11 błędów treningowych – Nie Ignoruj Tego Artykułu

plank, ćwiczenie plank w domu

11 błędów treningowych – Nie Ignoruj Tego Artykułu. Musisz mieć 12% lub mniej tkanki tłuszczowej, aby móc pokazać światu swoje 6-paka. Wszyscy chcemy mięśni brzucha, ale czasami popełniamy błędy, które spowalniają nam drogę do naszego doskonałego ciała. Aby osiągnąć nasze cele na treningach, musimy wykonywać nasze ćwiczenia we właściwy sposób. A najlepszym sposobem na to jest wiedza, czego nie robić!

Oto 11 z tych błędów, które pomogą Ci dowiedzieć się, czego NIE robić podczas ćwiczeń.

1. Wstawanie do samego końca

Kiedy robisz swoje podstawowe brzuszki, staraj się nie unosić się do końca. Może to powodować ból w plecach i karku. Zamiast tego powinnaś zrobić brzuszki i podnieść się do połowy, aby uzyskać idealnie stonowane mięśnie brzucha!

2. Trening każdego dnia

Kiedy dajesz mięśniom czas na odpoczynek między treningami, pozwalasz sobie na bardziej efektywny trening i uzyskanie najlepszych rezultatów. Jednocześnie pomaga twojemu ciału nabrać siły. Zasadniczo oznacza to, że powinieneś skupić się na innej grupie mięśni w różnych dniach.

3. Zbyt długie robienie deseki

Jeśli twoje mięśnie rdzenia są silne, możesz spędzić dużo czasu stojąc na desce, zanim nawet poczujesz napięcie mięśni brzucha. Zamiast zwiększać czas spędzany na desce, spróbuj usunąć z podłogi jeden z punktów kontaktowych, na przykład jedną z nóg.

4. Oczekiwanie płaskiego brzucha tylko poprzez brzuszki

Sam trening mięśni brzucha nie pomoże ci stracić tłuszczu z brzucha. Możesz opracować 6-pak, robiąc brzuszki, ale nadal musisz stracić otaczający tłuszcz. I ten tłuszcz nigdzie nie pójdzie, jeśli po prostu wykonasz ukierunkowany trening mięśni brzucha. Trening cardio pomoże Ci spalić dodatkowe kalorie i szybciej schudnąć. Oraz treningi z obciążeniem.

5. Unikaj tej samej rutyny.

Jeśli czujesz się zbyt swobodnie w wykonywaniu tego lub innego ćwiczenia, powinnaś nieco zmienić swoją rutynę. Na przykład możesz spróbować dodać piłkę, gdy robisz brzuszki. Dobrym sposobem na wzmocnienie kręgosłupa są treningi na siłowni. Możesz spróbować „Urozmaicenie” rutyny treningowej pomoże mięśniom skuteczniej się wzmocnić.

6. Pozostawiając napięty brzuch podczas robienia brzuszków

Trening mięśni brzucha to staranna praca. Aby utrzymać płaski i stonowany brzuch, musisz wciągnąć lub napiąć brzuch podczas ćwiczeń. W ten sposób pamięć mięśni zostanie odpowiednio wyćwiczona, a jako dodatkowy bonus zmniejszy się rozmiar brzuszka!

7. Używanie piłki, która nie jest w pełni napompowana

Piłka będzie się spłaszczać, gdy zwiniesz się, jeśli nie będzie w niej wystarczająco dużo powietrza. Sprawi to, że ćwiczenie będzie mniej skuteczne w przypadku mięśni brzucha. Idealnie, gdy popychasz piłkę, powinna ona wejść do środka nie więcej niż 5 cm.

8. Zaniedbanie mięśni pleców

Trening mięśni brzucha bez treningu pleców powoduje brak równowagi w mięśniach wspierających kręgosłup. A te mięśnie są nie tylko na pokaz! Tak więc najlepsze ćwiczenia na mięśnie brzucha są tymi, które zmuszają cały kręgosłup do pracy, aby również wspierać kręgosłup. Niektóre dobrze znane ćwiczenia, które to robią, to przysiady i martwy ciąg.

9. Umieszczenie rąk za szyją

Niektórzy uważają, że jeśli kładą ręce za głową, uzyskają optymalne wsparcie podczas pracy. Ale może to powodować obrażenia szyi, ponieważ możesz pociągnąć ją za szyję i przecedzić. Obniża również napięcie i efektywność treningu w mięśniach brzucha. Zamiast tego lepiej skrzyżuj je nad klatką piersiową. Jeśli musisz trzymać ręce za głową, wyobraź sobie, że trzymasz pomarańczę pod brodą, aby mieć pewność, że głowa nie pochyla się zbyt mocno do przodu.

10. Podnoszenie nóg bez wsparcia

Próba ćwiczenia bez wsparcia nóg jest bardzo szkodliwa. W tym ćwiczeniu, które koncentruje się na dolnej części brzucha, powszechnym błędem jest po prostu podnoszenie nóg. Na siłowni jest o wiele bardziej efektywne urządzenia. Będą one wspierać dolną część pleców i ćwiczyć odpowiednie obszary. Przestań więc leżeć na tylko podłodze i unosić nogi do góry. Można zrobić wiele innych i fajnieszych ćwiczeń nie uszkadzając kręgosłupa.

11. Wypychanie tyłka podczas robienia planku

Robienie planku w złej formie ma niewielki lub żaden produktywny wpływ na pracę mięśni brzucha. Łatwo jest zrobić to ćwiczenie źle, ponieważ możesz nawet nie zdawać sobie sprawy z tego błędu, ale bardzo łatwo jest go poprawić, gdy otoczysz go głową! Zamiast pochylać się nad dolną częścią pleców i kierować do siebie tyłkiem, ciało powinno znajdować się w jednej jednolitej linii. Twój kręgosłup musi być całkowicie prosty i wyrównany z tyłkiem.

Czy popełniłaś któryś z tych błędów podczas ćwiczeń przed przeczytaniem tego artykułu? Udostępnij artykuł znajomym i pokaż im właściwy sposób wykonywania ćwiczeń!

Możesz umówić się na taki trening i zobaczyć jak się poprawnie ćwiczy. Kliknij tutaj i działaj.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk