Ból Brzucha to Poważna Sprawa – Nie Ignoruj Tego – Gosia Klos

Brzuch jak się pozbyc bólu - Porady

Ból Brzucha to Poważna Sprawa – Nie Ignoruj Tego – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg.

Rozstrój żołądka jest obecnie częstą chorobą. Objawy to bóle brzucha, obrzęki, nudności, zgaga. Ten stan występuje, gdy przejadasz się lub spożywasz określone potrawy, ale może być również spowodowany problemem medycznym. Dziś napiszę artykuł jak pozbyć się rozstroju żołądka za pomocą domowych środków.

Jeśli masz problemy z trawieniem, nie przejmuj się tym. Dla większości ludzi ten problem może mieć charakter funkcjonalny. Sugeruje to, że wszystkie narządy wewnętrzne są w idealnym porządku, a zaburzenia mogą być spowodowane stresem, dużą ilością spożywanych tłustych potraw, złą dietą lub przejadaniem się. Dodatkowo nie ćwiczysz więc problem już jest.

Leczenie może mieć różne kierunki i wpływać dokładnie na powstałą przyczynę. Spójrzmy więc na 10 domowych sposobów na złagodzenie rozstroju żołądka w domu bez żadnych problemów i skutków ubocznych:

# 1. Woda pitna.

Pij wodę małymi łykami, aby zmyć jedzenie z organizmu. Staraj się nie pić wody ani herbaty dużymi łykami, więc może to powodować jeszcze większy dyskomfort w żołądku. Niemniej jednak, jeśli pijesz płyny przez cały dzień, możesz uspokoić i oczyścić żołądek.

# 2. Unikaj leżenia.

Leżenie może pogorszyć objawy, ponieważ kwas żołądkowy unosi się wyżej w przełyku.

# 3. Imbir.

Dodawanie imbiru do herbaty jest bardzo skuteczne.

# 4. Stres.

Rozstrój żołądka spowodowany wstrząsem nerwowym można wyleczyć herbatą miętową.

# 5. Biorąc ciepłą kąpiel lub używając worka grzewczego.

Ciepło może usunąć bolesne odczucia.

# 6. Dieta.

Oznacza banany, ryż, mus jabłkowy i jogurt. Zjedz te podukty, a zapomnisz o rozstroju żołądka.

# 7. Unikanie palenia i picia alkoholu.

Ciągłe otwieranie dróg oddechowych przed, w trakcie i po posiłku może powodować refluks żołądkowy i niestrawność. Rzucenie palenia może całkowicie uchronić Cię przed tym problemem. Alkohol powoduje frustrację i wypełnia żołądek płynami trudnymi do strawienia.

# 8. Unikanie trudnych do strawienia pokarmów.

Zastąp tłuste lub przetworzone potrawy produktami bogatymi w białko. Świeże warzywa i owoce oraz produkty pełnoziarniste w rozsądnych ilościach pomogą całemu układowi trawiennemu.

# 9. Sok z limonki lub cytryny, soda oczyszczona i woda.

Wymieszaj te trzy składniki, aby uzyskać doskonały środek neutralizujący kwasy żółciowe i zmniejszający kwasowość w żołądku.

# 10. Cynamon.

Eliminuje zwiększoną kwasowość, biegunkę i poranne mdłości. Jest skuteczny w przypadku rozstroju żołądka, biegunki i wymiotów.

# 11. Goździki.

Pomaga leczyć niestrawność, pozbywać się robaków i różnych chorób grzybiczych.

# 12. Kminek.

Środek ten ma świetne właściwości przeciw wszelkiego rodzaju problemom trawiennym, różnym bólom brzucha, wzdęciom, zgadze, przejadaniu się, biegunce (nawet jeśli jest to związane z wymiotami) i zaparciami.

Pamiętaj, że jetem  po Twojej stronie podczas Twojej podróży fitness! Zachowaj motywację, a osiągniesz swoje cele. Jeśli zmagasz się ze swoją motywacją, poszukaj inspiracji w jednym z wielu moich artykułów.

Pomóż mi wspierać i motywować tych, których kochasz, udostępniając im ten artykuł i daj nam znać w komentarzach poniżej.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk