Bądź Zdrowa Przez cały Rok – Za Darmo Przepis dla Każdego

Próbowałam wiele przepisów, które pomagają, a które niestety nie widać żadnego efektu. Przyczyn może być wiele. Główną przyczyną robienia naturalnych  koktajlów jest niesystematyczność lub złe dobranie ilość składników, jakość też jest ważna. To, że lepiej mieć swoje z ogródka produkty to już wiesz, ale niestety nie każdy ma swój ogródek.

Nigdy nie wiesz jaka jest jakość warzyw i owoców w sklepie. Ile czasu leży na półkach i jak długo jest sprowadzany z zagranicy, czym jest pryskany itd. Dzisiejsze czasy niestety ale takie pytania trzeba sobie zadawać przed kupnem produktu.

W Polsce jeszcze ta jakość jest dobra, ale w Anglii to trzeba 3 razy oglądać, żeby się zdecydować na kupno. Widziałam ostatnio w supermarkecie opakowanie w pudełko foliowe banany! No toć to jest szok! Przecież banan ma swoją żółtą skórkę, to po co jeszcze je pakować w folię!

Co do buraków i ich właściwości to najlepiej zrobić sobie taki koktajl w weekend, bo bardzo dobrze czyści, bynajmniej mnie tak czyści hehe. To dobre jest dla organizmu. Soki jabłkowe, soki z buraków, soki z kapusty na mnie działają bardzo przeczyszczająco i o to chodzi, aby te złogi z jelit wypróżniać. To jest zdrowe! Mają dużo błonnika, a co za tym idzie na pewno nie będziesz mieć zaparć!

Najlepiej też zrobić sobie sok z buraka kiszonego, ale przepis podam wam w niedziele. Obserwuj mój profil.

Przepis!

6 liści jarmużu

3 marchewki

2 czerwone jabłka pokrojone na kawałk

2 buraki

Pół obranej cytryny

Kawałek imbiru

Przygotowanie!

Nie zapomnij obrać i umyć marchewki, buraków i cytryny. Wlej do blendera jedną lub dwie szklanki wody.Dodać wszystkie składniki i wszystko wymieszać.Za pomocą sitka przefiltruj mieszaninę, aby zebrać sok. Ponownie wymieszaj łyżką. Aby odświeżyć sok, możesz dodać kilka kostek lod.

Aby przechowywać ten sok, użyj szklanego słoika i włóż go do lodówki.

Ostrzeżenia:

– Cytryny nie zaleca się osobom cierpiącym na wrzody, zgagę lub alergię na cytrusy

– Nie zaleca się również przyjmowania leków zobojętniających kwas żołądkowy lub leków stosowanych w leczeniu chorób krwi lub serca.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk