7 Przykładów na Zgubienie Tłuszczykiem

przykłady na zgubienie tłuszczu

7 Przykładów na Zgubienie Tłuszczykiem. Ten głęboki, trzewny tłuszcz jest niebezpieczny, ponieważ otacza twoje narządy i powoduje wiele chorób na które musisz zwrócić uwagę.

Oto 7 opartych na dowodach sposobów na utratę tłuszczu z brzucha.

            1.Odstaw cukier

Dodatkowy cukier jest wyjątkowo niezdrowy i szkodliwy dla organizmu, dlatego należy skupić się na produktach bez cukru i kalorii, które zyskują na popularności. Nawet dzisiaj jest to trend, według statystyk, przeciętny Amerykanin konsumuje około 68 kg kalorii cukru rocznie, co może być nawet większe niż ich waga!

Ponieważ jest to dużo cukru, a to tylko dodaje kalorii i nie zawiera wartości odżywczych, może również powodować uzyskanie tłuszczu w organizmie np. na brzuchu. Jest to powód, dla którego cukier jest najprawdopodobniej twoim wrogiem numerem jeden.

Aby utrzymać spożycie cukru pod kontrolą, najlepiej jest wyeliminować z diety rafinowany cukier  lub słodzone cukrem napoje. Oznacza to brak różnych napojów typu coca-cola, soków owocowych, kaw i herbat z dodatkiem cukru.

            2. Ćwiczenia aerobowe

Poza poprawą kształtu ciała ćwiczenia aerobowe poprawiają także zdrowie serca i ogólny stan zdrowia. Jako najlepszą metodę, która pomaga pozbyć się tłuszczu z brzucha, najnowsze badania wykazały ćwiczenia cardio (aerobowe).

Wykonując ćwiczenia cardio, takie energiczne spacery lub rower można skutecznie zmniejszyć tłuszczu z brzucha, szczególnie tłuszczu w pobliżu narządów wewnętrznych. Kobiety po 40-stce powinny powoli zacząć myśleć o dodaniu sobie jazdy na rowerze 1h dziennie.

Ponieważ istnieją różne teorie, jakie ćwiczenia mają zastosowanie do twojego programu odchudzania, przeprowadzone ośmiomiesięczne badanie przeprowadzone przez Duke University Medical Center (196 pacjentów z nadwagą w wieku od 18 do 70 lat) pokazało, że trening aerobowy o wiele lepszy praca spalanie kalorii, w porównaniu do treningu siłowego, ale wszystko zależy od podejścia indywidualnego. Ja swoją metamorfozę zrobiłam na podnoszeniu ciężarów, ale rano i wieczorem robiłam cardio po 1h.

Chodzi o to, że przy bardzo dużej nadwadze, trening siłowy pomoże w ujędrnieniu ciała i skóry. Treningi u mnie online Skype pomogą Ci w tym wyzwaniu. 

            3. Wykonuj ćwiczenia z ciężarami

Ponieważ już pisałam, że trening siłowy jako gorszy wybór w porównaniu do cardio, nie jest to powód, aby go pominąć. Zaletą podnoszenia ciężarów jest to, że przycina talię według badań opublikowanych w Harvard School of Public Health. Badanie to wykazało, że 30-minutowa rutyna może pomóc w walce z tłuszczem z brzucha.

Oznacza to, że angażowanie się w trening siłowy lub nawet łączenie go z ćwiczeniami aerobowymi może pomóc w zmniejszeniu poziomu tłuszczu w jamie brzusznej przy jednoczesnym zwiększaniu lub utrzymywaniu masy mięśniowej.

Zapobiegając utracie mięśni i rozwojowi mięśni beztłuszczowych, możesz skutecznie stracić tłuszcz z brzucha, co doprowadzi Cię do lepszej estetyki. Jeśli chcesz mieć pewność, że tracisz tłuszcz i jednocześnie zachowujesz masę mięśniową, wykonuj ćwiczenia aerobowe i podnoś ciężary.

            4. Woda cytrynowa

Woda z cytryny nie reguluje bezpośrednio utraty tłuszczu z brzucha, ale zapewnia wiele korzyści zdrowotnych, które mogą pozytywnie wpływać na organizm, aby utracić tłuszcz z brzucha. Jest to szczególnie korzystne, gdy pije się go na pusty żołądek (najlepiej rano).

Dzieje się tak ze względu na zdolność wody z cytryną do zwiększenia poziomu kwasów żołądkowych, co z drugiej strony poprawia trawienie i pomaga w rozbijaniu żywności, którą jesz bardziej efektywnie. Ponadto woda cytrynowa pomaga odtruć wątrobę i sprawić, że funkcjonuje ona bardziej prawidłowo, ponieważ jest to jeden z najważniejszych narządów w organizmie, odpowiedzialny za wykonywanie setek różnych funkcji.

Niektóre badania wykazały, że pomaga to nawet poprawić metabolizm, zmniejszyć apetyt i usunąć niechciane osady tłuszczowe. Kiedy budzisz się rano, pij ciepłą wodę z wyciskaniem świeżej cytryny. Aby zwiększyć metabolizm, który da ci energię i obudzi twój układ trawienny.

Oto cytrynowy przepis na wodę:

1 szklanka ciepłej wody.
Wyciśnij sok z połowy cytryny.
Wypij i ciesz się!

          5. Jedz pokarmy o wysokiej zawartości błonnika

Korzyści z błonnika są liczne, w tym obniżenie ryzyka cukrzycy, wysoki poziom cholesterolu, choroby serca, zaparcia i poprawa trawienia.

Podążając za tymi właściwościami, wykazano, że błonnik pomaga w zmniejszeniu masy ciała, zmniejszając tłuszcz brzuszny poza pomaganiem w odchudzaniu. Powodem, dla którego to działa, jest to, że dieta bogata w błonnik  żołądek jest bardziej wypełniony i daje poczucie sytości po jedzeniu.

Kolejną zaletą błonnika jest to, że ma mniejszą gęstość energii (mniej kalorii dla tej samej objętości pokarmu). To oczywiste, że wszyscy potrzebujemy więcej błonnika w naszej diecie, co nie ma miejsca w przypadku Amerykanów, ponieważ dowody wskazują, że 90% Amerykanów nie otrzymuje codziennej zalecanej dawki błonnika.

Ile błonnika wystarczy, aby spełnić dzienne zapotrzebowanie? Kobiety powinny jeść od 21 do 25 gramów błonnika dziennie, a mężczyźni od 30 do 38 gramów dziennie. Najlepszymi źródłami błonnika pokarmowego są owoce, produkty pełnoziarniste, warzywa i rośliny strączkowe, a dokładniej quinoa, fasola, nasiona chia, jarmuż, owies i jagody, takie jak truskawki, jagody.

           6. Zielona herbata do spalania i redukcji brzucha

Utrata masy ciała jest naturalnie związana z zieloną herbatą, a poza tym herbata jest jednym z najzdrowszych napojów, które można wypić. Ze względu na aktywne związki znajdujące się w zielonej herbacie, jest w stanie zwiększyć poziom hormonów, które wysyłają sygnały do ​​komórek tłuszczowych w celu rozbicia tłuszczu i uwolnienia tłuszczu do krwioobiegu w postaci energii.

American Journal of Clinical Nutrition twierdzi, że pozytywny wpływ zielonej herbaty na redukcję masy ciała i tkanki tłuszczowej, szczególnie z części środkowej. Jego właściwości są związane ze związkami zwanymi katechinami znanymi palnikami tłuszczu brzusznego. Zamień poranną kawę na filiżankę zielonej herbaty, aby szybciej i  wydajnie schudnąć i uzyskać więcej korzyści zdrowotnych.

           7. Stosuj  dietę o średniej do niskiej zawartości węglowodanów

Ograniczenie spożycia pokarmów bogatych w węglowodany, nawet w umiarkowany sposób, może przyczynić się do utraty głębokiego tłuszczu z brzucha, wynika z badań sponsorowanych przez National Institutes of Health.

Dieta o umiarkowanej zawartości węglowodanów oznacza względnie niski indeks glikemiczny, miarę stopnia, w jakim żywność podnosi poziom glukozy we krwi. Ta dieta powinna składać się z 43 procent kalorii z węglowodanów i 39 procent kalorii z tłuszczu (podczas gdy standardowa dieta zawierała 55 procent kalorii z węglowodanów i 27 procent z tłuszczu).

Wniosek;

Zrównoważone połączenie zdrowego odżywiania i programu ćwiczeń okazuje się być najlepszym i najszybszym sposobem na zmniejszenie masy ciała w brzuchu i zmniejszenie ogólnej tkanki tłuszczowej. Dlatego jeśłi nadal nie wiesz jaką dietę i trening zastosować napisz do mnie

m.klos@mataleo.eu
https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk