7 wczesnych ostrzeżeń – twoje ciało ma niską zawartość Tej witaminy

siniaki i problemy skóry

7 wczesnych ostrzeżeń – twoje ciało ma niską zawartość Tej witaminy. Witamina C (kwas askorbinowy) jest ważna dla układu odpornościowego, a twoje ciało potrzebuje jej dość, aby zapobiec licznym schorzeniom. Statystyki pokazują, że wielu ludzi nie ma wystarczającej ilości witaminy C. a brak tej witaminy może powodować poważne problemy zdrowotne, a ja przedstawię niektóre z wczesnych objawów niedoboru witaminy C.

7 wczesnych oznak niedoboru witaminy C.

Według Andrew W. Saula, witamina C jest najlepszym naturalnym antybiotykiem, lekiem przeciwwirusowym, antytoksyną i lekiem przeciwhistaminowym, jaki kiedykolwiek będziesz stosować.

1.Opuchnięte i krwawiące dziąsła
Witamina C jest ważna dla zdrowia jamy ustnej. Chroni i wzmacnia tkankę nabłonkową. Ta tkanka jest w rzeczywistości barierą, która chroni przed bakteriami. Brak witaminy C powoduje obrzęk i stan zapalny dziąseł, które łatwo ustępują.
Niski poziom witaminy C jest jednym z powodów, dla których ludzie rozwijają bakterie, co potwierdza American Society for Microbiology. Zapalenie przyzębia powoduje infekcję dziąseł, uszkodzenie i utratę zębów.

2.Suche włosy i rozdwojone końcówki
Witamina C wzmacnia włosy i ich cebulki. Utrata witaminy C powoduje wysuszenie włosów i rozdwajanie końcówek. Wzmacnia wzrost włosów i zwiększa wchłanianie żelaza. Każdy niedobór może spowolnić wzrost i wypadanie włosów.

2.Krwotok z nosa
Weź wystarczającą ilość witaminy C, aby wzmocnić naczynia włosowate. Twój nos jest wypełniony wieloma drobnymi naczyniami krwionośnymi, a każdy jego niedobór może spowodować krwawienie z nosa. Nosa są również znane jako krwawienie z nosa, które jest częstym objawem szkorbutu.

3.Sucha, szorstka i czerwona skóra
Jeśli Twoja skóra jest sucha, czerwona i szorstka, możesz nie mieć witaminy C. Potrzebujesz jej wystarczająco dużo, aby skóra była zdrowa i pełna blasku. Niedobór witaminy C może prowadzić do rogowacenia skórnego. Częściej występuje u młodych osób, ale może wystąpić w każdym wieku. Ten stan objawia się szorstkimi łatkami lub drobnymi guzkami na udach, pośladkach, ramionach i policzkach.Keratosis pilaris może powodować łagodne swędzenie. Nie powoduje bólu, ale szorstkie łaty powodują dyskomfort. Chorzy zwykle używają kremów nawilżających i płynów bogatych w witaminy.

3.Siniaki
Brak witaminy C osłabia naczynia włosowate, a nawet najmniejszy guz może spowodować siniak. Jeśli ciągle masz siniaki, powinieneś rozważyć zwiększenie spożycia witaminy C.
Eksperci z University of Michigan Health Systems twierdzą, że siniaki mogą być oznaką podstawowych problemów zdrowotnych. Oprócz jedzenia produktów bogatych w witaminę C, powinieneś również wziąć 400 mg suplementów witaminy C i 40 mg flawonoidów.

4.Powolne gojenie się ran
Weź wystarczającą ilość witaminy C, aby przyspieszyć gojenie się ran lub blizn pooperacyjnych. Ta witamina wzmacnia tkanki łączne i naprawia tkanki. Może również zapobiec infekcji.

5.Opuchnięte i bolące stawy
Ból i obrzęk stawów są objawem reumatoidalnego zapalenia stawów. Fundacja Arthritis Foundation sugeruje, że osoby bez witaminy C mają trzykrotnie wyższe ryzyko rozwoju reumatoidalnego zapalenia stawów.

6.Przeziębienie i grypa
Witamina C przyspiesza produkcję białych krwinek i jest ważna dla zapobiegania wirusom i bakteriom. Jest silnym przeciwutleniaczem, który zapobiega infekcjom. Jeśli brakuje Ci witaminy C, będziesz bardziej podatny na przeziębienia, grypę lub infekcję gardła.

7.Zły humor
Wierzcie lub nie, witamina C jest związana z twoim nastrojem. Pacjenci i studenci z lękiem mieli lepszy nastrój po otrzymaniu suplementu witaminy C.
Jeśli chodzi o inne oznaki i objawy, pacjenci zauważają paznokcie w kształcie łyżki z czerwonymi plamami i liniami. Twoje kości osłabną, a ty będziesz mieć większe ryzyko osteoporozy i złamań.
Witamina C buduje silne kości, a każdy jej niedobór może prowadzić do utraty kości. Czy przytyłeś dużo? Witamina C reguluje uwalnianie tłuszczu z komórek tłuszczowych, zmniejsza hormony stresu i zmniejsza stan zapalny. Brak tej witaminy da ci coś przeciwnego i skończysz z otyłością.

Ostatnie słowa
Wzbogać swoje menu o produkty bogate w witaminę C, takie jak brokuły, papryka, jarmuż, szpinak, jagody i cytrusy. Jedz świeże owoce i pamiętaj, że ciepło obniża wartość odżywczą twoich owoców i warzyw. Dodaj warzywa do zupy po zagotowaniu.

Starzejemy się i nic na to nie poradzimy, ale możemy zmienić proces chorób np. raka czy cukrzycy. Wystarczy zacząc się ruszać i ćwiczyć. oczywiście zapraszam na moje treningi wirtualne jak nie stać cie na trenera osobistego. Są o wile tańsze i jesteś cały czas pod moją opieką. Czas działać i zadbać o siebie!

TUTAJ KLIKNIJ I WYBIERZ SWÓJ PAKIET!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk