Ból Pleców z Rana – Wylecz to tym Jednym Sposobem

Ból Pleców z Rana – Wylecz to tym Jednym Sposobem

Ból w dole pleców może być wyniszczający i wpływać na codzienne czynności, poranne wstawanie, sen i ćwiczenia. Istnieje wiele przyczyn bólu pleców, w tym zmęczenie podczas podnoszenia, ćwiczeń lub dużej nadwagi.

Głównym moim powiedzeniem jest – zapobiegaj, a nie lecz.

Na szczęście istnieje wiele sposobów na uwolnienie napięcia w dolnej części pleców. Ruchy działają poprzez uwalnianie węzłów i rozciąganie włókien mięśniowych poprzez rozluźnienie i regenerację pozycji.  Wystarczy, że co drugi dzień wykonasz raz dziennie rano po przebudzeniu.

Masz psa lub kota? Zwróć uwagę co one robią po przebudzeniu. Rozciągają sie i to jest u nich naturalne, nie trzeba im mówić zrób to rano lub wieczorem. One wiedzą co jest dla nich najlepsze. Ty też wprowadź sobie taki sposób na bolące plecy.

1.Pozycj ana Plecach – Rozciąganie.

Ten ruch skupia się na rozładowaniu napięcia w mięśniach dolnej części pleców z osobna po każdej stronie. Rozciąga mięśnie dolnej części pleców po lewej i prawej stronie w pozycjach statycznych, aby stopniowo wydłużać napięte mięśnie.

Aby wykonać to rozciąganie, połóż się na plecach.
Połóż ręce prosto po obu stronach, tworząc pozycję „T”.
Podnieś kolano pod kątem 90 stopni i opuść je na lewą stronę.
Trzymaj głowę skierowaną w prawą stronę, a prawe ramię powinno nadal dotykać ziemi.
Przytrzymaj przez co najmniej minutę, zanim powtórzysz tę samą pozycję z kolanami opuszczonymi na prawą stronę.
Pamiętaj, aby oddychać przez cały ruch, zwłaszcza podczas statycznego rozciągania.

Przytrzymaj po 30 sekund na każdą stronę. Powtórz przez 10 dni, a następni zrób sobie przerwę 7 dni. Jeśli masz problemy z kręgosłupem, jestes po wypadku lub masz inne napięcia kręgosłupa, skonsultuj się z lekarzem lub umów się ze mną na konsultacje online skype. Kliknij tutaj.

 

Kliknij tutaj, a dostaniesz za darmo poradnik dla osób otyłych.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk