Najgorsze nocne przekąski jakie możesz spożywać w Nocy

nocne przekąski

Najgorsze nocne przekąski jakie możesz spożywać w Nocy. Dla niektórych osób jedzenie w nocy jest koszmarem, a dla niektórych – stałym powodem do podjadania. Proces ten można jednak uczynić bardzo łatwym i nieszkodliwym, jeśli zastąpisz pączki i kiełbaski zdrowymi potrawami, takimi jak ser i owoce.

Przygotowałam dla Ciebie listę produktów, które zastąpią świetne nocne przekąski. A jeśli nadal nie chcesz jeść zdrowej żywności, możesz po prostu przestać jeść produkty, których absolutnie nie powinnaś jeść w nocy, o czym powiem na końcu artykułu.

1. Ser

Naukowcy z Harvardu ostrzegają, że zbyt dużo jedzenia może być tak samo kłopotem dla snu jak głód, dlatego radzą  jeść coś lekkiego na noc czy w nocy. Na przykład zalecają spożywanie kilku plasterków sera, które mają wystarczającą ilość smaku, aby zaspokoić receptory smaku i nie będą zbyt trudne do strawienia przez organizm.

2. Jogurt

Według ekspertów od żywienia jogurt grecki jest idealny na nocną przekąskę, ponieważ nie zawiera dużo tłuszczów, ale zawiera dużo białka. Według badań białko w jogurcie nie tylko sprawia, że czujesz się pełny, ale także pomaga ciału spalać więcej kalorii w ciągu dnia.

3. Krakersy

Krakersy pełnoziarniste (nie wszystkie krakersy zwykłe) można jeść bez powodowania zbyt dużej szkody dla zdrowego snu. Zawierają tak zwane powolne węglowodany, które dłużej utrzymują pełnię.

4. Popcorn

Zjedz miskę popcornu bez soli. Ten rodzaj przekąski w ogóle nie wpływa na kształt ciała. Możesz sprawić, że popcorn będzie smaczniejszy, dodając do niego czarny pieprz lub czosnek.

5. Jajka

Jajko na twardo zawiera tylko 75 kcal i doskonale nadaje się na nocną przekąskę. Taka przekąska pozwoli ci zapomnieć o głodzie do rana i nie zmieni się w dodatkowe cale w talii.

6. Warzywa

Jeśli wiesz na pewno, że obudzisz się w nocy na przekąskę, ale zdajesz sobie sprawę, że jeden rodzaj jedzenia nie będzie dla Ciebie wystarczający, możesz wcześniej przygotować jakieś danie, na przykład sałatkę warzywną. Zalecam spożywanie zielonych warzyw, ponieważ zawierają one węglowodany, które zapewnią ci pełność aż do rana.

7. Jabłka z cynamonem

Najgorsze nocne przekąski jakie możesz spożywać w Nocy. Polecam jedzenie musu jabłkowego z cynamonem dla tych, którzy lubią jeść jabłka. Możesz także dodać garść rodzynek. To danie nie tylko zabije twoje pragnienie pączków i bułeczek, ale także obniży poziom oreksyny, który zmusza cię do wstania od jedzenia.

Oreksyny/hipokretyny to nowo odkryte neuropeptydy syntetyzowane głównie przez neurony zlokalizowane w bocznej części podwzgórza. Historia dotyczą- ca ich roli i występowania w organizmie jest bardzo krótka. Początkowo uważano, że odgrywają rolę w za- kresie regulacji apetytu.

W licznych badaniach ukazano złożoną rolę orek- syn w organizmie. Oprócz wymienionych uważa się, że odgrywają one rolę w regulacji wydzielania kwasu żołądkowego (drogą nerwu błędnego), aktywacji czę- ści współczulnej układu wegetatywnego czy też regu- lacji przyjmowania płynów. Ośrodkowe podanie orek- syny powoduje wzrost częstości akcji serca i ciśnienia tętniczego u szczurów.

Oreksyny odgrywają także ważną rolę w regulacji wydzielania hormonów płciowych przez przysadkę.

8. Szklanka soku wiśniowego

Oczywiście mam na myśli naturalny sok wiśniowy. To może nie uczynić cię naprawdę pełnym, ale badania pokazują, że sok ten ma pozytywny wpływ na jakość snu, czyniąc go głębszym i dłuższym.

9. Banan

Pomimo tego, że ten owoc jest trawiony dość szybko, prawdopodobnie nie obudzi cię drugi raz w nocy. Chodzi o to, że banany zawierają dużo potasu i magnezu, które pomagają nam się zrelaksować. Zawiera także melatoninę, która według różnych badań poprawia jakość snu.

Bonus: najgorsze nocne przekąski, jakie możesz spożywać

Proste węglowodany, takie jak pieczywo i słodycze, z pewnością sprawią, że rano będziesz żałować.
Alkohol odwadnia organizm i może powodować gorączkę.
Słone i pikantne potrawy mogą sprawić, że wstaniesz w nocy, aby wypić szklankę wody. Po tym może być trudno wrócić do snu.

Czy wstajesz w nocy po przekąskę? Jeśli tak, jakie produkty spożywasz? Powiedz mi w sekcji komentarzy poniżej.

Już niedługo będziesz miała fantastyczny dostęp do platformy Akademia Kocham Fitness z wieloma moimi treningami na brzuch, uda i pośladki i odchudzanie, przepisy, e-booki, live video i wiele więcej fantastycznych i przydatnych informacji, tak abyś mogła schudnąć w miesiąc 5 kg i do lata cieszyć się super figurą i to tylko za 1 zł czyli jak za darmo. Oferta będzie trwała bardzo krótko, więc obserwuj mój profil.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk