Błędy w treningu, które nie pozwalają ci uzyskać wymarzonego ciała

Błędy treningowe - porady

Błędy w treningu, które nie pozwalają ci uzyskać wymarzonego ciała. Jeśli ciężko pracujesz, aby stracić dodatkową wagę i nie osiągasz rezultatu, o którym marzysz, prawdopodobnie popełnisz kilka błędów podczas treningu. W tym artykule znajdziesz największy błąd, jaki popełniają ludzie, jeśli chodzi o utratę wagi.

1. Długi trening cardio

Wszyscy wiemy, że trening cardio jest doskonały dla naszego układu sercowo-naczyniowego ( o tym pisałam w poprzednim artykule ), a także pomaga nam uzyskać pożądane ciało. Ale nigdy nie powinniśmy robić cardio długo. Jeśli ćwiczymy więcej, niż jest to zalecane, może to powodować negatywne skutki dla naszego organizmu. Regularnie korzystaj z cardio, ale nigdy nie przekraczaj limitu np. 2 godzin.

2. Dieta niskokaloryczna

Wielu z nas wie, że diety niskokaloryczne są zdrowe, ale jeśli chodzi o treningi, nasz organizm potrzebuje więcej tłuszczów, białka i węglowodanów do prawidłowej pracy. W takich przypadkach, jeśli nie zużyjemy wystarczającej ilości tych składników, może to poważnie wpłynąć na nasze zdrowie. Więc jeśli pójdziesz na siłownię, staraj się mieć odpowiednią dietę bogatą w białka i tłuszcze. Zjedz więcej jajek, łososia, awokado i mięsa.

3. Brak wody pitnej podczas treningu

Niektórzy ludzie nie piją wody podczas treningu. Ale to naprawdę duży błąd. Nasz organizm traci dużo płynów i do prawidłowej pracy potrzebuje dużej ilości wody. Więc nie zapomnij wziąć  wodę, gdy idziesz na siłownię lub jeździsz na rowerze.

4. Ćwiczenie na pełnym żołądku

Jeśli ćwiczysz na  pełny żołądek, nie zrobisz tego prawidłowo. Możesz odczuwać mdłości lub nie będziesz miał dość energii, aby ukończyć ćwiczenia. Jeśli chcesz mieć produktywny trening, powinieneś zjeść posiłek na 2 godziny przed pójściem na siłownię.

5. Rozciąganie

Zaleca się rozciąganie mięśni przed treningiem i po treningu. W ten sposób rozluźnisz mięśnie i zmniejszysz ból. Po rozciągnięciu poczujesz się znacznie lepiej, a twoje ciało będzie naprawdę wdzięczne za to.

6. Codzienne treningi

Kiedy chcemy stracić wagę, ćwiczymy codziennie po 30 min. Uważam, że w ten sposób uzyskasz oczekiwane wyniki. Ale potwierdza się, że ludzie, którzy ćwiczą co drugi dzień, osiągają lepsze wyniki niż inni, którzy ćwiczą każdego dnia. Nasze ciało potrzebuje przerwy pomiędzy ćwiczeniami i prawidłowego snu, więc zachowaj ostrożność podczas planowania treningu.

7. Jedzenie więcej

Musimy wytrwale dbać o jedzenie, które spożywamy, jeśli chcemy stracić na wadze. Możemy regularnie chodzić na siłownię, ale jeśli zjemy bardzo dużo niezdrowego jedzenia, nie osiągniemy najlepszych wyników. Zaleca się spożywanie w małych porcjach i spożywanie większej ilości białek, owoców i warzyw. Unikaj słodyczy, fast foodów, napojów gazowanych i alkoholu. Wyniki będą oczywiste.

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, a zobaczysz, jak spełnią się twoje marzenia. Uzyskasz ciało na jakie sama zapracowałaś. Działaj.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk