3 PROSTE ĆWICZENIA i CELLULIT ZNIKA – Nowy Artykuł

cellulit i nogi

3 PROSTE ĆWICZENIA i CELLULIT ZNIKA – Nowy Artykuł.

Co to jest Cellulit?

Krótko mówiąc, cellulit jest rodzajem tłuszczu. Wydaje się jednak, że ma swój niepowtarzalny, ponury wygląd z dużymi dziurami na udach, prawda? Jest tak, ponieważ ten konkretny rodzaj tłuszczu podskórnego utknął między mięśniem, a włóknistymi sznurami łączącymi skórę z mięśniem.

Im więcej komórek tłuszczowych się gromadzi, tym bardziej dociskają do skóry i powodują zrywanie tych linek. Tworzy to wygląd „twarogu”, którego nienawidzisz.

Im bardziej luźne są włókna mięśniowe w dowolnej części ciała, tym łatwiej tłuszcz przepycha się jak małe poduszki. Cellulit jest spowodowany wieloma czynnikami, w tym słabym krążeniem, hormonami, genetyką, nieodpowiednimi ćwiczeniami i niezdrową dietą.

Chociaż istnieją kremy, płyny i zabiegi, które można wykonać w celu zmniejszenia cellulitu, prawidłowe odżywianie, ćwiczenia cardio i trening siłowy są najbezpieczniejszymi, najskuteczniejszymi, długoterminowymi strategiami minimalizacji pojawienia się cellulitu na udach. Zabiegi na ciało to tylko 5% całego wysiłku, który musisz włożyć w swoje ciało, aby pozbyć się cellulitu.

Ponieważ cellulit zwykle pojawia się w biodrach, udach i pośladkach, oto kilka ćwiczeń, które możesz wykonać, aby zlikwidować cellulit na udach.

1.Wznosy nóg do góry

Jak to zrobić:

Załóż opaskę luźno tuż nad kolanami. Połóż się na plecach z rękami opuszczonymi po bokach i wyciągnij obie nogi prosto w górę bezpośrednio nad biodrami; stopy powinny być rozłożone na tyle szeroko, aby opaska była napięta.

Powoli otwórz nogi tak szeroko, jak to możliwe. Zatrzymaj się, gdy napięcie stanie się zbyt duże, aby ciągnąć dalej, a następnie powoli powróc  do pozycji wyjściowej. 3×15 powtórzeń.

 

2.Wykroki na ławeczce z obciążeniem.

Jak to zrobić:

Zacznij od położenia palców u stopy lewej nogi na ławce z piętami uniesionymi do góry. Zegnij prawe kolano, opuszczając ciało w kierunku podłogi, aż oba kolana zostaną zgięte pod kątem 90 stopni.

Jeśli prawe kolano wystaje przed kostkę podczas opuszczania, przesuń prawą stopę dalej do przodu. Ściśnij pośladek, naciskając ponownie, aby rozpocząć, utrzymując ciężar w prawej nodze. 3×15 powtórzeń.

 

3. Wznosy nóg do góry na dłoniach.

Jak to zrobić:

Usiądź na dłoniach i piętach, jednocześnie podnieś pośladki do góry wraz z jedną nogą. Utrzumaj pozycje tak, aby zrobić tak naprzemiennie, raz prawa, raz lewa.

Przytrzymaj tę pozycję przez sekundę, skieruj palce do góry, a teraz powtórz 10-15 kolejnych rund.

Jeśli jesteś masz chorą tarczycę lub inną chorobę, na pewno musisz mieć ustalony indywidualny plan. 

Starzejemy się i nic na to nie poradzimy, ale możemy zmienić proces chorób np. raka czy cukrzycy. Wystarczy zacząc się ruszać i ćwiczyć. oczywiście zapraszam na moje treningi wirtualne jak nie stać cie na trenera osobistego. Są o wile tańsze i jesteś cały czas pod moją opieką. Czas działać i zadbać o siebie!

TUTAJ KLIKNIJ I WYBIERZ SWÓJ PAKIET!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk