Niedoczynność Tarczycy – Jak pozbyć się brzucha do Świąt – 20 kg

gosia klos - metamorfoza, niedoczynność tarczycy

Niedoczynność Tarczycy – Jak pozbyć się brzucha do Świąt – 20 kg. Dziś trochę teorii na temat tak bardzo w dzisiejszych czasach. choroby tarczycy i związana z nią dieta.

Kliknij tutaj po współpracę.

Tarczyca jest jednym z gruczołów regulujących metabolizm. Jego zadaniem jest określenie ilości kalorii, które organizm musi spalić, aby utrzymać prawidłową wagę. Tarczyca to procesy zapalne, które powodują głównie choroby autoimmunologiczne. Można wiele rzeczy zrobić przy chorej tarczycy, ale niestety to bardzo długi proces i bardzo niewdzięczna praca.

Na przykładzie Joasi, możecie zobaczyć, że da się wszystko zrobić ze swoim ciałem, a nawet przygotować na zawody Fitness Bikini w Wielkiej Brytanii. Pracujemy bardzo ciężko i to treningami na siłowni czy w domu online. Joasia nie ma lekko, bo ma wspaniałe 2 dzieci i żeby jej nie było lekko studiuje rehabilitacje. Czyi mama na wysokich obrotach.

Asia ma niedoczynność tarczycy, ale co ważne wyniki badań się stabilizują i metabolizm jest wyrównany. Każdą dietę na niedoczynność tarczycy czy hashimoto planuje zgodnie z badaniem naukowym, które miało miejsce w 2016 roku we Włoszech.

Badanie to zostało wykonane przez Uniwersytet Clermont oraz Foggia pod nadzorem Teresy Esposito, Jean Marc Lobaccaro, Maria Grazia Esposito, Vincenzo Monda, Antonietta Messina, Giuseppe Paolisso, Bruno Varriale, Marcellino Monda oraz Giovanni Messina.  Badanie kliniczne obejmowało 180 pacjentów z chorobą hashimoto.

( Link do tego badania https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5028075/ )

Zarówno w grupie stosującej dietę, jak i grupie kontrolnej wyjściowe wyniki badań nie różniły się znacząco. Badanie polegało na zastosowaniu diety o niskiej zawartości węglowodanów.. Proporcje te były następujące:

  • białko 50 – 60%;
  • tłuszcze 25 – 30%;
  • węglowodany 15%.

Co wykazało badanie?

Badanie wykazało o wpływie wysokiej ilości białka w pożywieniu, bo aż 50% i tak właśnie postąpiłam u Joasi. mniejsza ilość węglowodanów, a większa ilość białka i tłuszczy. Oczywiście trzeba dodać do tego wszystkiego dodać odpowiedni ruch, bo sama dieta nie pomoże, wręcz przeciwnie, będzie maiła odwrotny skutek.

Pani Joasia ma niedoczynność tarczycy i swietnie sobie radzimy na treningach wirtualnych 3 razy w tygodniu. Schudła już 23 kg.

KLIKNIJ TUTAJ PO TEN PAKIET I DZIAŁAJ

 

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg MataleoWiecie dobrze, że pracuje już bardzo długo w swoim zawodzie prawie 20 lat i nigdy nikogo nie przyjęłam do swojej grupy z samą dietą. To musi być wszystko połączone ze sobą. Przede wszystkim musisz mieć osobę która cię poprowadzi do wymarzonej sylwetki, bo sama możesz sobie nie dać rady.

Wiem, że niektórym paniom brakuje motywacji i kiedy zbliża się wiosna czy lato jest bardzo duże zainteresowanie odchudzaniem. Kiedy przyjdzie ciepło, przestajemy dbać o siebie i ta co roku, a to wtedy jest najgorzej dla ciała, bo raz się odchudzasz, a raz nie.

Dbamy o siebie cały rok, a nie robimy sobie przerwy, bo jest ciepło, lub za mocno śnieg pada i nie wyjdę z domu. Nawet dziennie poświęć dla siebie 20 min to będzie sukces i jak pomożesz sobie i swojemu organizmowi. Pomyśl, zanim znowu przestaniesz działać.

Kliknij tutaj po współprace i spełniaj swoje marzenia. Kolejne zdjęcie Joasi już w listopadzie, po swoich pierwszych zawodach Fitness Bikini. Trzymajcie kciuki kochani i zapraszam do współpracy!

Kliknij tutaj po współprace! 

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk