8 Najlepszych posiłków przed treningiem

trening i jedzenie po treningu

8 Najlepszych posiłków przed treningiem. I chociaż cardio na czczo zawsze było trendem dietetycznym wśród ludzi, którzy chcą stracić na wadze, treningi z ciężarami przynoszą lepsze efekty, ale potrzebujesz więcej czasu na zgubienie wagi. Tutaj wchodzi bardziej ujędrnienie ciała, budowanie mięśni i zgrabne ciało.

W przypadku żywienia przedtreningowego chcesz skupić się na produktach bogatych w węglowodany, umiarkowanych ilościach białka i niskiej zawartości tłuszczu i błonnika. „Tłuszcz i błonnik spowalniają trawienie i mogą powodować zaburzenia żołądkowo-jelitowe podczas treningów”. Węglowodany są Twoim głównym źródłem paliwa dla aktywności co równie ważne, są głównym źródłem paliwa dla twojego mózgu. Ponadto im więcej posiłku, tym więcej czasu potrzebujesz na trawienie, więc nie siedzi pokarm w żołądku.

Pomagam kobietom osiągnąć cele ich ciała z łatwością i wydajnością, pomagając w wyborze odpowiednich planów posiłków i skutecznych treningów. Kliknij Tutaj po taki plan. Zacznij korzystać z mojej pomocy, a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie.

Oto 8 posiłków i przekąsek, które utorują drogę zyskom, bez względu na to, czy trenujesz na siłowni, czy robisz cardio.

1. Zwykły grecki jogurt z jagodami i muesli

Jagody i muesli dostarczają szybko trawiących węglowodanów, które napędzają Twój trening, a grecki jogurt dostarcza wystarczającej ilości białka, aby zapobiec częściowemu rozpadowi mięśni. Poszukaj granoli zawierającej orzechy, nasiona i zdrowe węglowodany (takie jak płatki owsiane, amarant, quinoa). Spróbuj znaleźć źródła węglowodanów słodzone olejem kokosowym, suszonymi figami i / lub wanilią; chcesz, aby cukier był medium. To samo dotyczy jogurtu: trzymaj się zwykłego, a nie owocowego smaku.

2. Koktajl owocowy

Owoce dostarczają prostych cukrów, które są łatwe do strawienia. Są preferowanym przez twoje ciało. Sprawdź moje przepisy smoothie na kombinacje, które odpowiadają Twoim preferencjom. Spróbuj wirować razem banan, masło orzechowe, płatki owsiane, siemię lniane i mleko migdałowe. Ewentualnie zrób sobie; pół awokado, mrożone jagody, banan i mleko migdałowe – zmiksuj.

3. Płatki owsiane wysokobiałkowe i jagody

Jeśli nigdy nie masz czasu na zrobienie sobie posiłku, to połącz płatki owsiane z jagodami i migdałami. Szczególnie masło migdałowe, nasiona chia i owies „zapewniają długotrwałą energię do dłuższych treningów”.  Ta receptura również dodaje białka dzięki zwykłemu greckiemu jogurtowi i białkiem w proszku (wanilia lub bez smaku). „Szufelka proszku białkowego dodaje aminokwasy, aby wspomóc rozpad mięśni”.

4. Banan z masłem orzechowym i miodem

Banany to baton energetyczny naturalny: załadowane są w optymalne funkcjonowanie nerwów i mięśni w organizmie. Banan i 2 łyżeczki masła orzechowego zrobi swoje. Jeśli chcesz trochę słodyczy, skrop trochę miodem. To uwolni powolny, aktualny poziom glukozy do krwiobiegu – doskonały do wyczerpania zapasów i treningów.

5. Jabłko z masłem migdałowym i rodzynkami

Suszone owoce, takie jak rodzynki, mogą być dobrym źródłem naturalnego prostego cukru. Niewielka ilość błonnika w jabłkach i rodzynkach, a także jednonienasycone tłuszcze w maśle orzechowym, ograniczą głód bez zapełniania – idealne, jeśli nie jesteś zbyt głodny rano.

6.Tłuszczowy twaróg i suszone morele

Twaróg to super energia śniadaniowa (lub przekąska) zawierające zdrowe ilości kazeiny i białka serwatki. Kazeina jest białkiem wolno trawiącym, które napędza mięśnie przez wiele godzin, pomagając im rosnąć; serwatka jest niezbędna w budowaniu mięśni i spalać tłuszcz. Dodaj suszone morele do porcji twarogu. Kombinacja białka i węglowodanów ma niską zawartość tłuszczu i błonnika, co może czasami powodować rozdęcie brzucha.

7. Kanapka z masłem orzechowym i galaretką

Ta amerykańska przekąska przedtreningowa jest łatwa, tania i przenośnym źródłem białka i węglowodanów”. W miarę możliwości używaj pieczywa pełnoziarnistego i naturalnego masła orzechowego.

8. Kasze, ryże i bataty

To najlepsze produkty na dodanie sobie energii przed treningiem. Musisz pamiętać, że te produkty trzeba zjeść 2h przed treningiem, chyba, że je zmiksujeszeuz i będą w postaci płynnej.

Pomagam kobietom osiągnąć cele ich ciała z łatwością i wydajnością, pomagając w wyborze odpowiednich planów posiłków i skutecznych treningów. Kliknij Tutaj po taki plan. Zacznij korzystać z mojej pomocy, a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk