6 sposobów na włączenie hormonów spalających tłuszcz

hormony i problemy z tyciem, odchudzanie

6 sposobów na włączenie hormonów spalających tłuszcz. Hormony odgrywają ogromną rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu i każdy z nich jest odpowiedzialny za bardzo szczególną pracę. Podczas gdy jeden sprawia, że czujemy się głodni, a inny robi dokładnie odwrotnie.

Podczas gdy jeden mówi naszemu mózgowi, że musimy przechowywać tłuszcz na wszelki wypadek, inny daje nam sygnał, aby zacząć go spalać, jakby nie było jutra. Sztuką jest nauczyć się włączać hormony, które chcemy, i wyłączać te, których nie chcemy.

 Zawsze uważaliśmy to za naprawdę niesamowite i nie możemy się doczekać, aby pokazać ten artykuł naszym czytelnikom.

1. Hormon, który powoduje, że czujesz się głodny

Grelina to gremlin czyli „Jestem głodna”. Ten hormon wysyła wiadomość do twojego mózgu, że czas jeść. Ciekawym faktem jest to, że zmniejszenie spożycia kalorii stymuluje produkcję greliny, a nawet po 12-miesięcznej diecie niskokalorycznej jej poziom jest nadal wysoki. To jeden z powodów, dla których diety niskokaloryczne nie działają przez dłuższy czas. Nasze ciało po prostu nie może się do tego przyzwyczaić.

TRENINGI ONLINE TUTAJ.

Co robić?

Dobra wiadomość jest taka, że intensywne ćwiczenia  mogą obniżyć poziom greliny. O tym piszę praktycznie w każdym artykule.

Ćwiczenia mogą obejmować prawie wszystko – bieganie, trening siłowy, boks, obóz treningowy, o ile Twoje tętno wzrośnie do określonego poziomu. Tutaj ustalam juz indywidualnie do odpowiedniej jednostki chorobowej. Osiągnięcie tego poziomu jest ważne i istnieje wiele różnych narzędzi, których można użyć do odczytu tętna.

2. Hormon, który każe ci jeść mniej

Na szczęście nasze ciało wytwarza również hormony, które każą mózgowi zużywać więcej kalorii i jeść mniej, leptyna jest jednym z nich. Jest wytwarzany przez komórki tłuszczowe, co oznacza, że im więcej tyjesz, tym więcej leptyny masz ją w swoim organizmie. Brzmi świetnie, ale to podstęp. Po pewnym momencie nasze ciało dostaje coś, co specjaliści nazywają opornością na leptynę, stan, w którym mózg nie może odczytać sygnału leptyny.

Co robić?

Rozwiązanie jest proste, żywność o wysokiej zawartości przeciwutleniaczy zwiększa wrażliwość na leptynę. Lista produktów o wysokiej zawartości przeciwutleniaczy jest bardzo długa i zawsze możesz do mnie napisać po poradę o taka listę. Utrata masy ciała ma ten sam efekt, a ostatecznie, im więcej schudniesz, tym silniejszy jest efekt leptyny. Ćwicz to ci pomoże ze wszystkim.

3. Hormon wchłaniający cukier

Insulina jest bardzo ważna dla naszego samopoczucia, reguluje poziom cukru we krwi i pomaga nam zregenerować się po ćwiczeniach. Nasz organizm uwalnia insulinę, gdy jemy węglowodany i pomaga komórkom wchłaniać glukozę. Ta glukoza jest wykorzystywana do energii, ale jeśli otrzymamy więcej glukozy niż potrzebujemy, wszelkie resztki zamieniają się w tłuszcz.

Co robić?

Rozwiązaniem jest uzyskanie większości węglowodanów z warzyw i owoców o niskim indeksie glikemicznym (GI). Im niższy jest wskaźnik glikemiczny, tym wolniejsze uwalnianie glukozy i tym więcej czasu musimy zużywać to wszystko. Nie oznacza to, że powinnaś pozostać na ścisłej diecie, po prostu musisz zastąpić jedzenie o wysokim IG tym pokarmem o niskim IG. Na przykład biały ryż można zastąpić ryżem brązowym lub płatkami owsianymi tradycyjnymi płatkami owsianymi. Napisz do mnie po dietę i trening.

4. Hormon, który każe naszemu ciału spalać tłuszcz

Adiponektyna jest również wytwarzana przez komórki tłuszczowe, a piękno tego hormonu polega na tym, że zwiększa on naszą wrażliwość na insulinę i zachęca nasze ciało do spalania tłuszczu w energię. Może to zabrzmieć dziwnie, ale pochodzi z tłuszczu i spala tłuszcz. I w przeciwieństwie do leptyny, im jesteśmy szczuplejsi, tym wyższy jest poziom adiponektyny.

Co robić?

Możesz zwiększyć poziom adiponektyny, ćwicząc więcej w ciągu dnia i wypełniając dietę jednonienasyconymi tłuszczami, takimi jak ryby, orzechy, awokado i oliwa z oliwek. Jedzenie węglowodanów o niskim IG na obiad zwiększa również produkcję adiponektyny.

5. Hormon, który zmniejsza apetyt

Epinefryna, znana również jako adrenalina, jest uwalniana, gdy odczuwamy bardzo silne emocje, strach lub złość, które wymagają szybkiej reakcji i dlatego nazywana jest również hormonem walki ze sobą.

Zasadniczo hormon ten uwalnia się w bardzo szczególnych sytuacjach, gdy nasz mózg mówi nam, że być może musimy być przygotowani na szybką lub silną i zachęca to nasze ciało, aby zaczęło wykorzystywać zmagazynowany tłuszcz jako paliwo do energii. Tłumi również nasz apetyt, dzięki czemu nasze ciało jest przygotowane do szybkiego działania.

Co robić?

Najlepszym i najzdrowszym sposobem na podniesienie poziomu adrenaliny są ćwiczenia interwałowe o wysokiej intensywności.

Nie masz dużo czasu? Nie ma problemu, wypróbuj trening ze mną –  trening wirtualny. Zaufaj mi, przynosi efekty już w pierwszym miesiącu.

Od jakiej wskazówki zamierzasz zacząć, aby spalić tłuszcz i zwiększyć poziom hormonów? A może masz własne triki? Opowiedz mi o nich w sekcji komentarzy poniżej.

 

TRENINGI ONLINE TUTAJ.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk