Aloe Vera – 6 domowych sposobów

Aloa Vero
Aloe Vera – 6 domowych sposobów. Aloa vera od dawna ma duże korzyści zdrowotne. Niektórzy ludzie zachowują roślinę rosnącą w domu, dzięki czemu mogą złamać liść i nakładać żel na  twarz lub oparzenia. Aloe ma więcej zastosowań, niż tylko gojenie się ran lub spopielenia na skórze. Ta solidna fabryka została wykorzystana przez przemysł kosmetyczny, a nawet przez przemysł stomatologiczny. Może warto rozważyć utrzymanie tej rośliny aloe vera w domu..

Sprawdź  6 sposobów, które aloes vera może coś  Ciebie zrobić dla Ciebie.

1. Złagodzi zaparcia. Zaparcia nigdy nie są zabawne.  Aloe vera może złagodzić zaparcia. Trzeba tylko zachować ostrożność przed regularnym stosowaniem, ale zrobić to okazjonalnie, raz na 2 tygodnie to świetna sprawa. Skontaktuj się z lekarzem i zapytaj czy akurat dla Cienie jest to bezpieczna roślina do picia.
2. Zmniejszy osad na zębach i zapalenie dziąseł. Osad i zapalenie dziąseł można kontrolować poprzez właściwości przeciwbakteryjne aloe very. Te same właściwości mogą pomóc w walce z nieprzyjemnym oddechem. Jeśli chcesz zrobić własny płyn do płukania jamy ustnej, ten przepis jet dla Ciebie: 1/2 szklanki wody, 1 szklanka soku z aloesu, 2 łyżeczki sody do pieczenia, 10 do 20 kropli olejku aromatycznego – może być  miętowych.
3. Zmniejszy worki pod oczami. Nikt nie lubi mieć pod oczami worków. Aloe vera wydaje się zwiększać produkcję kolagenu w skórze i poprawia elastyczność. W butelce do rozpylania połącz żel aloesowy, olejek z róży, olej z lawendy i olej z cytryny. Zastosuj go pod oczy przed spaniem i zostaw do wyschnięcia.
4. Rany i oparzenia. Już od wieków aloes był stosowany w leczeniu ran i oparzeń. Możesz po prostu użyć jako żel z rośliny bezpośrednio dodając na ranę czy oparzenie lub możesz kupić żel w sklepie i  go zastosować.
5. Zmniejszyć rany lub owrzodzenia jamy ustnej. Innym wielkim zastosowaniem  aloe very jest leczenie ran owrzodzenia lub owrzodzenia jamy ustnej Ten przepis, z którego można korzystać codziennie, aż do momentu, w którym wrzody zostaną wyleczone. Wymieszać 1 łyżeczkę proszku do pieczenia, 2 łyżki soku z aloesu i 1/2 kubka ciepłej wody. Wypłucz mieszankę w ustach przez co najmniej 10 sekund, a następnie wypluj. Zrób tak, dopóki mieszanina nie zniknie.
6. Swędzenie rąk. Ponieważ aloes ma właściwości antybakteryjne, można zrobić z niej miksturę – środek antybakteryjny. Przepis;  wymieszać 1/2 szklanki żelu aloe vera, 1/4 szklanki alkoholu 35% i 20 kropli swojego ulubionego olejku eterycznego. Wymieszaj wszystkie składniki i wcieraj w dłonie.

Aloe Vera jest tak wszechstronną rośliną, że jego zastosowania wykraczają po za zdrowie udowadnia nam to, że jest to świetną roślina, którą można hodować w domu!

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk