ABY SPALIC TŁUSZCZ Z BRZUCHA DODAJ TE PRODUKTY

sniadanie

5 PRODUKTÓW,  KTÓRE NALEŻY DODAĆ DO SWOJEGO MENU ŚNIADANIOWEGO ABY SPALIC TŁUSZCZ Z BRZUCHA.

Wszyscy słyszeliśmy fakt, że śniadanie jest jednym z najwaleczniejszych posiłków w ciągu dnia, ale jak widać wielu ludzi twierdzi, ze wystarczy nie zapominać  o śniadaniu, aby utrzymać zdrowa kondycje.

Zaprezentujemy 5 sposobów na wzmocnienie śniadania,  aby  zawierało więcej składników odżywczych i pomagało utrzymać zbilansowany i odżywczy posiłek.

Przede wszystkim, zdrowe śniadanie przynosi wiele korzyć dla zdrowia w tym schudnąć, pozwala utrzymać uczucie sytości i dostarczając  energie na cały dzień.

Wystarczy spróbować tych 5 wskazówek i zauważysz korzyści które Wam przyniosą :

1) Białka są najlepszymi składnikami odżywczymi.

Gdy żołądek jest pusty uwalnia hormon zwany grelin, zaś gdy jest pełny to ten proces jest zatrzymany. Podczas gdy twój żołądek jest pełny wysyła sygnał do komórek mózgu w tym samy czasie wydziela się kwas zapadkowy I uruchamia trawienie w przewodzie pokarmowym.

Badania wykazały, ze dieta biwakowa znacząco wpływa na produkcje greliny 28-aminokwasowy hormon peptydowy, Grelina wydzielana jest w czasie głodzenia się, z komórek enteroendokrynnych typu A żołądka. Zawiera n-oktaacylową modyfikację na serynie w pozycji trzeciej, która jest istotna dla wywołanej greliną stymulacji uwalniania hormonu wzrostu, natomiast deacylowana grelina w formie des-n-oktaacylowanej jest nieaktywna biologicznie.

Do swojego śniadania możesz dodać orzechy, jogurt naturalny, jajka lub masło orzechowe.

2) ZASTĄPIĆ SŁODKIE  PIKANTNYM SMAKIEM

Słodkie śniadanie takie jak, płatki, bochenek chleba lub babeczki zawierają duża ilość cukru i znacząco wpływają na poziom cukru we krwi. Lepszym wariantem jest  zastąpić cukier ostrymi rzeczami tak samo dają uczucie sytości a z kolei nie podnoszą aż tak cukru we kwi.

3) DODAJ TŁUSZCZE

Aby czuć uczucie sytości na dłużej, można dodać zdrowe tłuszcze do śniadania. Należy jednak pamiętać ze tylko zdrowe tłuste maja korzystny wpływ na zdrowie takie jak : awokado, olej kokosowy, masło migdałowe, olej lniany, nasiona i orzechy. Ponadto staraj się zachować dobre proporcje czyli kilka łyżeczek do posiłku, mniej znaczy lepiej.

4) DODAJ WARZYWA

Warzywa są bogate w błonnik i pomagają wypróżniać się. Należy uwzględnić je w śniadaniu. Zalecana  śniadaniowa dawka do spożycia to 2,5 filiżanki dziennie. Propozycja na śniadanie; jajecznica z cebula, papryka i szpinakiem. Ciesz się zdrowym i pożywnym śniadaniem, które ma wiele korzyści zdrowotnych.

5) PŁATKI OWSIANE

Spośród wszystkich zbóż, ziarno owsa nie jest tylko najbogatsze w białko, ale także zawiera najlepszy zestaw aminokwasów. Kto zajada się produktami mlecznymi, dostarcza organizmowi wszystkich potrzebnych aminokwasów. Talerz płatków owsianych z mlekiem lub jogurtem zapewnia komórkom mózgowym I nerwowym porcje witaminy B6, która poprawia pamieć i koncentracje oraz szybsze przyswajanie wiedzy. Dodaj również owoce takie jak ; truskawki, jagody czy maliny.

Zostaw komentarz pod artykułem.  Dziękuje.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg Twój Dietetyk 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk