8 codziennych nawyków które niszczą twoje zdrowie

ćwiczenia

8 codziennych nawyków które niszczą twoje zdrowie.Problemy z kręgosłupem stały się bardziej powszechne w XXI wieku i zwykle są spowodowane siedzącym trybem życia oraz trzymaniem / oglądaniem nowych gadżetów. Przyczyn złej postawy i przewlekłego bólu może być wiele, ale naukowcy odkrywają te, które sami sobie narzucamy.

Dołącz do Akademi Kocham Fitness

Na przykład, czy wiesz, że twoja praca może być główną przyczyną przewlekłego bólu pleców? Brak odpoczynku jest również niekorzystny dla twojej postawy.

Opowiem wam o najpopularniejszych nawykach, które zdaniem naukowców prowadzą do przewlekłego bólu pleców.

1.Palenie

Palenie samo w sobie jest niebezpiecznym nawykiem. Jednak oprócz wszystkich innych zagrożeń palenie może powodować bóle pleców, ponieważ nikotyna zakłóca normalny przepływ krwi wokół rdzenia kręgowego.

2.Zakłócenie rytmów dobowych

Naukowcy odkryli, że stan komórek w krążkach międzykręgowych zależy bezpośrednio od stabilności cyklu dziennego i nocnego.

Naukowcy przypuszczają, że kiedy nasze rytmy okołodobowe są zakłócone (z powodu wieku, przewlekłej bezsenności i nocnych zmian), komórki te zaczynają źle funkcjonować, co prowadzi do przewlekłego stanu zapalnego i czyni nas bardziej podatnymi na rozwój bólu w dolnej części pleców i zwyrodnienia dysków międzykręgowych.

Inne badania wykazały, że niektóre naturalne przeciwzapalne substancje chemiczne w naszym ciele są lepiej produkowane w ciągu dnia. Aby spowolnić starzenie się rdzenia kręgowego, powinieneś przestrzegać harmonogramu, który nie czyni cię zombie w środku dnia.

3.Praca podczas stania

Wszyscy słyszeliśmy, że zbytnie siedzenie jest szkodliwe. Ale konieczność stania przez cały czas może być równie szkodliwa dla zdrowia. Sposób, w jaki stoisz, może mieć ogromny wpływ na stan szyi, kręgosłupa i ramion. Zła postawa może mieć straszne konsekwencje dla rdzenia kręgowego, powodując chroniczny ból i poważne skrzywienia.

Nasze mięśnie i stawy potrzebują elastyczności, aby zachować zdrowie, a zła postawa jest jednym z pierwszych oznak, że robisz coś źle. Przez większość czasu, jeśli głowa lub ramiona są w niewłaściwej pozycji, oznacza to, że nie kontrolujesz wystarczająco dobrze górnej części ciała. Prowadzi to do skrzywienia i sprawia, że ​​twoje ciało musi kompensować złą postawę podczas ruchu. Prowadzi to do jeszcze większego obciążenia organizmu.

Aby uniknąć złej postawy, musimy stać, siedzieć i leżeć w sposób, który w najmniejszym stopniu obciąża nasze mięśnie i więzadła, i który utrzymuje rdzeń kręgowy – szczególnie podczas ruchu i uprawiania sportu.

4.Noszenie niewłaściwych butów

Bóle pleców mogą być spowodowane noszeniem niewygodnych butów. Zmniejsz obciążenie nóg, wybierając buty o wyższej jakości. Jeśli wolisz trampki lub lubisz nosić buty, gdy jest zimno, załóż skarpetki, aby zmniejszyć tarcie i dyskomfort.

5.Za mało odpoczynku

Wielu z nas nie zwraca wystarczającej uwagi na pierwsze niepokojące objawy, takie jak ledwo zauważalny ból pleców. Jednak bardzo ważne jest, aby odpocząć za każdym razem, gdy poczujesz lekki dyskomfort w plecach.

Oczywiście nie zawsze możesz odpocząć w takich momentach. Ale nie zapomnij odpocząć, gdy tylko będziesz miał czas, nawet jeśli do tego czasu dyskomfort zniknie.

Aby zmniejszyć dodatkowe obciążenie mięśni, połóż się i podnieś stopy.

6.Praca, której nienawidzisz

Naukowcy z Australii udowodnili, że bóle kręgosłupa są szeroko rozpowszechnione wśród ludzi, którzy czują się niezadowoleni z pracy. Naukowcy nie znaleźli żadnych problemów fizjologicznych – ból jest czysto psychologiczny.

7.Za dużo pracy umysłowej

Czasami twój mózg pracujący zbyt długo przez długi czas może prowadzić do bólu pleców.

Spróbuj pomyśleć o czymś innym niż praca i o swoich problemach. Daj sobie trochę czasu na odpoczynek: możesz uprawiać sport lub oglądać film, aby zapomnieć o problemach, które występują stres. Umiejętność myślenia o czymś innym może zawierać twoje szanse na ból pleców.

8.Nasze telefony komórkowe

Ostatnie badania wykazały, że czytanie prostej wiadomości tekstowej może zwiększyć nacisk na rdzeń kręgowy nawet o 20 kg. Pomyśl o tym: 20 kg tylko dlatego, że piszesz! Codzienne korzystanie z telefonów komórkowych prowadzi do utraty naturalnej krzywizny odcinka szyjnego kręgosłupa i większego obciążenia tej części pleców, szczególnie u nastolatków.

Naukowcy obliczyli, że ludzie używają telefonów komórkowych średnio 2-4 godziny dziennie, co oznacza, że ​​nasze szyje są zgięte przez 700 do 1400 godzin rocznie.

Oznacza to, że już niedługo chirurdzy będą mieli znacznie więcej pacjentów – zwłaszcza nastolatków – ponieważ ciągła niewłaściwa postawa może prowadzić do poważnej i przewlekłej skrzywienia kręgosłupa. W pewnym momencie zdasz sobie sprawę, że nie możesz stać prosto – a to wszystko z powodu telefonu komórkowego!

Oczywiście nie możemy przestać korzystać z technologii, która znacznie ułatwia nam życie. Ale możemy przynajmniej pamiętać o tym, jak pozycjonujemy nasze ciała. Co najmniej możesz zrobić, to kontrolować swoją postawę podczas korzystania z telefonu. Twoje plecy będą ci wdzięczne.

Nie unikaj uprawiania sportu, zwłaszcza takiego, który wymaga elastyczności kręgosłupa (takiego jak joga). Ważne jest, aby się poruszać. Mięśnie rozluźniają się, gdy poruszają się i rozciągają powoli. Stopniowo zwiększaj liczbę ćwiczeń i ich złożoność i kontynuuj dużo ruchu.

Czy często masz ból pleców? Jak sobie z tym radzisz? Powiedz mi o tym w sekcji komentarzy poniżej!

Dołącz do Akademi Kocham Fitness

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk