6 szybkich sposobów na na brzuch

brzuch, jelita, detox

6 szybkich sposobów na na brzuch. Amerykanie wydają ponad 250 milionów dolarów rocznie na leki na problem tak częsty znany wam takie jak zaparcia. Chociaż może być frustrujący i bolesny w większości przypadków występuje, ponieważ nie jesz wystarczającej ilości błonnika lub nie jesteś aktywna.

Dlatego DZIŚ chcę Ci powiedzieć o 6 szybkich sposobach, w których możesz ponownie zacząć z normalnie funkcjonować. I nie przegap sekcji bonusa, aby dowiedzieć się, co większość z nas robi źle!

1. Pij herbatę miodowo-cytrynową.

Zrób herbatę, dodając miód i cytrynę do wody. Miód jest środkiem przeczyszczającym, a także pomaga zmniejszyć kwaśność herbaty wywołaną przez cytrynę. Cytryna działa jako naturalny środek pobudzający układ trawienny i pomaga wypłukać toksyny z organizmu.

2.Pij dużo wody.

Mężczyźni powinni pić co najmniej 3,7 litra płynu, a kobiety 2,7 litra dziennie. Dzieje się tak, ponieważ twardy, suchy stolec jest najczęstszą przyczyną zaparć, a picie wystarczającej ilości wody utrzyma odpowiednie nawodnienie organizmu i ułatwi przejście stolca. Woda i soki owocowe naturalne są najlepsze do walki z zaparciami. Soki gruszkowe i jabłkowe są łagodnymi naturalnymi środkami przeczyszczającymi, więc poradzisz sobie lepiej, jeśli je wybierzesz.

Unikaj napojów zawierających kofeinę i napojów gazowanych, ponieważ są one diuretykami, a zamiast nawadniać twoje ciało, faktycznie wyciekają z niego więcej płynów.

3. Jedz dużo błonnika.

Błonnik działa jak naturalny środek przeczyszczający. Powinnaś włączyć co najmniej 20-35 gramów błonnika do swojej codziennej diety, aby utrzymać swobodny przepływ. Źródła żywności bogate w błonnik to brukselka, jabłka, figi, płatki otrębowe i czarna fasola.

Nasiona i orzechy, takie jak nasiona dyni, sezamu, słonecznika lub lnu, są również dobrym źródłem błonnika. Jednak słowo ostrzeżenia: nie jedz nasion lnu, jeśli cierpisz na zaburzenia krwawienia, niedrożność jelit lub wysokie ciśnienie krwi. Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny również tego unikać.

4. Jedz śliwki.

Śliwki są nie tylko bogate w błonnik, ale także zawierają sorbitol, cukier rozluźniający stolec, który naturalnie łagodzi zaparcia. 100 gramów suszonych śliwek zawiera 14,7 gramów sorbitolu. Jednak, jak wiele osób, jeśli nie lubisz smaku śliwek, możesz szybko przełknąć szklankę soku śliwkowego. Chociaż sok zawiera mniej błonnika niż owoce, to i tak powinien załatwić sprawę.

Pamiętaj, że suszone śliwki potrzebują czasu, aby zacząć wykazywać efekt, więc nie przejmuj się przez godzinę lub 2 nie poczujesz zmian. Nie przesadzaj!

5. Spożywaj środki wypełniające.

Zioła takie jak siemię lniane, kozieradka i psyllium mają działanie przeczyszczające i zmiękczają stolec. Jedz je i pij dużo wody, jeśli cierpisz na zaparcia. Ponadto z tymi suplementami dostępne są herbaty, możesz również spróbować.

6. Włącz jogurt naturalny do swoich posiłków, ale trzymaj się z dala od innych produktów mlecznych.

Chociaż zaleca się unikanie produktów mlecznych, jeśli cierpisz na zaparcia, jogurt jest wyjątkiem. Jogurt zawiera probiotyki, takie jak Bifidobacterium longum lub Bifidobacterium animalis, które – jak wykazały badania – pomagają w częstszym i mniej bolesnym przejściu stolca.

Bonus: W toalecie jest prawidłowa pozycja siedząca.

Siedzenie z prostymi plecami pod kątem 90 ° z udami jest bardzo powszechne podczas siedzenia w spłuczkowych toaletach w „zachodnim stylu”. Ale to zła postawa. Przejście do defekacji staje się wąskie z powodu naciągnięcia mięśnia łonowo-odbytniczego. Jest to opaska mięśniowa, która krąży wokół końca okrężnicy. Kiedy uda i biodra tworzą kąt 90 °, mięsień ten jest napięty i nie pozwala na prawidłowe otwarcie jelita grubego. Prawidłowym sposobem siedzenia jest pochylenie się do przodu, tak aby kręgosłup znajdował się pod kątem około 35 ° w stosunku do ud.

Oczywiście dodaj do tego 40 min treningu w domu.Kliknij po współpracę!

Czy często cierpisz na zaparcia? Co robisz, aby sobie ulżyć? Chętnie się dowiem! Napisz na dole.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk