8 domowych środków zapobiegania powstawaniu kamieni żółciowych

8 domowych środków zapobiegania powstawaniu kamieni żółciowych.Kamienie żółciowe to masy materiałów, które mogą blokować kanał żółciowy i powodować ból. W rzeczywistości  wskazuje, że nie są to naprawdę kamienie, ale zawierają zarówno cholesterol, jak i bilirubinę. Niestety, po ich ukonstytuowaniu stwierdzam, że nie ma domowych środków zaradczych w celu ich usunięcia. Możesz być w stanie zapobiec tworzeniu się ich w pierwszej kolejności,  dzięki tym 8 prostym krokom.
1. Zdrowa waga. Utrzymanie zdrowej wagi znajduje się na liście przy wszystkich chorobach.  ​​Wysoka nadwaga zwiększa ryzyko powstawania kamieni żółciowych.
2. Żadnych DIET po niżej 800 kcal. W celu utrzymania zdrowej wagi, diety o niskiej kalorii poniżej 800 kalorii dziennie należy unikać. Przy takich nisko – kalorycznych dietach  ciało zdecydowanie jest narażone do tworzenia kamieni żółciowych. Zapraszam do współpracy. Jeśli nie wiesz jak sobie poradzić ze swoją dietą, napisz do mnie. 
3. Brak porannych posiłków lub pomijanie ich w ogóle. Musisz nauczyć się jeść posiłki regularnie, ponieważ pomijanie posiłków lub nie jedzenie ich  zwiększa ryzyko tworzenia kamieni żółciowych. Już nie jedna pani zgłaszała u mnie taki problem. Zrób sobie zwykły napój z owoców i zacznij dzień od pysznego śniadania. . 
4. Błonnik. Jedzenie dużej ilości surowych owoców i warzyw, pełnoziarnistych ziaren, otrębów, gotowanych ziaren suchych lub jakiegokolwiek źródła błonnika może pomóc zminimalizować  ból.
5. Lecytyna. Zaleca się również przyjmowanie od 500 mg do 1000 mg lecytyny dziennie, niezależnie od tego, czy dieta czy suplementy są zalecane. Nasiona soi, płatki owsiane, jaja, czekolada czarna i orzeszki ziemne są doskonałymi źródłami lecytyny.
6. Ćwiczenia. Tu już chyba nie muszę o tym dlugo pisać, bo trąbie o tym przy każdym, napisanym artykule. Dodam tylko, że regularne ćwiczenia mogą zapobiec powstawaniu kamieni żółciowych. Rusz dupę i trenuj, a jesli nie wiesz jak, to napisz do mnie. Pamiętaj, że Twoje pieniążki są są inwestowane w Twoje zdrowie, a nie moje. 
7. Oliwa z oliwek. Przyjmowanie dwóch łyżek oliwy z oliwek na dobę jest dobtym rozwiązaniem dla Twoich kamieni żółciowych.  Oliwa z oliwek zmniejsza poziom cholesterolu, co może pomóc w zmniejszeniu produkcji KAMIENI ŻÓŁCIOWYCH.
8. Hormony. Kobiety, które przyjmują nadmiar estrogenów lub stosują pigułki antykoncepcyjne, według Medical News Today, zwiększają ryzyko tworzenia kamieni żółciowych. Jeśli kamienie żółciowe są w rodzinie, warto rozważyć inne opcje pomocy w zakresie kontroli. Po prostu idz do lekarza i poproś o pomoc.
Poprzez zdrowy wybór diety i trening odpowiedni, możesz uniknąć jakiegokolwiek bólu i dyskomfortem kamicy żółciowej. No ale ten wybór należy do Ciebie. Ja zostawiam swój email, a ty masz wybór być zdrowym lub nadal użalać się nad sobą. 

m.klos@btinternet.com


Podziel się tymi ważnymi informacjami ze znajomymi na Facebooku!

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk