Aktywność fizyczna i zdrowie – To co stare znów jest nowe – Gosia Klos

Zdowie jest najważniejsze - Ćwiczenia - Gosia Klos

Aktywność fizyczna i zdrowie – To co stare znów jest nowe – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg.

Niedawne zainteresowanie koncentrowało się na związku między aktywnością fizyczną, a zdrowiem i było poparte licznymi dowodami naukowymi.  Udział w regularnej aktywności fizycznej i ćwiczeniach zapewnia wiele korzyści dla zdrowia, przy czym takie korzyści zwykle różnią się w zależności od ukończonej objętości, co odzwierciedla intensywność, czas trwania i częstotliwość. Dowody sugerują związek  taki że aktywność, nawet na niewielkim poziomie, jest lepsza niż nieaktywność lub siedzący tryb życia.

Największe korzyści są zwykle związane z tym, że osoba siedząca wcześniej zajęła bardziej aktywny tryb życia. Widoczna jest liniowa zależność między aktywnością fizyczną a stanem zdrowia i ogólnie rzecz biorąc, wzrost aktywności fizycznej i sprawności skutkuje dodatkową poprawą stanu zdrowia. Przegląd narracyjny zapewnia selektywną ocenę dowodów na znaczenie aktywności fizycznej dla zdrowia, rozpoczynając od podstawowej perspektywy historycznej, a następnie podsumowanie kluczowych korzyści zdrowotnych związanych z aktywnym stylem życia.

Po prostu rusz tyłek i ćwicz. Ze mną jest łatwie i szybciej wrócisz do kondycji lub zgubisz zbędne kilogramy. Kliknij tutaj po współpracę.

Ogólna sprawność fizyczna jest częścią ogólnego stanu zdrowia. Oznacza to utrzymanie zdrowej masy ciała, a także umiejętność wykonywania ćwiczeń fizycznych bez zmęczenia. Konkretna kondycja jest przeciwieństwem tej formy sprawności. Odnosi się do tego, jak dobrze dana osoba jest w stanie opanować określone poziomy w sporcie.  Sprawność fizyczna jest podstawowym stanem dobrego samopoczucia i dobrego samopoczucia, a zwłaszcza zdolności do wykonywania aspektów sportu, wykonywania zawodów i codziennych ruchów.

Sprawność fizyczna jest zwykle wykonywana za pomocą odpowiedniego odżywiania, średnio intensywnego wypoczynku fizycznego, świadomości fizycznej i wystarczającego odpoczynku. Bada się, czy poprawa powszechnego zdrowia poprzez świadomość fizyczną w celu rozszerzenia rekreacji fizycznej i przestrzegania zaleceń rekreacyjnych. Świadomość na temat aktywności fizycznej może również zmniejszyć ryzyko urazów, a także poprawić sprawność fizyczną, kontrolę masy ciała, funkcje poznawcze i jakość życia. Pomimo wiedzy o zdrowiu fizycznym na przykład – Pakistańczycy nadal nie osiągają zalecanego poziomu aktywności fizycznej. W Europie widać duże zmiany tej narodowości. Coraz więcej widać Pakistanów  na siłowniach czy spacerach, ale nadal mają mało wiedzy na ten temat.

W przeciwieństwie z Europejczykami, maja wiedzę ale im się nie chce, a jak coś się dzieje z organizmem to lecą do lekarza po cudowną receptę, której nie ma i tak właśnie nazywa się błędne koło. 

Brakuje postrzegania aktywności fizycznej jako element codziennej rutyny. Jeśli masz czas na serial, to dlaczego nie masz czasu na ćwiczenia?  Jest to złożone i wielowymiarowe zachowanie, które jest ciężko do zahamowania – lenistwo i brak motywacji. Znajomość budowy ciała, problemu, korzyści są warunkami wstępnymi określonych ćwiczeń. Świadomość jest pierwszym krokiem do porady. Oceniono pochodzenie i eksplorację, które próbowały powiązać przygotowanie do aktualizacji zmiennych mentalnych wśród oczekiwanych w tej samej klasie, co wybrane populacje eksperymentalne.

Hipotetyczne teorie w tym temacie są badane, a plany są oceniane jako przedtestowe i posttestowe lub przed badawcze, a zatem w dużej mierze nie do interpretacji. Nauczanie  zaleca, aby przygotowanie dobrego samopoczucia fizycznego skutkowało lepszym stanem umysłu, samopoczuciem i predyspozycjami do pracy; potwierdzenie jest znacznie mniej jasne, jeśli chodzi o wyniki w pracy intelektualnej, z wyjątkiem myślenia o sobie, że cechy osobiste nie mogą być ulepszane w znacznym stopniu.

Aktywność Fizyczna jest bardzo ważna dla zdrowia w każdym wieku, ale bardziej jest doceniana po 40 +, kiedy ma się dużo czasu dla siebie i możemy poświęcić ten czas na ćwiczenia w domu lub siłowni. Kiedy piszą do mnie panie po 40, 50, czy 60 + ich ciało i umysł stargane są życiem. Ciało jest obwisłe, mnóstwo chorób ( tarczyca, cukrzyca czy otyłość ) i brak energii co powoduje, że się nic nie chce robić, a co dopiero ćwiczyć z trenerem.

Czasami wstyd, że ktoś mnie zobaczy i oceni, a czasami po prostu niewiedza jak się ćwiczy. Pamiętaj, że czasami zwykłe ćwiczenia mogą pomóc ci w twoim zdrowiu. Przysiady czy wykroki. Spacer czy jazda na rowerze. Możesz do mnie się zgłosić, ale to kosztuje, gdyż to jest moja praca i jesteś pod moją opieką przez cały miesiąc. Ćwiczymy razem Wirtualnie więc nie masz czego się wstydzić, że ktoś cię zobaczy i oceni. Inwestujesz w swoje zdrowie, a nie moje, bo ja jestem zdrowa i ćwiczę.

Kliknij tutaj po swój plan treningowy – Trener osobisty w domu.

Referencje;

  1. www.researchgate.net/publication/281552970_Physical_Activity_and_Health_What_is_Old_is_New_Again

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk