6 RODZAJÓW PRZYSIADÓW – Gosia Klos

Przysiady to ćwiczenia, które angażują głownie mięśnie podsadkowe oraz mięśnie ud i łydek. Dzięki temu są jednymi z najskuteczniejszych ćwiczeń na zgrabne uda i pośladki. Jedne z najbardziej wykonywanych ćwiczeń na siłowni. Mogą być wykonywane w dowolnym miejscu z lub bez ciężarków. Zrób te ćwiczenia, aby twój trening przyniósł jak najlepsze efekty.

1)PRZYSIADY Z CIĘŻAREM NAD GŁOWA

Z wyciągniętymi rękoma nad głową i ciężarem ( olimpijskie podnoszenie). Tak jak w zwykłych przysiadach cele są te same i angażują ta sama partie mięśni. Twój rdzeń kręgowy jest bardziej zaangażowany ze względu na równowagę, która musisz utrzymać i obciążenie, które znajduje się nad głową, ramionach i barkach. Jeśli robisz te ćwiczenie pierwszy raz skup się przede wszystkim na równowadze, weź bardzo male obciążenie.

2)BUŁGARKI PRZYSIAD

Czasami nazywany jako król przysiadów. I znowu możesz zrobić je z obciążeniem lub bez. Twoja noga wędruje z tylu oparta na ławeczce a druga zostaje w tej samej pozycji. Upewnij się ze stoisz wystarczająco szeroko aby zgiąć nogę w kolanach pod katem 90 stopni. Twoje przednie kolano nie możne wystawać poza place. Ten ruch możne bardzo obciążać twoje mięśnie bez użycia dużych ciężarów.

3)PRZYSIADY NA JEDNEJ NODZE

Czasami jest nazywany matka wszystkich przysiadów. Jest świadectwem siły, równowagi i elastyczności. Stan na jednej nodze, druga noga druga nogę rozszerzamy w przód, kucnij najniżej jak możesz, a następnie z powrotem w gore. Jest to trudne ćwiczenie wiec nie zniechęcaj się tak szybko, musisz podjąć stalą praktykę. Czasami nie jest to kwestia siły, ale elastyczności. Spróbuj umieścić ciężarek pod pietę i wtedy zrób przysiad, staje się prostsze.

4)PRZYSIAD Z CIĘŻAREM NA DOLE

W tym rodzaju przysiadów musisz użyć obciążenia. Złap sztangę za sobą z upuszczonymi rękoma, zejdź nisko, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. To ćwiczenie umocni twoja praktykę z przysiadami ponieważ nie pochylasz się do przodu w tego rodzaju przysiadach.

5)PRZYSIADY ZE SZTANGA Z PRZODU

Przysiad przodem poprawiają gibkość i lepiej rozbudowuje mięsień czworogłowy uda, niż przysiad tyłem. Przysiad przodem jest bezpieczniejszy dla kolan i pleców niż przysiad tyłem dzięki temu, ze musisz trzymać swój tulów w bardziej pionowej pozycji, siły tarcia na kolano i Krupego są znacznie mnijże, bez negatywnego skutku zmniejszonej aktywacji mięśni. Obejmij sztangę i połóż na klatce piersiowej, zrób głęboki przysiad do końca.

6)PRZYSIADY ZE SZTANGA NA BARKACH

Ta forma przysiadów jest bardzo dobra dla pracy rdzenia, górnej części pleców i pomaga zrównoważyć sile nóg. Oprzyj sztangę na klatce piersiowej wysoko przy barkach. Zrób przysiad do końca, a potem wróć, nie przechylając się jednocześnie. Ciężar dobieraj rozważnie zgodnie z twoim poziomem wytrzymałości.

TWÓJ TRENER GOSIA KLOS

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk