Ampalaya zastosowanie i właściwości zdrowotne

napój na brzuch
Ampalaya zastosowanie  i właściwości zdrowotne. Za każdym razem, gdy spożywasz przetworzone i tłuste pokarmy, twoje ciało wyczerpuje się i jest  podatne na gromadzenie się toksyn zarówno w wątrobie, jak i nerkach. Głównym organem w organizmie, który jest odpowiedzialny za filtrowanie toksyn, a także metabolizowanie tłuszczów, jest wątroba. W uszkodzonej wątrobie, nerka może również cierpieć na toksyczność we krwi, która spowoduje gromadzenie się toksyn, które ostatecznie powoduje choroby.
Jednym z najlepszych sposobów, aby wesprzeć funkcje wątroby i nerek, jest ich odtruwanie poprzez spożywanie gorzkich warzyw i ziół. Wiele osób uwielbia jeść słodycze i nienawidzi gorzkiego smaku, który zawiera większość warzyw; w rezultacie tracą niesamowite korzyści z tych produktów.
Gorzki smak jest zwykle związany z trującymi składnikami chemicznymi, takimi jak alkaloidy, które można znaleźć w roślinach. Niemniej jednak spożywanie niewielkich ilości tych gorzkich pokarmów jest niezbędne do gojenia. Nawet zwierzęta wiedzą, że muszą spożywać gorzkie warzywa, gdy są chore. Ampalaya jest to długie, bulwiaste warzywo , które wygląda podobnie do ogórka lub cukinii . Skóra ma głębokie zmarszczki i fałdy . Znany jest również pod nazwami gorzki melon i dynia gorzki . Każda część tej rośliny są jadalne ; Jednakże , to jest bardzo gorzka. Roślin Ampalaya jest uważany wciągająca po jej gorzki smak stał się przyzwyczajeni.

DLACZEGO MUSISZ JEŚĆ GORZKIE SMAKI?

Mimo że gorzkie pokarmy roślinne, o których będę wspominała później, zawierają wiele składników odżywczych i leczniczych, gorzki smak sam uaktywnia różnorodność, jeśli są niezbędne fizjologiczne reakcje. Gorzkie samki mają zdolność stymulowania wydzielania kwasów trawiennych, które pomagają w poprawie trawienia pokarmów, a nawet właściwej absorpcji ich składników odżywczych. Osoby, które cierpią na refluks żołądkowy, mogą rzeczywiście skorzystać z picia goryczy przed posiłkiem, aby zwiększyć poziom kwasu żołądkowego w celu lepszego trawienia. Mogą faktycznie poprawić trawienie i regularność; może zmniejszyć reakcje nadwrażliwości pokarmowej, a także leczyć nieszczelne jelita i poprawia stan zdrowia flory jelitowej. Zdrowy układ trawienny jest bardzo ważny, aby mieć zdrowe ciało.
Gorzkie smaki mają zdolność do zwiększenia apetytu, jak również do wzmocnienia normalnych sygnałów trawiennych. Ze względu na lepszą absorpcję składników odżywczych, spożywanie posiłku z niektórymi gorzkimi samkami, faktycznie pomoże Ci poczuć się usatysfakcjonowanym i zapobiec przejadaniu się, które może prowadzić do zwiększenia masy ciała. Aby to uprościć, spożywanie takich smaków może być korzystne dla zarządzania Twojej wagą.
Mogą także manipulować wydzielaniem śluzu w żołądku, który chroni owrzodzenia, a tym samym pomaga w jego leczeniu. Spożywanie gorzkich, szczególnie gorzkiego melona, ​​może być naprawdę korzystne w pozbyciu się kamieni nerkowych w organizmie w naturalny sposób, poprzez ich rozbicie. Gorzki melon uwalnia wysoki kwas, który finansuje powstawanie bolesnych kamieni nerkowych.

 

 

Jak wspomniałam powyżej, gorzka żywność roślinna zawiera wiele właściwości odżywczych i leczniczych. Jednakże, aby w pełni skorzystać z tego, co faktycznie można zrobić gorzkie potrawy, ważne jest, aby posmakować goryczy, która aktywuje odruchy nerwowe i hormony uwalniane w wyniku stymulacji receptorów gorzkich smaku. Nie próbuj przykrywać gorzkiego smaku miodem lub innym rodzajem substancji słodzących, ponieważ tylko pokonuje cel goryczy. W ten sam sposób, jedząc gorzkie potrawy w kapsułkach lub pigułkach, stracisz niesamowite korzyści zdrowotne.
Jeśli naprawdę chcesz czerpać korzyści ze wszystkich jego zalet, musisz znieść jego gorycz. W momencie, gdy je jesz, pomyśl o korzyściach zdrowotnych, które zawiera i co może dla ciebie zrobić. Musisz spróbować dodać do sałatek lub po prostu wycisnąć z tego ogórka sok. Zobaczysz czy rzeczywiście jest to smak dla ciebie.

Jeśli próbowałaś już tego ogórka z Południowej Ameryki, napisz swoje wrażana w komentarzu pod artykułem. 

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk