8 naturalnych sposobów leczenia – Uczulenia

8 naturalnych sposobów leczenia – Uczulenia. Trądzik różowaty jest przewlekłym stanem skóry, który powoduje zaczerwienienie i powstawanie wyprysków. Według Kliniki Mayo, dokładna przyczyna trądziku różowatego jest nieznana. Uważa się jednak, że jest związana z czynnikami dziedzicznymi i środowiskowymi, takimi jak narażenie na działanie promieni słonecznych lub aktywność fizyczna.

Chociaż nie ma lekarstwa na ten problem ze skórą, istnieją sposoby na leczenie i ograniczanie objawów. Przyjrzyjmy się prostym metodom w domu, które możesz zrobić, aby uspokoić skórę.

Możesz być zaskoczona, jakie to jest proste!

1. Mąka owsiana.

Właściwości uspokajające mąki owsianej sprawiają, że jest to dobry wybór w celu złagodzenia objawów trądziku różowatego. Owsianka jest znana ze zmniejszenia zaczerwienienia i łagodzenia stanu skóry. Może też działać jako delikatny złuszczasz. Aby użyć płatków owsianych w celu złagodzenia objawów, wymieszaj dwie łyżeczki płatków owsianych z wystarczającą ilością wody, aby wyszła papka. Zastosuj bezpośrednio na obszar trądziku i  trzymaj przez 2 min. Następnie zmyj.

2. Aloe vera.

Bardzo dobrze wpisuje sie aloe vera jako zaufane leczenie trądziku różowatego. Właściwości przeciwzapalne pomagają uspokoić skórę i wspomagać gojenie się. Zaleca się stosowanie żelu z rośliny bezpośrednio do skóry dwa razy w tygodniu.

 3. Zarządzanie stresem

Wywołanie trądziku różowatego może być spowodowane stresem. Jeśli odkryjesz związek pomiędzy poziomem stresu, a ilością zaczerwienienia na twarzy, powinieneś spróbować zrelaksować się. Rozważ uczestnictwo w działaniach uspokajających, takich jak joga, techniki oddychania. Stres może odgrywać ogromną rolę w ogólnym zdrowiu, a w niektórych przypadkach może mieć wpływ na skórę. Zmniejszenie napięcia i niepokoju w Twoim życiu może okazać się korzystne.

4. Olej kokosowy naturalny.

Okazuje się, że olej kokosowy ma wiele korzyści zdrowotnych. Olej kokosowy może być stosowany miejscowo lub spożywany w celu zmniejszenia obrzęku i promowania wzrostu zdrowej tkanki skóry.

5. Miód.

Miód był używany przez wieki dla wielu stanów zdrowia i skóry. Właściwości łagodzące w połączeniu z enzymami naprawczymi i zdolnościami do walki z bakteriami sprawiają, że jest to doskonała opcja do leczenia trądziku różowatego. Aby zastosować, zastosuj surowy miód bezpośrednio na skórę.

6. Olej z drzewa herbacianego

Naturalna alternatywna wskazuje, że właściwości przeciwzapalne i ściągające oleju z drzewa herbacianego mogą być korzystne dla osób, które mają trądzik różowaty i inne choroby skóry. Można stosować olej bezpośrednio do uderzonego obszaru skóry.

7. Ocet jabłkowy

Stosowanie octu jabłkowego może przyczynić się do promowania zdrowszej skóry. Właściwości przeciwzapalne zawarte w jabłeczne mogą przyczynić się do zmniejszenia zaczerwienienia i osłabienia skóry. Możesz wypić dwie łyżeczki przed posiłkiem każdego dnia.

8. Ogórek.

Efekt chłodzenia ogórka może pomóc złagodzić rozpaloną skórę.  Przy użyciu maski ogórkowej na twarzy można zmniejszyć pojawienie się zaczerwienienia i szczypania skóry. Pokrój ogórek w plastry i połóż bezpośrednio na miejsce uczulone.

Gotowa spróbować tego? Już wiele moich klientów tych sposobów skorzystała. Nie zapomnij podzielić się artykułem z przyjaciółmi, aby zobaczyć, co o tym myślą!

GOSIA KLOS 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk