ABS ćwiczenia na płaski brzuch

ABS ćwiczenia na płaski brzuch – Jesteście zmęczeni robieniem brzuszków bez widocznych efektów?? Cóż, nie ma potrzeby, aby czuć się winny, ponieważ wiele osób może odnosić się do tego. Zapomnij o ciężkiej pracy na brzuszek i nauczyć się o 4 najważniejszych zasad treningu, aby zmaksymalizować rozwój swojego brzucha – Abs.

AB ROLER – Przyrząd do ćwiczenia mięśni brzucha

Ab Roller jest ważnym narzędziem do tonowania brzucha ABS – ten przyrząd jest szczególnie przydatny dla początkujących, aby zapobiec urazom i zerwania mięśni. Co jest zaletą Roller Ab  To, że pozwala użytkownikowi mieć WYRZEŹBIONE ABS bez ciężkiej pracy .Cały prosty brzucha bardzo ładnie pracuje. Walec, który jest z umieszczony z tyłu, zapewnia również wsparcie dla szyi i ramion, dzięki czemu użytkownik może czuć się komfortowo podczas pracy.
Wykonaj 25 brzuszków, po 4 serie.

ABS ćwiczenia na płaski brzuch

Ball Crunch – Ćwiczenia na piłce

Ćwiczenia Ball Crunch jest kolejnym skutecznym narzędziem w korzystaniu ćwiczeń na brzuch-ABS. Jest o wiele lepiej, niż robisz brzuszki na podłodze, ponieważ górne i dolne mięśnie są bezpośrednio ukierunkowane i muszą zrobić dużo pracy.
Ułóż się wygodnie na piłce do ćwiczeń, tak aby podpierała ona środkową i dolną część pleców. Podczas wykonywania ćwiczenia, ręce są albo na klatce piersiowej lub z tył głowy. Wykonaj 10 brzuszków, następnie 10 skośnych brzucha po 4 serie.

Spięcia mięśni brzucha
Najskuteczniejszym ćwiczeniem na mięśnie brzuch, na ich górną część są tak zwanie spinania
Połóż się na macie. Nogi ugięte w stawach kolanowych pod kątem ok. 90 stopni. Stopy oparte o podłoże. Dłonie trzymamy na potylicy lub skroniach. Głowa znajduje się nad podłożem. Łokcie skierowane na zewnątrz. Spięcie polega na przyciągnięciu dolnej części klatki piersiowej do górnej części miednicy – wykonać ruch stopami do góry po to, by biodra wciskać w materac. To jest tajemnica tego ćwiczenia. Wykonaj 15 brzuszków, po 4 serie. Dla zaawansowanych dodaj ciężar 5-10kg.

PLANK

Plank inaczej deska – z pozoru proste ćwiczenie izometryczne, wzmacniające mięśnie brzucha, ramion . kręgosłupa a nawet pośladków.
Nie dość że angażuje większość mięśni do pracy ; ramiona, brzuch, nogi, uda , plecy i na dodatek porusz te głęboko ukryte mięśnie, które ciężko poruszyć do działania. Kolejny plus to modyfikowania ćwiczenia w zależności od potrzeb, jest wiele kombinacji, ale my dziś skupimy się na wersji podstawowej. Na pierwszy rzut oka ćwiczenie wydaje się bardzo proste, ale tylko się wydaje.
Opieramy ręce na przedramionach na szerokości barków, łokcie dokładnie pod barkami, wyciągamy ciało w prostej linii, opierając stopy na palcach. Głowa, tułów i pośladki w jednej linii – brzuch mocno i świadomie napinamy, pomaga on utrzymać odcinek lędźwiowy w prostej pozycji, plecy proste, nie zaokrąglamy ich. Wytrzymaj w tej pozycji od pół minuty do 2 min na początek.

Dodaj to ćwiczenie do każdego treningu w domu czy na siłowni.
Próbujcie i dzielcie się swoimi wrażeniami, jestem bardzo ciekawa ile minut wytrzymacie. Dorzucam do tego ćwiczenia zdjęcie, które powie wszystko o tym ćwiczeniu.

ABS ćwiczenia na płaski brzuch

 

ABS ćwiczenia na płaski brzuch
Zawsze wychodzę z takiego założenia, ze jeśli będziesz siedzieć z założonymi rękami, nigdy nie przekonasz się, że wszystko jest do pokonania. Wiem, że zawsze początki są trudne, ale od czegoś trzeba zacząć. TRZEBA PRÓBOWAĆ, A JA JESTEM Z TOBĄ!!

Proszę podzielić się tym artykułem, jeśli się podobało. Byłbym bardzo wdzięczna.

TRENING NA UDA

Ćwiczenie 1
Stań w rozkroku – stopy dwa razy szerzej niż szerokość barków. Skieruj palce stóp na zewnątrz. Tułów wyprostuj, a dłonie połóż na biodrach.
Wykonaj półprzysiad poprzez zgięcie nóg w kolanach. Kieruj kolana na zewnątrz. Trzymaj tułów prosto przez cały czas trwania ćwiczenia. Wykonaj wydech w końcowej fazie przysiadu.Wróć do pozycji wyjściowej poprzez wyprost nóg. Wykonaj wdech w końcowej fazie powrotu.

Ćwiczenie 2
Stań w lekkim rozkroku. Ręce wyprostuj w przód na wysokość barków. Plecy trzymaj wyprostowane.
Wykonaj półprzysiad poprzez zgięcie nóg w kolanach. W momencie wykonywania przysiadu, trzymaj plecy proste. Wykonaj wydech w końcowej fazie przysiadu.Wykonując wdech wróć do pozycji wyjściowej poprzez wyprost nóg.

Ćwiczenie 3
Połóż się na prawym boku, oprzyj prawe przedramię o podłogę. Stopy ułóż równolegle do podłogi. Wypchnij biodra do przodu. Trzymaj nogi i tułów w jednej linii.Wykonaj odwiedzenie prostej nogi w górę poprzez jej podniesienie w kierunku sufitu. Wykonaj wydech w końcowej fazie odwodzenia nogi.Wykonując wdech powoli wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj ćwiczenia analogicznie na drugą nogę.

Te ćwiczenia wykonaj od 10-20 powtórzeń w 4 seriach.

Podaj mi swój email, abym mogła informować Cię o nowościach na blogu :)


Email :
Imię :

 

ZAPRASZAM NA TRENING WZMACNIAJĄCY MIEŚNIE BRZUCHA!!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk