Jak zmotywować się do treningu – Gosia Klos

Jak zmotywować cię do treningu - Spacery

Jak zmotywować się do treningu – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Może to być trudne aby zdyscyplinować się do ćwiczeń, zwłaszcza gdy masz małe lub żadne zainteresowanie nim. Czasami jest tak, że zmuszasz się do wykonywania ćwiczeń. Ćwiczenie powinno być integralną częścią twojego życia. Nie musisz robić tego przez cały czas lub sprawiać, że się zmuszasz, ale korzyści zdrowotne wynikające z treningu online Skype przez 45 minut dziennie są tego warte. Może pomóc w zapobieganiu nowotworom, chorobom serca, cukrzycy i udarom, a także pomaga utrzymać prawidłową wagę.

1.Podjąć stanowczą decyzję.

Prawdziwą sztuczką motywującą do ćwiczeń jest nie myśleć o tym i po prostu trenować. Podejmowanie działań i ruszanie się może stymulować reakcję emocjonalną i zachęcać cię do tego. Możesz się bać iść biegać lub podnosić kilka ciężarów, ale generalnie, kiedy już będziesz, twoje uczucia się zmienią. Ćwiczenia pozwalają na więcej tlenu do mózgu, który z kolei uwalnia więcej substancji chemicznych, które sprawiają, że czujesz się dobrze. Gdy będziesz ćwiczyć, będziesz miała więcej pozytywnych uczuć, a twój nastrój poprawi się.  Dlatego ćwiczenia fizyczne są doskonałym naturalnym środkiem przeciwdepresyjnym i często są zalecane osobom cierpiącym na łagodną depresję. Z moimi podopiecznymi na treningu online Skype nie tylko ćwiczymy, ale dużo rozmawiamy i się dobrze bawimy.

2.Baw się dobrze.

Jednym z najważniejszych czynników w utrzymywaniu motywacji jest znalezienie czegoś, co naprawdę lubisz robić. Ćwiczenie nie powinno być obowiązkiem, do którego musisz się zmusić. To może zacząć się tak, ale znalezienie formy ćwiczeń, które lubisz, będzie miało ogromny wpływ na motywację. Zachowaj otwarty umysł i wypróbuj nowe rzeczy. Nie zniechęcaj się wspomnieniem mroźnych zimnych biegów przełajowych, kiedy byłeś w szkole – jest tu więcej ćwiczeń niż to. Możesz zrobić wszystko, od klasy tańca towarzyskiego, przez badmintona, jazdę konną lub sztuki walki. Kiedy znajdziesz coś fajnego, zachowaj to w rutynie, ale wciąż szukaj jakiejś odmiany.

3.Zamień swój dojazd do pracy.

Nie będzie to możliwe dla wszystkich, ale jeśli mieszkasz w odległości do pracy lub jazdy rowerem, zmień trasę do rutynowych ćwiczeń. Często ludzie walczą o odłożenie czasu na ćwiczenia, ale ćwicząc w drodze do pracy i z pracy, jesteś aktywna bez konieczności poświęcania dodatkowego czasu.  Bieganie lub jazda na rowerze do i z pracy również pomoże ci oczyścić umysł w przygotowaniu lub stresującym dniu w biurze. Jazda na rowerze do pracy to świetny trening i pomoże Ci nabrać nawyku jazdy na rowerze.

4.Staraj się ćwiczyć o tej samej porze każdego dnia.

Jeśli jesteś zajęta, możesz mieć trudności ze znalezieniem czasu na ćwiczenia. Jeżeli ćwiczysz w tym samym czasie i w tym samym dniu, co tydzień, masz większą skuteczność na utrzymanie motywacji. Będziesz czekać z niecierpliwością, by oderwać się od codzienności. Przyzwyczajenia i rutyny trwają długo, ale warto sprobować. Uczy to dyscypliny i samozaparcia.  Nasze treningi online zawsze są o tej samej porze i w tym samym dniu. Jest zabawa i ostry trening.

5.Zdobądź partnera ćwiczeń.

Doskonałym sposobem na motywację i trzymanie się rutyny treningowej jest angażowanie innych osób. Jeśli zarówno ty, jak i twój przyjaciel chcecie osiągnąć kształt, możecie ćwiczyć razem i motywować się nawzajem do tego, aby się z tym uporać.  Posiadanie tego wsparcia i dodatkowej motywacji może naprawdę zmienić. Ćwiczenia z innymi ludźmi mogą również sprawić, że będzie to po prostu więcej zabawy. Spróbuj wymyślić harmonogram, do którego możesz się trzymać. Praca z partnerem daje dodatkowe wsparcie i poczucie koleżeństwa. Nie chcąc zawieść przyjaciela, możesz być także dodatkowym źródłem motywacji. Możesz także czerpać korzyści z niewielkiej rywalizacji.

6.Zaprzyjaźnij się na siłowni.

Innym sposobem na odrobinę bardziej towarzyskiego i nieco mniej zniechęcającego jest podjęcie wysiłku, by zaprzyjaźnić się z bywalcami, których widzisz na siłowni lub zajęciach fitness. Jeśli będziesz regularnie ćwiczyć spining lub jogę, łatwiej będzie Ci zmotywować się do kontynuowania, jeśli w grupie jest dobra atmosfera. Jeśli jesteś w grupie, w której nikt nie rozmawia ze sobą, pomyśl o wypróbowaniu innej klasy, a może nawet o tym, aby zacząć rozmawiać i łączyć ludzi. Wypróbuj kilka z nich i sprawdź, czy jest taki, na którym ludzie rozmawiają na początku, a instruktor zna imię każdego.

Jeśli chcesz naturalnie schudnąć dzięki podstawom czystego odżywiania i odpowiedniego treningu,  sprawdź mój program na www.mataleo.eu/dietetyka Możesz stracić do 7 kg w zaledwie 21 dni, stosując zdrową dietę i zasady ćwiczeń, które są w 100% wspierane przez naukę i moją motywację! Jest również wyposażony w kompletny przewodnik motywacyjny, który nauczy Cię, jak budować zdrowe nawyki i pozostać zmotywowanym na całe życie!

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać 😉 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk