7 Minut aby Zlikwidować Ból z Pleców – To Działa i jest Sprawdzone

7 Minut aby Zlikwidować Ból z Pleców – To Działa i jest Sprawdzone

Bolące plecy, brak ruchu i otyłość czy nawet zły materac to są problemy z którymi każdy się z tym mierzy – bolące plecy w każdym praktycznie odcinku. Co możesz zrobić, aby złagodzić ból pleców?

Kiedy ludzie odczuwają ból pleców, uciekają się do różnych zabiegów, takich jak chiropraktyka, masaże, spa lub drogie maści lecznicze.

Niestety wszystkie te zabiegi są bardzo drogie i nie działają. Czy wiesz ile kasy idzie na te wszystkie produkty i zabiegi? Przecież to czysta kasa dla firm, które produkują różne maści czy nawet jak kupujesz tabletki przeciw bólowe.

Na szczęście możesz zaoszczędzić pieniądze i czas. Wszystko, co musisz zrobić, to ćwiczyć. To najłatwiejszy, najtańszy i najskuteczniejszy sposób radzenia sobie z bólem pleców.

Czy wiesz, że mam 48 lat i nie boli mnie nic… a tym bardziej plecy!! Czy wiesz, że ćwiczę codziennie! Czy wiesz, że nie choruję! Czy wiesz, że nawet nie stosuje żadnych diet! Dla mnie lekarstwem są ćwiczenia…to mnie leczy i będę do końca swoich dni ćwiczyć.

Nie musisz chodzić na siłownię ani mieć drogiego sprzętu, bo bez problemu możesz ćwiczyć w domu. Te ćwiczenia są łatwe do wykonania; są bezbolesne i mogą pomóc wzmocnić mięśnie, aby uniknąć bólu pleców w przyszłości.

Co więcej, może to zająć nawet 1 minutę. Tylko jedna minuta dziennie i możesz zwalczyć ból pleców! Widzisz, ostatnio też pisałam aby zacząć od jednej minuty, a jeśli nie masz czasu, to wstań wcześniej i znajdziesz czas dla siebie.

Jeśli nie czujesz się zbyt dobrze i ciągną cię plecy, bo za długo siedziałaś w pracy,  powinieneś jak najszybciej zacząć wykonywać ćwiczenia rozciągające. Rozwiń matę i działaj! Przewiń w dół, aby zobaczyć, jak poprawnie wykonać jednominutowe rozciąganie!

1.Stań sobie na macie, stopy ustaw na szerokość bioder, z jednym ruchem po prostu wygnij się do tyłu i przytrzymaj przez 5 sekund, powtórz przez 10 razy.

2.Kolejne bardzo proste ćwiczenie. Wysuwając nogę do boku, dodajesz rękę, oczy są skierowane ku drugiej ręce. Powtórz na każdą stronę po 10 razy.

 

3.Wykonaj pompkę, jednocześnie unieś tułów do góry. Jeśli na początku jest to bardzo trudne, wykonaj tylko uniesienie tułowia. Wykonaj 10 razy i powtórz od nowa wszystkie ćwiczenia.

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk