6 Hormonów zapobiegające utracie Wagi u kobiet

hormony

6 Hormonów zapobiegające utracie Wagi u kobiet. Wojna z nadwagą nigdy nie jest uczciwa ani łatwa. Kiedy wydaje się, że wszystko idzie dobrze, okazuje się, że nic się nie dzieje. Wyjaśnijmy to jednak. Wiele osób przechodzi na zdrową dietę; pracują regularnie, ale waga wciąż nie chce się ruszyć z martwego punktu. Dlaczego?

W przypadku, gdy opisana sytuacja dotyczy wyłącznie Ciebie – nie jesteś wyjątkowa, nie martw się, wiele osób na całym świecie boryka się z tym samym problemem, a wszystko to z powodu hormonów. Chodzi o to, że kiedy twoje hormony się trudne, nieuniknione jest, że będziesz musiała stawić czoła problemom zapobiegającym utracie wagi. Dzisiaj omówię sześć hormonów, które mogą zapobiegać utracie wagi.

Po upewnieniu się, że je zrównoważysz, wszystko zmieni się na lepsze od razu.

# 1. Insulina

Kiedy twoje ciało staje się odporne na insulinę, zaczyna wytwarzać jeszcze więcej tego, co prowadzi do zwiększenia poziomu glukozy we krwi, która jest zwykle przechowywana w postaci tłuszczu. Aby zmniejszyć produkcję insuliny, należy przejść na dietę o niskiej zawartości węglowodanów.

# 2. Kortyzol

Być może już wiesz, że kortyzol jest hormonem stresu. Im bardziej jesteś zestresowany, tym wyższa ona i prowadzi do otyłości. Dlatego, aby go zmniejszyć, musisz zmniejszyć stres, a także zwiększyć ćwiczenia. Najlepsze ćwiczenia w redukcji kortyzolu to medytacja i joga.

# 3. Estrogen

Kiedy twój estrogen przejdzie na bok, twoje ciało zacznie gromadzić tłuszcz. Aby tego uniknąć i umieścić poziom estrogenu w równowadze, należy spożywać więcej owoców i warzyw i ryb, i powinnaś powstrzymać się od kofeiny.

# 4. Leptyny

Kiedy leptyna traci równowagę, nie możesz już stwierdzić, czy jesteś pełna, czy nie, co prowadzi do przejadania się. Powinieneś odciąć słodycze, alkohol i słodkie owoce – to powinno ci pomóc uporać się z problemem.

# 5. Testosteron

Kiedy poziom testosteronu spada, prowadzi to również do nadwagi. Aby ją zwiększyć musisz zapomnieć o pieczywie i alkoholu.

# 6. Tarczyca

Kiedy coś jest nie tak z tarczycy, może to również prowadzić do przejadania się. Wszystko, co musisz zrobić, to krzyżować wszystko, co zdarza się z tobą w złym guście i zawierać więcej białka.

Chciałabym, abyś ty i inni bliscy żyli zdrowym, szczęśliwym życiem! Twoje zdrowie jest cenną rzeczą; opiekuj się swoim ciałem i umysłem, aby móc żyć pełnią życia – pamiętaj, że masz tylko jedno!

Podziel się tym ze znajomymi i rodziną i daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk