8 zasad zdrowego odżywiania należy całkowicie zapomnieć

jabłko i jej zalety, antydoxtanty

8 zasad zdrowego odżywiania, które należy całkowicie zapomnieć. Ci, którzy dbają o swoje ciało, często próbują zastąpić szkodliwe pokarmy zdrowymi. Ale w wielu przypadkach wymiana nie prowadzi nas do zdrowego odżywiania. Opracowałam listę reguł, które lepiej byłoby zignorować, jeśli chcesz jeść „czyste” jedzenie.

Zapraszam. Pomagam kobietom osiągnąć ich cele w odchudzaniu w każdej chorobie od 19 lat, jednocześnie pomagając im  w wyborze odpowiednich planów posiłków i skutecznych treningów. Kliknąć w link i działaj. 

1.Sok jabłkowy z kartonu wydaje się tak niewinny, że łatwo wierzymy, że jest zdrowszy niż „szkodliwa” cola. W rzeczywistości sok jabłkowy zawiera więcej kalorii niż cola, ale jest bardzo zdrowy sok jabłkowy wycisnięty i pij go np. do 18 godziny. Jeśli naprawdę zależy Ci na swojej diecie, pij czystą wodę i wyrzuć zarówno kartonowe soki, jak i napoje w puszkach.

2.Okazuje się, że niektóre gotowane warzywa są lepsze niż świeże. Na przykład gotowane marchewki zawierają więcej karotenoidów, podczas gdy duszone lub gotowane na parze pomidory mają więcej likopenu, co jest korzystne dla zdrowia. Nie oznacza to, że powinnaś jeść tylko gotowane warzywa, ale nie spiesz się z ich wyrzucaniem do kosza

3.Nawet ci, którzy dbają o spożycie węglowodanów, w jakiś sposób wolą zamawiać sushi w restauracjach, uważając je za zdrową alternatywę dla innych potraw. W rzeczywistości porcja rolek z łososiem zawiera więcej węglowodanów niż burger, chociaż ta druga jest bardziej kaloryczna. Jeśli chcesz schudnąć, powinieneś wybrać coś mniej szkodliwego dla swojej sylwetki.

4.Wszyscy wiedzą, że cukier jest szkodliwy dla twojej sylwetki i zdrowia, więc dodajemy miód do wszystkiego, co chcemy, żeby było słodzone. W rzeczywistości jest nawet bardziej kaloryczny niż cukier. Różnica nie jest tak duża, ale nie zobaczysz żadnych postępów w utracie wagi w ten sposób, to na pewno. Po prostu nie dodawaj cukru i problem z głowy.

5. Proces suszenia powoduje, że owoce tracą do 80% witamin i przeciwutleniaczy. Oznacza to, że lepiej mieć jakieś świeże owoce jako przekąskę. Suszone owoce są również niebezpieczne, ponieważ niektórzy nieuczciwi producenci dodają do nich słodki syrop, co jeszcze bardziej zmniejsza jego przydatność.

6.Większość diet mówi, że lepiej zapomnieć o serze, ponieważ zawiera dużo tłuszczów i kalorii. Możesz jednak jeść go nawet na najsurowszych dietach, ponieważ ser ma więcej wapnia niż większość innych produktów. Zawiera także kwas linolowy, który hamuje gromadzenie się tłuszczu i pomaga schudnąć.

7.Jeden z mitów zdrowej diety mówi, że alkohol powinien zostać usunięty z życia osoby dbającej o swoje zdrowie. Jednak wino ma również przydatne elementy. Na przykład czerwone wino zawiera wiele polifenoli, które wspierają naczynia krwionośne. Nie zapomnij jednak trzymać się zasady jednej szklanki na tydzień.

8. Wiele osób tak poważnie podchodzi do utraty wagi, że wybierają tylko produkty beztłuszczowe – które mogą być nawet bardziej kaloryczne niż zwykłe produkty. Pomyśl o tym: jeśli pozbędziesz się tłuszczu, który nadaje jemu smak, musisz go zastąpić czymś. Ponadto taka żywność zawiera mniej witamin i użytecznych elementów. Na przykład wszystkie produkty mleczne zawierają rozpuszczalne w tłuszczach witaminy D, E, A i K. Dlatego też nie zawierają tłuszczów – żadnych witamin.

Nie szukaj inspiracji na Instagramie czy innych modelkach, które maja po 20 czy 30 lat, szukaj go w sobie i swojej duszy, a napewno dojdziesz do swojego celu. Instagram oszukuje wiele z was, a wy się podniecacie, bo ona ma brzucha odkryty czy je pudełkowe jedzenie, które dostaje za darmo od firmy, aby Ty mgła kupić za ogromne pieniądze. Mnóstwo wiedz znajdziesz na moim blogu, a jeśli chcesz ze mną poćwiczyć zapraszam na treningi online Skype 8 razy w miesiącu.

Zapraszam. Pomagam kobietom osiągnąć ich cele w odchudzaniu w każdej chorobie od 19 lat, jednocześnie pomagając im  w wyborze odpowiednich planów posiłków i skutecznych treningów. Kliknąć w link i działaj. 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk