7 zaskakujących zastosowań Aspiryny

aspiryna

7 zaskakujących zastosowań Aspiryny. Większość ludzi wie, że aspiryna to świetny sposób na zabicie bólu głowy, złagodzenie bólu zęba lub zapobieganie zawałowi serca u osób z zaburzeniami krzepnięcia. Ale te małe białe pigułki mają jeszcze więcej zastosowań  lek przeciwbólowy.

Aspiryna jest bardzo tania i możesz ją stosować ją w domu bez żadnych innych produktów. Zanim napisałam ten artykuł, sprobowałam tych fajnych sposobów. Pamiętaj, że aspiryna na każdego działa inaczej. Spróbuj chociaż jeden z tych sposobów i zobacz, który jest dla Ciebie. 

1.Umyj włosy z aspiryną.

Chlor w basenie może chronić Cię przed chorobami i bakteriami, ale zapach chloru nie jest przyjacielem twoich włosów. Jeśli chcesz wrócić do normalności włosów sprzed pływaniem w basenie, przynosząc połysk i standardowy kolor, spłucz włosy aspiryną. Wystarczy rozpuścić od sześciu do ośmiu tabletek w ciepłej wodzie, a następnie pocierać rozpuszczoną aspiryną  we włosach.  Pozostaw tak na 15 minut przed ich umyciem.

2. Dodaj do świeżych  kwiatów.

Świeże kwiaty są piękne, ale umierają zbyt szybko! Dodaj do wody z kwiatami trochę  pokruszonej aspiryny, zanim umieścisz kwiaty w wazonie. Wymieniaj wodę  z aspiryną co kilka dni aby został dłuższy czas przechowywania świeżych kwiatów.

3.Użyj aspiryny jako środka czyszczącego skórę.

Oczywiście ja sobie wyprobowałam aspirynę na swojej skórze. Zalecam kruszenie pojedynczej tabletki i wymieszanie z niewielką ilością wody, aby utworzyć pastę. Zastosuj pastę do obszaru, który ciebie piecze i pozostaw do wyschnięcia przez kilka minut. Spłucz ciepłą wodą.

4. Nadaj akumulatorowi nowe życie.


Trzymaj  aspirynę w pudełku na rękawiczki i nigdy (miejmy nadzieję) nie zostaniesz zaskoczona przez martwy akumulator. Jeśli nie możesz znaleźć kogoś, kto Ci może pomóc, spróbuj wrzucić  kwas acetylosalicylowy do baterii. Aspiryna zawiera kwas acetylosalicylowy, a akumulator samochodowy zawiera kwas siarkowy. Reakcja chemiczna pomiędzy tymi dwoma urządzeniami powinna dawać wystarczającą moc baterii, aby dotrzeć do pobliskiego mechanika – wypróbuj. 


5. Aspiryna na kaca.


Jeśli ty i twój partner zaszaleliście  trochę ostatniej nocy i masz zwykłego kaca, zastosuj  aspirynę i cytrynę jako napój.  Najlepiej wypić taki napój też przed imprezą, na pewno nie stracicie głowy i nie będziecie mieli dużego kaca. 

Kub Dietę Gosi Klos
Kub Dietę Gosi Klos


6. Usunąć plamy.


Jak Usunąć plamy potu z odzieży? To proste –  mieszając trzy tabletki aspiryny z 1/2 szklanki ciepłej wody w misce. Dodaj do miski ubranie, na którym jest plama potu i niech plama zaschnie w wodzie aspirynowej na kilka godzin przed praniem. Możesz użyć tej samej mieszanki, aby usunąć plamy trawy z rąk lub z koszuli.

7. Trening z aspiryną.

7 zaskakujących zastosowań Aspiryny. Naturalnym sposobem, aby się wypocić na treningu jest zastosowanie aspiryny 2 tabletki 30 min przed treningiem. Dodając do tego czarną kawę, będziesz smigać na treningu do tego pocić się jak nigdy. Wyprobowałam nie raz tą metodę, a moje podopieczne są zaskoczone skutecznością askpiryny. 

Jeśli znasz jakąś metodę i ją wypróbowałaś, napisz w komentarzu pod artykułem. Dziękuję. 

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk