9 nawyków, które spowalniają metabolizm i prowadzą do przyrostu masy ciała

odchudzanie

9 nawyków, które spowalniają metabolizm i prowadzą do przyrostu masy ciała. Często koncentrujemy się tak bardzo na spalaniu kalorii poprzez ćwiczenia i specjalne treningi, że zapominamy o tym, jak niesamowite jest nasze własne ciało i jak całkowicie jest w stanie samodzielnie spalać kalorie! W rzeczywistości jest bardzo wydajny, dopóki mu pomagasz. Każda mała komórka w ciele odgrywa szczególną rolę, jeśli chodzi o metabolizm – proces przekształcania jedzenia w energię. Im szybszy metabolizm, tym więcej kalorii spala twoje ciało.

Zapraszam cię na treningi wirtualne przez skype. Napisz tutaj i działaj.

Dbam o moich czytelników i chcę udostępnić te informacje, abyś była zdrowa i szczęśliwa.

1. Dziwny harmonogram jedzenia

Badania pokazują, że losowy harmonogram jedzenia może prowadzić do przyrostu masy ciała. Twoje ciało po prostu nie wie, kiedy ma szansę zdobyć więcej jedzenia i na wszelki wypadek próbuje wszystko spowolnić. Rozwiązanie: znajdź, jaki reżim jedzenia najbardziej Ci odpowiada i trzymaj się tego.

2. Brak snu.

Nic dziwnego, że ludzie, którzy nie śpią wystarczająco długo, nie mają dużo energii, co oznacza, że zużyliby mniej kalorii w ciągu dnia. Rozwiązanie: chociaż nie zawsze jest to takie łatwe, znajdź sposób na wystarczającą ilość snu. Spróbuj użyć specjalnych aplikacji lub wypij herbatę ziołową przed snem.

3. Za mało jedzenia

Jeśli zbytnio zmniejszysz ilość kalorii, twoje ciało przejdzie w tryb głodu i spowolni tempo metabolizmu, starając się jak najbardziej utrzymać paliwo. Obserwowanie spożycia kalorii ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz schudnąć, ale nie posunąć się za daleko. Zlecam zmniejszenie o około 200 kcal w celu zdrowego odchudzania.

4. Siedzenie za długo

Jeśli spędzasz większość dnia za biurkiem, powinieneś mieć świadomość, że długie siedzenie może wpłynąć na metabolizm. Wiele badań to udowodniło, a wiele firm faktycznie zachęca swoich pracowników do wykonywania kilku odcinków i prostych ruchów co 30 minut.

5. Zewnętrzny zegar

Każdy z nas ma wewnętrzny zegar, a jeśli jest często przerywany, cierpi całe ciało, szczególnie metabolizm.

6. Niewystarczająca ilość wapnia

Uzyskanie wystarczającej ilości wapnia jest niezwykle ważne, jeśli chodzi o regulację metabolizmu. Jeśli nie lubisz mleka lub nie tolerujesz laktozy, nie stanowi to problemu, ponieważ jest dużo jedzenia o wysokiej zawartości wapnia i na pewno znajdziesz coś dla siebie.

7. Odwodnienie

Każdy proces w naszym ciele zależy od wody. Jeśli jesteś odwodniony, nic nie będzie działać dobrze. Badanie wykazało, że woda pitna 3 litry dziennie  może zwiększyć tempo metabolizmu nawet o 30%.

8. Brak białka

Białko odgrywa bardzo ważną rolę w uzyskiwaniu i utrzymywaniu idealnej wagi. W porównaniu z węglowodanami i tłuszczami białko ma względnie wysoki TEF (efekt termiczny żywności),  który mierzy wzrost metabolizmu występujący po trawieniu. Ponadto sprawia, że czujesz się pełny i w rezultacie zużywasz mniej kalorii.

9. Brak treningu siłowego

Trening siłowy zwiększa masę mięśniową, a większa ilość masy beztłuszczowej może znacznie zwiększyć liczbę spalanych kalorii podczas treningu. Wykonywanie nawet minimalnych treningu siłowego może pomóc w odchudzaniu. Ja ćwiczę już wiele lat i sama zauważyłam, że moje ciało się zmienia i mam przewagę mięśni niż tkanki tłuszczowej. Czasami panie mi zadają pytanie dlaczego jestem taka nabita, nogi mam umięśnione, a u góry duże cycki 80G więc mi to nie pomaga hehe.

To efekt mojej wieloletniej pracy z ciężarami, praktyki i treningów. Wyobraź sobie, że mam 8 treningów online w ciągu dnia i trzeba z panią ćwiczyć i pokazywać i tak przez wiele lat plus moje treningi więc te mięśnie rosną i rosną. Ty się nie masz co obawiać, że będziesz duża, bo tak to nie działa. Ćwicząc 2-3 razy w tygodniu małymi ciężarami nie przybieżesz na wadzę, wręcz odwrotnie, zgubisz tłuszcz.

Zapraszam cię na treningi wirtualne przez skype. Napisz tutaj i działaj.

Czy wiesz coś jeszcze, co można dodać do tej listy? Powiedz o tym w komentarzach poniżej i udostępnij ten artykuł znajomym i rodzinie.

Już niedługo będziesz miała fantastyczny dostęp do platformy Akademia Kocham Fitness z wieloma moimi treningami na brzuch, uda i pośladki i odchudzanie, przepisy, e-booki, live video i wiele więcej fantastycznych i przydatnych informacji, tak abyś mogła schudnąć w miesiąc 5 kg i do lata cieszyć się super figurą i to tylko za 1 zł czyli jak za darmo. Oferta będzie trwała bardzo krótko, więc obserwuj mój profil.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk