6 Minut Rozciągania – Zrób Je Rano – Efekt Murowany

6 Minut Rozciągania – Zrób Je Rano – Efekt Murowany

Stretching nie wymaga specjalnego treningu fizycznego, dzięki czemu jest idealny zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych sportowców. A czy jest lepszy sposób niż rozpoczęcie dnia od porannych ćwiczeń rozciągających, które będą trwały  dłużej niż tylko przez 6 minut.

Te poranne ćwiczenia pomogą wyeliminować bóle, których możesz doświadczyć po przebudzeniu. Ból i sztywność są powszechne rano, ponieważ w stawach i krążkach międzykręgowych, gdy ciało przez noc leży poziomo, dochodzi do wzrostu płynu w stawach i krążkach międzykręgowych.

Rozciąganie się rano pomoże przenieść ten płyn, a także zwiększyć przepływ krwi w całym ciele. W rezultacie będziesz mieć trwałą energię, która będzie Cię napędzać przez cały dzień.

Zalety porannego treningu;

– Regularny trening gibkości zwiększa przepływ krwi, co przyczynia się do przyspieszonej regeneracji mięśni;
– Regularne rozciąganie znacznie poprawia elastyczność mięśni, ścięgien i więzadeł;
– Ćwiczenia gibkości zwiększają siłę i wytrzymałość mięśni;
– Rozciąganie znacząco wpływa na kondycję mięśni;
– Rozciąganie, jeśli jest stosowane prawidłowo, pomaga zrównoważyć ciało;
– Regularne ćwiczenia przyspieszają metabolizm, co jest korzystne zarówno dla ogólnego stanu zdrowia i kondycji, jak i utraty wagi.

Jeśli tego właśnie szukałaś, rozpocznij trening od powtórzenia sugerowanych ćwiczeń. To nie tylko sposób na wzmocnienie organizmu, ale także na relaks po długim tygodniu pracy.

1.Moje ulubione ćwiczenie, po którym moje plecy dobrze pracują. Wystarczy, że zrobisz 3 razy po 12 powtórzeń i przejdziesz do kolejnego ćwiczenia.

 

2.Skręty tuowia to bardzo dobre ćwiczenie na dolny odcinek pleców. Możesz wziąść kij od szczotki i zrobić skręty raz w prawo, raz w lewo po 3 serie 15 powtórzeń.

Zrób na każde ćwiczenie po 3 minuty codziennie i zobaczysz jak twoje plecy i ciało będzie ci wdzięczne na koniec tygodnia.

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk