprzętu, tylko krzesło i motywacja aby mieć mocne plecy.

Co z motywacją? Jeśli bolały by mnie plecy, to na pewno bym nie leciała do lekarza po tabletkę, tylko bym właśnie spróbowała się rozciągnąć  i sprawdzić czy pomagają dane ćwiczenia.

Tak jak pisałam wcześniej o zwierzętach. One po przebudzeniu od razu się rozciągają. To jest ich naturalna i poranna gimnastyka. Więc jeśli one mogą, to czemu i Ty tego nie wykonasz i się nie rozciągniesz?

Czy lepiej wziąć tabletkę i truć się bez przerwy? Tabletki są dobre dla firm farmaceutycznych, a nie dla ludzi. Ludzie mają się przyzwyczaić, że pomagają leczyć ból, a czy nie lepiej sobie rano poćwiczyć czy porozciągać się dla zdrowia?

Przemyśl sprawę. Ostatnio odebrałam wyniki badań krwi – kontrolne sobie zrobiłam, tak  co pół roku – i wszystkie mam w normie, książkowe czyż to nie jest wspaniałe uczucie przed 50 – siatką?

Ćwiczę codziennie od rana czy wieczorem. Chodzę z psami na spacer po 40 min dziennie, nie jem słodyczy i pieczywa i przez pierwsze 7 tygodniu mam już 7 kg w dół, gdyż mam cel do listopada wystąpić na gali MMA więc zbijam wagę, ale rozsądnie i zdrowo.

Teraz pokaże Ci fajne ćwiczenia i mam nadzieje, że zaczniesz od dziś.

1.Ćwiczenie na krześle. Ramiona daj z tyłu głowy, łokcie są na zewnątrz i zrób taki „Koci garb”. Przytrzymaj 2-3 sekundy i powróć do prostych pleców z ramionami na boki. Zrób tak 3 serie po 10 razy.

2.Kolejne ćwiczenie z krzesłem. Zrób zwykłe skręty tułowia z prawej i lewej strony trzymając się oparcia. Pamiętaj o prostych plecach. 3 serie po 10 powtórzeń.

 

3.Usiądz prosto  na krześle i unieś nogę kładąc ją na drugim udzie. Pochyl się do przodu trzymając dłonie na nodze i przytrzymaj parę sekund. Zmień nogę. 3 serie po 10 powtórzeń.

Udostępnij koniecznie ten artykuł swoim znajomym, możesz komuś bardzo pomóc. Obserwuj mój profil, bo zbliżają się kolejne ćwiczenia, tym razem na grube Uda.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk