BCAA pomogą ci w odchudzaniu – Gosia Klos

BCAA

BCAA pomogą ci w odchudzaniu – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Z BCAA może w zasadzie skorzystać każdy trenujący, zarówno profesjonalista, jak i początkujący. P reparaty typu BCAA mogą być wykorzystywane nie tylko w sportach siłowych. Niejednokrotnie zawodnicy takich dyscyplin jak biegi, lekkoatletyka, kolarstwo, pływanie, piłka nożna czy rozmaitych sztuk walki wspomagają swoje treningi suplementami bazującymi na egzogennych aminokwasach. Zgodnie z tym, co potwierdziły badania naukowe, w czasie przyjmowania preparatu nie zauważono żadnych niepożądanych skutków ubocznych.

BCAA to aminokwasy zapobiegające nadmiernemu katabolizmowi (niszczeniu mięśni podczas wysiłku). Bierze się je głównie przed treningiem… Natomiast ogólne aminokwasy, np Amino, Amino 1000 itp, będzie się na czczo, przed i po treningu i można do każdego posiłku… Aminokwasy generalnie, są najprostszą, najszybciej przystrajaną formą białka. Dużo szybciej się wchłaniają niż odżywka białkowa. Po treningu ważne jest by wsiąść  cukry proste (szybko przyswajalne) i aminokwasy. Dla lepszej regeneracji mięśni…

Z pewnością szczególne zastosowanie BCAA znajdzie wśród osób, które chcą sukcesywnie budować masę mięśniową, bądź wprost przeciwnie, zredukować nadmiar kilogramów, skupiając się na jak największym zrzuceniu podskórnej tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym zabezpieczeniu przed degradacją mięśni. BCAA okazuje się bardzo uniwersalnym suplementem, którego działanie może zostać odpowiednio dostosowane do założonych przez nas celów.
Stosowanie BCAA hamuje również wydzielanie serotoniny, która odpowiedzialna jest za uczucie senności i zmęczenia. Dzięki temu, przyjmowanie preparatu nie tylko korzystnie wpływa na samopoczucie, ale wydłuża również efektywny czas treningu. Pomaga to wykonać nawet najcięższy trening, a co za tym idzie, poprawić dotychczasowe wyniki oraz skuteczniej oddziaływać na włókna mięśniowe. Oprócz powyższych, aminokwasy rozgałęzione są głównym środkiem stymulującym procesy regeneracyjne i ułatwiającym utrzymanie korzystnego środowiska fizjologicznego do wzrostu tkanki mięśniowej.

Dawkowanie :

Najlepsze pory do przyjmowania aminokwasów rozgałęzionych to pora przed, po i w trakcie wysiłku. Znane są również metody przyjmowania BCAA rano bezpośrednio po przebudzeniu jak i między posiłkami w niewielkich dawkach.

Porcja BCAA powinna być dobrana indywidualnie. Dobierając dawkę musimy wziąć pod uwagę takie czynniki jak :

– waga

– stosunek tkanki mięśniowej do tkanki tłuszczowej

– płeć

– wysiłek fizyczny

Dla kobiet porcja powinna wynosić od 3 do 5 gram BCAA. Dla panów od 6 do 10 gram na porcję.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk