10 powodów dla których czujesz się głodna po zjedzeniu białka

głód i sposoby na twój brzuch

10 powodów dla których czujesz się głodna po zjedzeniu białka. Jeśli zwiększysz spożycie białka, aby kontrolować głód, ale nadal będziesz jesteś głodna, ten artykuł pokaże, dlaczego po zjedzeniu białka czujesz się głodna. Głód jest głównym powodem, dla którego większość ludzi nie może schudnąć. To praktycznie niemożliwe, aby schudnąć i trzymać ją z dala od jedzenia, jeśli jesteś zawsze głodna.

Jednak spożywanie większej ilości białka nie zawsze eliminuje głód. Niektórzy ludzie odczuwają głód, nawet po zwiększeniu spożycia białka. Jest to dość niezwykłe, ponieważ białko jest najbardziej wypełniającym makroelementem. Jeśli po zjedzeniu białka czujesz się głodna, prawdopodobnie robisz coś złego. Oto możliwe powody, dla których jesteś głodna na diecie wysokobiałkowej.

Pomagam kobietom osiągnąć cele ich ciała z łatwością i wydajnością, pomagając w wyborze odpowiednich planów posiłków i skutecznych treningów. Kliknij Tutaj po taki plan. Zacznij korzystać z mojej pomocy, a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie.

Dlaczego czujesz głód po zjedzeniu białka

1. Nie jesz wystarczająco dużo

Możliwe, że nie jesz wystarczająco dużo, zwłaszcza jeśli ostatnio zwiększyłaś spożycie białka. Przejście na dietę wysokobiałkową zachęca do niskiego spożycia węglowodanów i tłuszczów, co może znacznie zmniejszyć spożycie pokarmu. Upewnij się, że jesz wystarczająco dużo jedzenia, nawet jeśli próbujesz schudnąć.

Jeśli nadal jesteś głodna, jedz więcej wysokokalorycznych  potraw, takich jak warzywa i rośliny strączkowe.

2. Jesz niewłaściwe białko

Nie wszystkie białka są takie same. Niektóre pokarmy białkowe wywołują głód, podczas gdy inne utrzymują nas na długo. Płynne białko, takie jak koktajle białkowe i jogurt, sprawi, że poczujesz głód szybciej niż stałe białko, takie jak kurczak, wołowina, jajka i fasola.

Warto również wspomnieć, że większość płynnego białka zawiera cukier, o którym wiadomo, że zwiększa głód.

3. Masz zwiększone pragnienia

Czasami myślimy, że jesteśmy głodni fizycznie, ale w rzeczywistości po prostu pragniemy pewnych potraw. Jest wysoce prawdopodobne, że będziesz pragnęła żywności, którą wcześniej jadłaś, zanim przejdziesz na dietę wysokobiałkową. Jeśli twój żołądek warczy po zjedzeniu białka, oznacza to, że jesteś głodna. Ale jeśli chcesz zjeść ciastko lub lody zaraz po jedzeniu, to znak, że masz zwiększone pragnienia.

4. Nie jesz wystarczającej ilości błonnika

Zwiększenie spożycia białka nie rozwiąże wszystkich problemów związanych z głodem. Nadal musisz jeść pokarmy bogate w błonnik. Błonnik zmniejsza głód i poprawia trawienie. Niestety, większość ludzi spożywa połowę potrzebnej im ilości błonnika. Kobiety powinny jeść 25 gramów dziennie, podczas gdy mężczyźni potrzebują 38 gramów dziennie.

Połączenie białka z żywnością o wysokiej zawartości błonnika zdecydowanie powstrzyma głód. Dobrym połączeniem posiłków byłby kurczak, brokuły i awokado. Ten posiłek zapewni błonnik i bardzo potrzebne zdrowe tłuszcze.

5. Nie pijesz wody przed posiłkami

Ważne jest, aby pić wodę przed, jeśli chcesz kontrolować głód. Badania pokazują, że woda pitna przed posiłkami zwiększa uczucie sytości i zwiększa utratę wagi. Jedno z badań wykazało, że uczestnicy, którzy wypili pół litra wody 30 minut przed każdym posiłkiem, stracili o 44 procent więcej wagi w porównaniu z uczestnikami, którzy nie pili wody przed posiłkami.

Zacznij także pić wodę, jeśli po zjedzeniu białka poczujesz głód. Czasami mylimy pragnienie głodu.

6. Nie jesz zdrowych tłuszczów

Większość ludzi zakłada, że ​​wycinanie węglowodanów i zwiększanie spożycia białka to wszystko, co muszą zrobić, aby kontrolować głód. Ale prawda jest taka, że ​​niskie spożycie tłuszczu może zwiększyć głód. Badania pokazują, że tłuszcze spowalniają trawienie i zwiększają uczucie sytości. Zostaniesz dłużej, jeśli jesz białko z tłuszczami, a nie jesz tylko białko. Dodaj te zdrowe tłuszcze do swojej diety.

7. Twoje ciało nie dostosowało się do diety wysokobiałkowej

Ciało potrzebuje czasu, aby dostosować się do zmian diety. Czasami może wystąpić zwiększony głód w pierwszych kilku tygodniach każdej nowej diety. Jeśli jadłaś dietę niskobiałkową, twoje ciało może zacząć jeść więcej białka po jedzeniu, ponieważ w przeszłości nie otrzymywało wystarczającej ilości białka. Może się to zdarzyć, dopóki nie przyzwyczaisz się do spożywania odpowiedniego białka.

8. Nie śpisz wystarczająco

Jeśli po zjedzeniu białka zawsze czujesz się głodny, problemem może być brak snu. Badania pokazują, że nieodpowiedni sen powoduje, że hormony są niezrównoważone i zwiększają apetyt. Kiedy śpisz przez 6 godzin lub krócej, spada poziom leptyny (hormonu pełności), co powoduje zwiększony głód. Brak snu podnosi również poziom kortyzolu, co sprzyja gromadzeniu się tłuszczu.

Zdobądź co najmniej 7-8 godzin snu każdej nocy. Jeśli masz problemy ze snem, oto jak głęboko spać.

9. Pomijasz posiłki

Pomijanie posiłków, aby schudnąć, to zła strategia odchudzania, chyba że robisz przerywany post. Pomijanie posiłków sprawi, że poczujesz się bardziej głodna w następnym posiłku. Unikaj omijania posiłków i utrzymuj stały harmonogram posiłków.

10. Jesteś zestresowana

Stres może zwiększać głód, a nawet wywoływać obżarstwo. Kiedy jesteśmy zestresowani, wzrasta poziom kortyzolu, co zwiększa apetyt. Jeśli nie poradzisz sobie ze stresem, może to spowodować zwiększenie masy ciała i inne problemy zdrowotne.

Jeśli podejrzewasz, że stres powoduje, że jesteś głodna po zjedzeniu białka, znajdź sposoby, aby sobie z tym poradzić. Ćwiczenia, medytacja, spacery i joga pomagają złagodzić stres.

11. Zacznij ćwiczyć

Ćwiczenia zwiększają codzienne zapotrzebowanie na kalorie, co oznacza, że ​​musisz jeść więcej. Spożywanie takiej samej ilości jedzenia, jaką zjadłaś przed rozpoczęciem ćwiczeń, może sprawić, że będziesz cały czas głodna.  Zbyt dużo jedzenia może zsumować wszystkie spalone kalorie podczas ćwiczeń. Przekąski na jabłkach, gruszkach są najlepsze,

Pomagam kobietom osiągnąć cele ich ciała z łatwością i wydajnością, pomagając w wyborze odpowiednich planów posiłków i skutecznych treningów. Kliknij Tutaj po taki plan. Zacznij korzystać z mojej pomocy, a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk