7 objawów Mylimy z innymi Chorobami

Miednica, torbiele jajników, endometrioza

7 objawów Mylimy z innymi Chorobami. 44% Polaków samodzielnie diagnozuje się w Internecie zamiast odwiedzać lekarza. Ten wybór może prowadzić do okropnych konsekwencji. Możesz mieszać choroby i skończyć na niewłaściwym leczeniu, ponieważ wiele objawów jest tak powszechnych.

Chcę aby wszyscy otrzymali odpowiednie profesjonalne leczenie i nie popełnili błędnej diagnozy. Mam dla Ciebie 7 propozycji, które mogą być bardzo podobne i mogą Cię wprowadzić w błąd.

1. Fibromialgia i reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów i fibromialgia to przewlekłe stany bólowe, które często idą w parze, ale mają różne przyczyny. Objawy mogą być niezwykle podobne, dlatego czasami trudno jest je zdiagnozować.

Podobne objawy:

Ból stawu
Symetryczny wzór bólu. Może znajdować się w tym samym miejscu po obu stronach
Zmęczenie, utrata energii, apatia
Depresja

Uważaj i zwracaj uwagę na ból stawów. Może zacząć się nagle. Najważniejszą różnicą jest to, że reumatoidalne zapalenie stawów powoduje obrzęk stawów z ciepłem i ograniczony zakres ruchu.

2. Zapalenie sutka i rak piersi

Zapalenie sutka to obrzęk piersi, który jest zwykle spowodowany infekcją. Dotyczy to głównie kobiet karmiących piersią.

Zapalny rak piersi ma objawy podobne do zapalenia sutka. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie zapalenie sutka, a leczenie antybiotykami nie pomaga w ciągu około tygodnia, lepiej jest wykonać badanie ultrasonograficzne, mammografię i biopsji gruboigłowej,mozna też badaniem krwi  aby wykluczyć wszelkie ryzyko raka.

W roku 2012 wykryto 17000 nowych przypadków raka piersi oraz stwierdzono ponda 5000 tysięcy zgonów z tej choroby.

Typowe objawy:

Tkliwość piersi
Czerwień
Ciepło
Swędzenie

3. Cukrzyca i grypa żołądkowa lub zaburzenia odżywiania

Cukrzyca jest niebezpieczną chorobą, która wiąże się z problemami z hormonem insuliny i wieloma innymi objawami, które można pomylić z innymi zaburzeniami. Bardzo ważne jest, aby nie spóźniać się do lekarza i nie dokonywać autodiagnozy. Można to pomylić z tymi chorobami:

1. Grypa żołądkowa (wirus): mogą wystąpić nudności, wymioty, biegunka, dreszcze i inne objawy. Musisz wykonać badania krwi, aby go zdiagnozować.

2. Zaburzenia odżywiania: Z powodu skrajnej utraty wagi z powodu wysokiego poziomu cukru we krwi. U pacjentów może zostać zdiagnozowane zaburzenie odżywiania, takie jak anoreksja lub bulimia.

4. Choroba tętnic obwodowych i miażdżyca tętnic

Choroba tętnic obwodowych jest częstym problemem, gdy nie masz wystarczającego przepływu krwi, aby nadążyć za popytem. Zwykle dzieje się tak z nogami.

Miażdżyca jest zwężeniem tętnic. Zmniejsza przepływ krwi i tlenu do tętnicy w ciele, w tym do serca, mózgu, nóg, nerek i innych ważnych narządów.

Typowe objawy:

Zmniejszony przepływ krwi
Słabość
Ból nóg
Cienka, zimna i lśniąca skóra

5. Problemy z rdzeniem kręgowym i chorobami nerek

Może być kilka przyczyn chorób nerek: infekcje, kamienie nerkowe, uszkodzenie nerek i skrzepy krwi. Wszystkie te warunki mogą powodować wiele bólu, który możesz pomylić z problemami w dolnej części pleców.

Typowe objawy:

Biegunka lub zaparcie
Trudności z chodzeniem
Słabość
Ból pleców

6. Endometrioza i torbiele jajników

Endometrioza to stan, w której błona śluzowa trzonu macicy – endometrium i znajduje się poza jamą macicy. Często towarzyszy tej chorobie bezpłodność. Powoduje również powstawanie torbieli jajnika oraz ból miednicy.

Wiele kobiet ma torbiele jajników. Większość znika bez leczenia w ciągu kilku miesięcy lub przy miesiączce pękają. Ale są pewne patologiczne torbiele, które wymagają specjalnego leczenia. Ćwicz, a nigdy problemu nie będzie. Kliknij tutaj.

Typowe objawy:

Ból miednicy
Okres bolesny
Nadmierne, niezwykłe krwawienie

7. Częste przeziębienie i alergiczny nieżyt nosa

Kiedy nie miałaś kataru od wieków, a twoje oczy są tak czerwone, ale żaden lek na przeziębienie nie pomaga. Zwróć uwagę na to, jak długo to trwa i kiedy to się stało. Ważne jest, aby wiedzieć, że jeśli jest to alergiczny nieżyt nosa, nie będzie gorączki, ale może to być świąd.

Typowe objawy:

Zmęczenie
Kaszel
Ból gardła
Katar i zatkany nos

Jak często sprawdzasz objawy w Internecie? Czy znasz inne powszechne choroby, które można łatwo pomylić? Podziel się ze mną swoimi historiami!

Kliknij tutaj po współpracę.

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk