7 NIESAMOWITYCH ĆWICZEŃ NA NOGI

7 NIESAMOWITYCH ĆWICZEŃ NA NOGI KTÓRE MOŻESZ WYKONAĆ W DOMU

7 NIESAMOWITYCH ĆWICZEŃ NA NOGI. Te ćwiczenia wzmacniają  i napinają twoje nogi i nadadzą Ci kształt twoim pośladkom. Co więcej wykształcisz swoje ścięgna i łydki. I to wszystko bez sprzętu na siłowni, który znajduje się na siłowni. Wszystko czego potrzebujesz to piłka, hantle  step na, który będziesz skakać.

1)SPIĘCIA NA STEPIE

Łydki często są pomijane, zwłaszcza przez początkujących. Tutaj łydki będą u ciebie na pierwszym planie. Stań z prostymi palcami na platformie, powoli unieś piety. Powinno to być powolne ruchy przy, których musisz się skupić, aby zaangażować obie łydki.
Gdy uniesiesz piety w gore i staniesz na palcach , przytrzymaj tę pozycje przez sekundę przed opuszczeniem ciała do pozycji wyjściowej. Aby dodać opór dla większego napięcia mięśni, możesz wykonać to ćwiczenie trzymając parę hantli.

2)PODSKOKI NA STEPIE

Te ruchy mogą ci przypomnieć grę w dzieciństwie, ale to większe wyzwanie niż mogłoby się wydawać. Musisz mieć stabilny i solidny step, która utrzyma spokojnie twoja wagę. Wskocz na stepie i przytrzymaj przysiad na niej. Pamiętaj aby utrzymać prosty kręgosłup.
Nie zapomnij o tym aby utrzymać kolana lekko ugięte przy każdym skoku na stepie i z każdym lądowaniem na ziemie zabezpiecza to przed wypadkiem.

3)MARTWY CIĄG NA JEDNEJ NODZE

Martwy ciąg słyną z budowania silnych ścięgien i pośladków, ale na pojedynczej nodze dodaje dodatkowy bonus dla równowagi i koordynacji z każdym ruchem w dół.
Stan na jednej nodze i przytrzymaj druga nogę kilkadziesiąt centymetrów nad ziemia. Trzymaj w dłoniach hantle, następnie unieś swoja nogę w tył i dosięgnij hantlami do ziemi.

4)WZNOSY POŚLADKÓW

To ćwiczenie nie angażuje tylko twoich pośladków ale także zapewnia dobry trening dla ud, miednicy i kręgosłupa.
Rozpocznij ćwiczenie od leżenia na macie płasko na plecach, zegnij kolana, a twoje ręce powinny być położone obok siebie. Unieś biodra w gore tak aby twój tulów tworzył linie prostą z nogami. Z każdym razem kiedy podnosisz biodra postaraj się utrzymać te pozycje u góry przez dwie sekundy.

5)ŚCIĄGANIE NÓG NA PIŁCE

Do tego ćwiczenia potrzebujesz duża piłkę. Angażuje pośladki i ścięgna. Połóż się na macie na plecach i umieść swoje nogi na szczycie piłki. Umieść biodra nad ziemia tak, że ramiona i górna cześć pleców, spoczywają na ziemi. Jednym ruchem ściągnij nogi razem z piłką do siebie, a następnie powróć do pozycji wyjściowej.

6)PRZYSIADANIE PRZY ŚCIANIE

To ćwiczenie jest idealne dla ochłonięcia po wyczerpanych treningu. Oprzyj się o ścianę i ugnij kolana pod katem 90 stopni. Twoja głową powinna znajdywać się prosto przy ścianie. Powinno wyglądać to tak jakbyś siedziała na niewidzialnym krześle. Utrzymaj te pozycje przez minimum 40 sekund.

7)PRZYSIADY z PIŁKĄ

Oprzyj piłkę o ścianę i oprzyj się o nią plecami. Pamiętaj aby plecy były cały czas proste tak sam po jak głową. Opuść na dół swoje ciało do tego momentu aż kolana będą tworzyły kąt prosty, powinno wyglądać tak jakbyś siedział na niewidzialnym krześle.

Twój Trener https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk