6 Minut na Płaski Brzuch Treningu w Domu – Gosia Klos – Video

6 Minut na Płaski Brzuch Treningu w Domu – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg – Video

Kiedy ludzie zwykle słyszą  lub czytają o ćwiczeniach na kręgosłup to myślą, że jeśli będą skupiać się tylko na odcinku kręgosłupa, to nic innego się nie wzmocni tylko ten odcinek.  Jednak powiem wam, że kręgosłup to szerszy termin obejmujący nie tylko mięśnie brzucha, ale także pośladki, mięśnie dolnej części pleców i biodra.

Kręgosłup ma zasadnicze znaczenie dla postawy ciała, łagodzi ból w dolnej części pleców, poprawia wyniki sportowe i pomaga zapobiegać kontuzjom. Poniższe ćwiczenia są niezwykle skuteczne w przypadku obszaru głównego i zapewnią niesamowite rezultaty w bardzo krótkim czasie. W pierwszej części procesu są 4 proste ćwiczenia, które zajmą tylko 6 minut. Bardziej ambitni powinni powtórzyć tę procedurę dwukrotnie.

Ćwiczenia zrób co drugi dzień.

1.Plank boczny. Spróbuj ustawić się bokiem, podnieść biodro do góry i utrzymać ciało w jednym pionie. Rękę daj do środka dopiero wtedy, jak złapiesz równowagę.

 

Plank boczny - https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

2.Brzuszek skośny z nogami do boku. Pamiętaj aby nie odrywać ramion od podłogi i plecy trzymać w jednym boku.

Brzuszek z nogami na boki

3.Naprzemiennie ruchy nóg i ramion. Przy tym ćwiczeniu nie podnosimy głowy do góry, ramiona są proste, a brzuch napięty.

Brzuszek leżąc na plecach

4.Skośnie brzucha w leżeniu. Bardzo ważne w tym ćwiczeniu jest to, że nie możesz ciągnąć głowy do przodu tylko delikatnie podtrzymywać dłonie z tyłu głowy. Wydech jest u góry.

Brzuszek leżac na boku

Każde ćwiczenia, które zaczynasz pierwszy raz są trudne i czasami niewykonalne. Nie jesteśmy z plasteliny aby się wyginać, przeginać czy wykręcać. Ja też tak zaczynałam i czułam się na początku jak starsza pani. Po wielu latach ćwiczeń i praktyki z własnym ciałem w wieku 47 lat nie choruje, wykonuje normalnie każde ćwiczenie i jest mi z tym bardzo dobrze. Dla tego stworzyłam bloga na którym dzielę się z wami różnymi ćwiczeniami czy różnymi poradami na temat odżywiania.

Jeśli brakuje ci motywacji i boisz się wykonywać ćwiczenia z różnych względów to czas najwyższy udać się do specjalisty o pomoc. Napisz tutaj i zaczynamy.

Twój Dietetyk i trener https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk