6 propozycji zdrowych śniadań i treningu

6 propozycji zdrowych śniadań i treningu.  Pomijanie porannego posiłku jest poważnym błędem, ponieważ może powodować różne choroby. Po prostu upewnij się, że to, co jesz, jest dobre dla ciebie. 

Przedstawię Ci 6 propozycji zdrowych śniadań.

  1. Granola – dodaj do swoich śniadań.

Granola ma mnóstwo witamin, ale również  zawiera cukier i nasycone tłuszcze, których potrzebujesz od rana. Wciąż nie musisz się martwić, ponieważ możesz łatwo zrobić granolę w domu. Wystarczy wymieszać płatki zbożowe, orzechy, płatki kokosowe, cynamon i miód, a następnie wypiekać aż do złotego koloru. Granola wspomaga układ trawienny. Owsiane, siemię lniane, orzechy i owoce zawierają błonnik pokarmowy, co jest korzystne dla trawienia.

2. Białko – dodaj do swoich śniadań.

Jeśli nadal jesteś głodna po śniadaniu, lepiej weź posiłki bogate w białko. Jajka,  które można gotować na wiele różnych sposobów. Jeśli jaja nie są dla Ciebie, zdecyduj się na węglowodany o niskiej zawartości Indeksu Glikemicznego, ponieważ będą utrzymać Twoją energię przez dłuższy czas. Dodanie greckiego jogurtu do śniadań nic nie zaszkodzi: jest to również źródło białka.

3. Jaka – dodaj do swoich śniadań.

Pamiętaj, że zawsze dodaj całe jaj do potrawy, gdyż wszystkie zdrowe rzeczy są zawarte w żółtkach, takich jak żelazo, witamina B i witamina D. I to nie prawda, że żółtko wpływa bardzo źle  na poziom cholesterolu we krwi. Wręcz przeciwnie w żółtku jet 6 g białka, wiec jest bardzo zdrowe.  Możesz zrobić  na śniadanie omlet z 2 całych jaj, szpinaku i całego pomidora.

Kub Dietę Gosi Klos
Kub Dietę Gosi Klos

4. Wyciskany Sok pomarańczowy – dodaj do swoich śniadań.

Szklanka soku pomarańczowego jest bardzo zdrowa, dopóki sama sobie go nie wyciśniesz. Soki ze sklepów w kartonach są zazwyczaj pełne cukru, więc lepiej robić sobie soki z prawdziwych owoców. To daje ci więcej witamin i błonnika. Można również spróbować zrobić sok, który ja pije zawsze rano. ; 1 zielone jabłko, 1 marchew, kawałek selera i 3 płasty imbiru – jest  to dobra  i zdrowa kombinacja.

5. Płatki z orzechami i jagodami – dodaj do swoich śniadań. 

Większość batonów śniadaniowych jest zapakowanych w cukier i tłuszcze nasycone, a nie zawierają żadnych białek czy wartości odżywczych. Jeśli nie masz czasu na przygotowanie śniadania rano, pomyśl o tym dzień wcześniej . Zrobienie płatków z orzechami i jagodami nie potrwa długo, a twoje ciało będzie Ci dziękować za to rano.

6. Poranny TRENING.

6 propozycji zdrowych śniadań i treningu. Zanim przystąpisz do śniadaniowego posiłku, zrób sobie trening 30 min. Dla początkujących spacer na świeżym powietrzu, dla osób już trenujących polecam nasze trening na naszej stronie VIDEO lub zwykła jazda na rowerze. Oczywiście nie każdy może zrobić cardio rano np. osoby z insulino-odpornościa. Warto przed porannym treningiem cardio na czczo dodatkowo zabezpieczyć masę mięśniową przez spożycie 10 gram aminokwasów rozgałęzionych BCAA. Przenikają one bezpośrednio do krwi, skąd są wyłapywane przez komórki mięśniowe.

Jeszcze w tym tygodniu napisze pare słów na temat suplementu BCAA. BĘDZIECIE W SZOKU CO TAM SIĘ ZNAJDUJE! Obserwujcie naszego bloga! 

Proszę o udostępnianie artykułu – każdemu może się przydać – dziękuje. 

Jeśli masz problem z otyłością, napisz do mnie

m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk