Plank – Trening na miesiąc – Gosia Klos

Deska jest jednym z najbardziej wydajnych ćwiczeń statycznych w celu wzmocnienia rdzenia kręgosłupa i innych części naszego ciała. W tym artykule przedstawimy Ci wyzwanie w postaci deski, która pomoże Ci stopić tłuszcz z brzucha, wzmocnić mięśnie pleców, wzmocnić mięśnie pośladków, nóg i ramion.

Jeśli jesteś gotowa to zrobić, powinnaś mieć odpowiednią, pionową pozycję. Twoja górna część ciała musi być prosta w linii z łokciami i palcami, gdy są lekko uniesione. Trzymaj się tej prostej pozycji, weź głęboki oddech i poczuj silne mięśnie brzucha wraz z szyją i głową. Kiedy kurczysz mięśnie pośladków, równomiernie podziel ciężar na obie nogi i łokcie, aby mieć więcej siły i równowagi. Kiedy osiągniesz właściwą pozycję, po prostu ulepszaj każdego dnia, aby osiągnąć cel.

Wyzwanie

Tydzień 1

Powinieneś przytrzymać deskę przez 30 sekund na początku. Gdy będzie łatwiej, zwiększ ją do 60 sekund.

Tydzień 2
Dodaj kolejne 30 sekund do czasu, w którym go trzymałaś.

Tydzień 3

Musisz dodać minutę do czasu i nadal trzymać deskę.

Po tych 3 tygodniach możesz zrobić przerwę na 2 dni, a następnie kontynuować wyzwanie jeszcze przez 21 dni. Zobaczysz, jak twoje ciało zostanie przekształcone. Podejmij wyzwanie, zacznij już dziś.

Korzyści zdrowotne z deski

1. Popraw równowagę i postawę

Deska pomoże wzmocnić mięśnie brzucha, szyi, ramion, pleców i klatki piersiowej. Jest to niezbędne do polepszenia postawy, więc robienie deski sprawi, że będziesz mieć proste plecy. Możesz również zrobić deskę boczną i poprawić równowagę.

2. Poprawia elastyczność

Deska zwiększa elastyczność w tylnych grupach mięśni. Mięśnie wokół ramion, obojczyka i łopatek rozszerzają się i rozciągają, podobnie jak ścięgna, a nawet łuki stóp i palców u nóg

3. Wzmacnia nasz kręgosłup

Wykonując deskę, wytrenujesz mięśnie wewnętrzne, w tym poprzeczne mięśnie brzucha, które stanowią podstawę do stworzenia silniejszego, bardziej zdefiniowanego brzucha typu rectus.

4. Poprawia koordynację

Pozycja deski wzmacnia twoje ciało, używając brzucha do stabilizacji i koordynacji. W tym celu zaleca się codzienne ćwiczenie deski bocznej.

 

 

 

 

5. Poprawia metabolizm

Potwierdza się, że deska spala więcej kalorii niż wiele tradycyjnych ćwiczeń. Wstań rano i zrób  deskę 30 sekund, a zobaczysz, jak skuteczne może to być. Spali dużo kalorii i pomoże schudnąć.

6. Poprawia nasze funkcje układu nerwowego

Deska jest również korzystna dla naszego układu nerwowego. Rozciąga i rozluźnia mięśnie, które są zwykle usztywnione ze względu na stres. Jeśli cierpisz z powodu lęku lub depresji, deska może pomóc w rozwiązaniu problemu. Poprawia nasz nastrój i poprawia samopoczucie. Możesz to zrobić kilka razy dziennie i już nigdy nie będziesz mieć problemów psychologicznych.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk