3 Bezpieczne Sposoby na oczyszczenie Jelita Grubego – Nowy Artykuł

okrężnica, złogi, detox, -12kg

3 Bezpieczne Sposoby na oczyszczenie Jelita Grubego – Nowy Artykuł. W każdym moim artykule oczyszczania opisuje wiele metod, które mogą pomóc ci schudnąć. Do tego napewno jest potrzebny odpowiedni trening, bo samo oczyszczanie to malutki wstęp do twojej metamorfozy.

Kliknij Tutaj po współpracę

Okrężnica ma 152 cm długości, ale choć jest ona tak duża, zwykle poświęcamy jej niewiele uwagi, dopóki nie pojawi się problem. Nasze dwukropki odgrywają tak ważną rolę w naszym codziennym życiu i dlatego nie powinniśmy ich ignorować.

1. Dodaj witaminę C do swojej diety.

Według badań przeprowadzonych w 2015 r. Witamina C, znajdująca się w wielu owocach i warzywach, może pomóc oczyścić jelita grubego. Pij koktajle z jarmużu, brokułów, truskawek i cytryny dla okrężnicy i ogólnego stanu zdrowia.

2. Użyj probiotyków, przyjaznych bakterii, które chronią twoją okrężnicę.

Badania sugerują, że probiotyki mogą pomóc w zapobieganiu i prawdopodobnie leczeniu raka okrężnicy. Te „dobre bakterie” zatrzymują stany zapalne i poprawiają konsystencję jelit. Wysokie poziomy probiotyków znajdują się w fermentowanych produktach spożywczych, takich jak grecki jogurt, ocet jabłkowy, kombucha i niektóre rodzaje sera.

3. Dodaj bardziej odporne skrobie do swojej diety.

Odporne skrobie, występujące w pokarmach roślinnych, takich jak ziemniaki, ryż, rośliny strączkowe, zielone banany i ziarna, dobre są dla zdrowia okrężnicy poprzez zwiększenie mikroflory jelitowej. Ponadto przegląd z 2013 r. Dotyczący odpornych skrobi wykazał, że zmniejszają one ryzyko raka jelita grubego.

4. Pij więcej wody, aby regulować trawienie.

Niskie spożycie płynów jest częstą przyczyną zaparć. Picie 1,5 do 2 litrów wody dziennie może temu zapobiec. Innym sposobem na zaspokojenie potrzeb płynnych jest włączenie owoców i warzyw o wysokiej zawartości wody, takich jak ogórek, cukinia, seler, pomidory, melon i truskawki.

Kliknij Tutaj po współpracę

5. Pamiętaj, aby jeść dużo produktów bogatych w błonnik.

Badania powiązały wysokie spożycie pokarmów bogatych w błonnik ze zmniejszonym ryzykiem raka jelita grubego. Poza tym posiłki bogate w błonnik zasilają „dobre” bakterie w jelicie, które pomagają zmniejszyć zapalenie jelit i poprawić zaburzenia trawienia, takie jak zespół jelita drażliwego, choroba Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Niektóre produkty bogate w błonnik, które mogą uszczęśliwić okrężnicę, to maliny, zielony groszek, brokuły, soczewica, fasola i produkty pełnoziarniste.

6. Herbaty ziołowe mogą przyczyniać się do poprawy zdrowia układu trawiennego przez okrężnicę.

Mówi się, że herbaty ziołowe są korzystne dla oczyszczenia jelita grubego. Według badań przeprowadzonych przez australijskich badaczy istnieje związek między spożywaniem herbaty ziołowej a niższym ryzykiem raka jelita grubego. Zioła przeczyszczające, takie jak psyllium, aloes i korzeń prawoślazu, mogą pomóc w zaparciach, ale pamiętaj, aby porozmawiać z lekarzem przed użyciem tych ziół, ponieważ czasami mogą być szkodliwe.

7. Spróbuj pić wodę z solą morską.

Badanie z 2010 r. Dowiodło, że słona woda oczyszcza jelita grubego. Spróbuj tego: każdego ranka przed śniadaniem wymieszaj 2 łyżeczki soli morskiej / soli himalajskiej w szklance letniej wody. Wypij to szybko i powtórz proces również wieczorem. Ja wiem, że to w smaku jest ohydne, ale pomaga. Dołącz treningi do wszystkiego i zobaczysz efekt.

Czy wypróbowaliście którąś z tych metod? Co jeszcze robisz, aby oczyścić jelita grubego? Podziel się ze mną w komentarzach poniżej!

Kliknij Tutaj po współpracę

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk