Fitness Bikini – przygotowanie do zawodów

bikini

Fitness Bikini – przygotowanie do zawodów

Chciałam dziś wam przedstawić Basię, która zdecydowała się na start w zawodach NAC UK 16 Listopad 2014

A jak to było

 

Pewnego dnia dostałam wiadomość na Facebooku od Basi, która napisała mi, że chciała zacząć przygodę z Fitness. Chciałaby zacząć trenować ze mną na siłowni i żebym jej ustaliła dietę. Oczywiście, umówiłam się z nią na jej pierwsza konsultację, która trwała prawie 2 godziny 😉

Na konsultacji ustaliłyśmy wszystkie szczegóły czyli jej cel, który chciałaby osiągnąć, dietę i trening, ale  po pierwszym spotkaniu, chyba jeszcze nie była pewna, czy chciałaby się przygotować do zawodów, czy tylko trenować 😉 Dopiero po paru treningach ze mną, podjęła decyzję, że chce wystąpić w Fitness Bikini i zapytała czy ja jej w tym pomogę. I tak właśnie się stało.

Zaczęłam przygotowywać Basię do zawodów, które zaczęły się od 1 sierpnia 2014.

bikini

Dla osób które nigdy nie brały udziału w zawodach są Debiuty 😉

Żeby zdążyć z przygotowaniami zaczęliśmy dietę i ostre treningi. Sporo pewnie każdy z was pomyśli pewnie tak, lecz muszę się przyznać, że Basia była szczupła, ale bez żadnej masy mięśniowej. Powiedzmy sobie szczerze, że jak poznałam Basię, to się okazało, że jest strasznym łasuchem i zawsze lubiła, hm i nadal lubi …masło orzechowe i lubi schrupać co nieco, szczególnie między posiłkami. Tam i tu sobie coś skubnąć.

Początki były trudne, ponieważ pracuje w szpitalu jako administrator i dużo czasu spędzała w pracy

Na początku moja dieta wyglądała tak:

Trening 4 razy w tygodniu i 2 dzień aeroby robiła Basia na początku tylko po treningu – 30 min, a w dni nie treningowe 40 min później z tygodnia na tydzień dochodziły kolejne minuty. Forma zaczęła się poprawiać dopiero po dwóch miesiącach a im bliżej jest do zawodów tym więcej aerobów będziemy musiały kręcić, oczywiście Basia zażywa poranne aminokwasy, BCAA i glutaminie.

Teraz czeka Basię nauka pozowania, która będzie najbardziej żmudną i męczącą pracą jaką będzie musiała wykonać. Krok po kroku, małymi kroczkami Basia osiągnie swój cel, a ja będę wam pisać na blogu jak jej dalej idzie.

Przygotowałam specjalnie dla was krótki filmik z Basia, która przygotowuje się do zawodów 😉 Koniecznie zobacz i daj komentarz pod artykułem 😉

Teraz przygotowujemy się z Anna Przeslawska, Anita Bekus, Eszter Pati do bardzo prestiżowych zawodach kulturystycznych, które odbędą się 26-28 we wrześniu 2014 w Madrycie Arnold Classic Europe. Oczywiście relacje z przed, w trakcie i po zawodach będę dla was udostępniała na swoim blogu i fanpage Kocham Fitness.

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk