10 zmian w twoim ciele – mogą wiele powiedzieć o twoim zdrowiu

cukrzyca typu 2, pokaz język

10 zmian w twoim ciele – mogą wiele powiedzieć o twoim zdrowiu. Niektóre problemy zdrowotne mogą być bardzo podstępne – mogą wyglądać na coś prostego i nie zaalarmują cię wystarczająco, aby poczuć się zmuszonym do sprawdzenia, przynajmniej na wczesnych etapach.

TRENINGI ONLINE TUTAJ.

Lekarze twierdzą, że im wcześniej ludzie dowiedzą się o problemach, tym łatwiejsze będzie leczenie, a w niektórych przypadkach wczesne diagnozy mogą uratować życie.
Wierze,  że ważne jest, aby powiedzieć moim czytelnikom o objawach, które mogą wskazywać na coś bardzo poważnego.

1. Problem na języku

Ząbkowany język to sytuacja, w której brzegi języka wyglądają jak ciasto w zasadzie, oznacza, że język staje się większy niż dolna szczęka. O ile nie miałaś urazu szczęki, ten stan jest zwykle spowodowany obrzękiem.

Obrzęk może być wynikiem kilku rzeczy, a niektóre można łatwo naprawić bez wizyty u lekarza, na przykład odwodnienie. Jeśli jednak występują również inne objawy, takie jak bóle, skurcze, wypadanie włosów, niskie ciśnienie krwi i siniaki, może to oznaczać zaburzenie czynności tarczycy.

2. Czarne linie na paznokciach

Paznokcie często mówią wiele o naszym zdrowiu. Niektórzy ludzie naturalnie mają bardzo grube lub cienkie paznokcie, ale jeśli zauważysz jakąkolwiek zmianę w ich strukturze lub kolorze, powinieneś to sprawdzić. Ciemne pionowe linie są jedną z nich i mogą być oznaką czerniaka i  na pewno powinien to sprawdzić specjalista.

3. Ciemnienie i pogrubienie skóry na szyi.

Jeśli zauważysz brązowe lub żółte łaty, które są lekko spuchnięte i wyglądają jak aksamit, dziel się w miejscach, w których fałduje się Twoja skóra, pod pachami lub szyją, nie ignoruj tego. Może być oznakowany insulinooporności i zdecydowanie powraca do sprawdzenia wcześniej niż później. Może to być sytuacja, w którym organizm nie reaguje na insulinę tak, jak powinien i może prowadzić do cukrzycy typu 2.

4. Pryszcze na linii żuchwy i podbródku

Pod skórą mamy wiele małych gruczołów, które wytwarzają naturalne oleje, aby utrzymać naszą skórę w dobrej kondycji, i te oleje przesuwają się przez pory. Kiedy z jakiegoś powodu gruczoły wytwarzają więcej oleju, niż nasza skóra jest w stanie znieść, pory są zatkane. U kobiet, wypryskanie pryszczycy wzdłuż linii żuchwy może być oznaką nierównowagi hormonalnej – gdy wytwarzana jest zbyt duża ilość hormonu męskiego, testosteronu, stymuluje gruczoły olejowe.

5. Rozrzedzające brwi

Z wiekiem ludzie doświadczają naturalnej utraty włosów, ale przerzedzenie brwi może być oznaką niedoczynności tarczycy, stanu tarczycy. Jeśli tarczyca nie działa prawidłowo, może wytwarzać za dużo lub za mało konkretnego hormonu, a oba te warunki powodują przerzedzenie włosów na ciele. Cały czas tracimy włosy, jest to naturalny proces, ale nowe odrastanie ma je zastąpić. Kiedy produkcja hormonów jest niezrównoważona, wpływa na rozwijające się nowe włosy u nasady, a wypadające włosy nie podlegają wymianie.

6. Krosta, która się nie goi

Wszyscy od czasu do czasu dostajemy pryszcze. Niektórzy z nas mają więcej szczęścia niż inni, ale zwykle pryszcze są spowodowane zatkanymi porami. Jeśli jednak dostaniesz małą „perłową” pryszcz, która po prostu nie ustępuje od tygodni i łatwo zaczyna krwawić, powinieneś to sprawdzić, ponieważ może to być znak raka podstawnokomórkowego. Chociaż brzmi to przerażająco, ten rodzaj raka skóry jest najmniej ryzykowny, nie rozprzestrzenia się i można go leczyć stosunkowo szybko, zwłaszcza jeśli zostanie wcześnie zdiagnozowany.

7. Niezwykły wzrost włosów dla kobiet

Jeśli włosy nagle zaczną rosnąć w obszarze męskim, takim jak nad wargami, wokół podbródka lub poniżej pępka, może to być objaw zespołu policystycznych jajników (PCOS), gdy jajniki powiększają się w wyniku nierównowagi hormonalnej . Pamiętaj, że genetyka może być również powodem, więc najpierw sprawdź zdjęcia swoich krewnych.

8. Ból palców

Pogrubione, wrażliwe palce mogą być oznaką raka płuc. Kiedy rozwijają się guzy płuc, uwalniają do krwiobiegu pewne substancje chemiczne, które stymulują wzrost tkanki pod paznokciem i opuszkami palców, powodując ból. Jeśli zauważysz pogrubienie i obrzęk palców, sprawdź to, zawsze lepiej być bezpiecznym niż żałować.

9. Żółknięcie skóry i białek oczu

Żółty kolor skóry lub białek oka jest częstym objawem skórnym w przypadku problemów z wątrobą. Oczy zwykle żółkną, ponieważ substancja chemiczna zwana bilirubiną gromadzi się we krwi. Zdecydowanie powinieneś odwiedzić lekarza, gdy tylko zauważysz żółty kolor, ponieważ wczesna diagnoza może zapobiec poważnym komplikacjom zdrowotnym.

10. Ciemne koła pod okiem

Ciemne niedoświetlone kręgi POD OKIEM są zwykle wynikiem problemów związanych ze stylem życia. Kiedy nie śpimy, nie stosujemy diety lub niezdrowego trybu życia, tkanka tłuszczowa wokół oczu zmienia się, a skóra staje się cieńsza. Chociaż te ciemne plamy na ogół nie wymagają pomocy medycznej, jest to dla ciebie wiadomość, że powinieneś lepiej dbać o siebie.

TRENINGI ONLINE TUTAJ.

Czy znasz jakieś inne znaki, które mogą cię alarmować o możliwych problemach zdrowotnych? Opowiedz nam o nich w poniższej sekcji.

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk